Amžius - ne kliūtis: mūsų krašto veteranai žiba NKL čempionate

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) penkioliktosios savaitės naudingiausiu žaidėju (MVP)tapo klaipėdietis, atstovaujantis „Gargždų“ ekipai, įžaidėjas Mindaugas Stašys. Į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką pateko dar du mūsų krašto atstovai - kretingiškis Aidas Viskontas ir klaipėdietis Oskaras Pleikys.

Dviem iš šių NKL statistikos lyderių - A. Viskontui ir M. Stašiui - po 35-erius metus, o jie vis dar sugeba apžaisti beveik perpus už save jaunesnius žaidėjus.

Tarsi antra jaunystė

Savaitės MVP tapęs 35-erių 179 cm ūgio M. Stašys per paskutines dvejas rungtynes vidutiniškai pelnė po 17 taškų, atkovojo po 4,5 kamuolio, atliko po 8,5 rezultatyvaus perdavimo, perėmė po 2 kamuolius ir rinko po 24,5 naudingumo balo.

Įžaidėjas dvikovoje su Vilkaviškio „Perlu“ žaidė 38 minutes ir įmetė 15 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas bei surinko 21 naudingumo balą.

Tuo metu akistatoje su „Telšiais“ M. Stašys užfiksavo 19 taškų, 8 rezultatyvių perdavimų, 3 atkovotų kamuolių, 2 perimtų kamuolių ir 28 naudingumo balų statistiką.

„Gargždai“ pasiekė abi pergales ir turnyro lentelėje pakilo į antrą poziciją.

Šį sezoną M. Stašys vidutiniškai atlieka po 6,4 rezultatyvaus perdavimo, o tai yra antras geriausias rodiklis „7bet-NKL“.

Krepšininkas taip pat fiksuoja 11 pelnytų taškų ir 15,2 naudingumo balo vidurkius.

Antroje geriausių NKL savaitės žaidėjų vietoje atsidūrė kretingiškis A. Viskontas.

Jis Vilniuje vykusiose rungtynėse įmetė net 36 taškus (6/11 dvit., 7/10 trit., 3/3 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei įsirašė 35 naudingumo balus, o jo atstovaujama „Kretingos“ komanda rezultatu 96:83 įveikė Vilniaus „Perlo energijos“ ekipą.

Tai buvo rezultatyviausios A. Viskonto rungtynės žaidžiant NKL.

Prireikė dviejų pratęsimų

Dar vienas į geriausių savaitės žaidėjų penketuką patekęs krepšininkas iš mūsų krašto - Oskaras Pleikys.

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservio“ komandai atstovaujantis žaidėjas dvikovoje su „Mažeikiais“ buvo nesustabdomas - per 46 minutes pelnė 37 taškus (15/20 dvit., 1/1 trit., 4/8 baudų), atkovojo 17 kamuolių ir surinko 48 naudingumo balus. 37 taškai ir 48 naudingumo balai - geriausi rodikliai krepšininko karjeroje.

Visgi 20-mečio 202 cm ūgio puolėjo atstovaujama komanda po dviejų pratęsimų rezultatu 83:86 nusileido „Mažeikių“ komandai, o po poros dienų rezultatu 68:71 turėjo pripažinti ir Palangos „Kuršių“ pranašumą.

„Neptūnas-Akvaservis“ su 5 pergalėmis ir 24 pralaimėjimais NKL užima paskutinę vietą.