Aplink kamuolį besisukantys milijonai

Kiekvienas krepšininkas svajoja apie žaidimą NBA. Ir, žinoma, tai nieko nestebina, nes NBA yra stipriausia krepšinio lyga pasaulyje. Tačiau pastarojoje svajonėje tikrai ne paskutiniu smuiku groja ir pinigai.

Krepšinio žvaigždės savo kišenes čia solidžiai prisipildo. Pastaruoju metu krepšininkai aikštelėje ir už jos ribų uždirba daugiau nei bet kada, o klestintis krepšinio verslas reiškia, jog žaidėjų atlyginimai ir toliau turėtų augti.

Vienas įtakingiausių verslo žurnalų pasaulyje „Forbes" sudarė daugiausiai naujajame sezone uždirbsiančių NBA krepšininkų dešimtuką. Sąrašo viršūnėje įsitaisęs „Karalius" - Lebronas Džeimsas (LeBron James).

Atrodytų, jog L.Džeimsui tikrai nieko nebereikia įrodinėti. Juk 37-erių amerikietis jau turi keturis NBA čempiono titulus ir keturis naudingiausio žaidėjo apdovanojimus.

Negana to, jis per karjerą jau uždirbo 1,2 mlrd. JAV dolerių (apie 1,2 mlrd. eurų) ir birželį įstojo į pasaulinį sporto milijardierių klubą. Tačiau „Karalius" nesustoja ir pradėjo 20-ąjį sezoną NBA.

Įdomu tai, jog NBA turtuolių dešimtukas turėtų surinkti 751 mln. JAV dolerių (apie 764 mln. eurų) neatskaičius mokesčių. Tai būtų 5 proc. didesnė suma nei pernai - 714 mln. JAV dolerių (apie 726 mln. eurų) - ir 122 proc. daugiau nei prieš 10 metų. Už krepšinio aikštelės ribų dešimtukas šiame sezone turėtų uždirbti 330 mln. JAV dolerių (apie 336 mln. eurų).

Palyginimui, dešimtukas iš Nacionalinės amerikietiškojo futbolo lygos (NFL) šį sezoną turėtų sukaupti 120 mln. JAV dolerių (apie 122 mln. eurų), o brangiausi pasaulio futbolininkai - 208 mln.

JAV dolerių (apie 211 mln. eurų). Krepšininkų kraitis, gautas ne aikštelėje, yra 8 proc. didesnis nei praėjusiame sezone - 306 mln. JAV dolerių (apie 311 mln. eurų) - ir 123 proc. didesnis nei prieš dešimt metų.

Lebronas Džeimsas per sezoną savo sąskaitą padidins 124,5 mln. JAV dolerių (apie 126,6 mln. eurų). „Lakers" klubo žvaigždė aikštelėje uždirbs 44,5 mln. JAV dolerių (apie 45,2 mln. eurų), o už jos ribų - 80 mln. JAV dolerių (apie 81 mln. eurų).

100 mln. JAV dolerių (apie 102 mln. eurų) per metus pavyko uždirbti tik dešimčiai aktyviai dar sportuojančių atletų. O L.Džeimsas yra vienas iš penkių, kuriems tai pavyko padaryti komandinėje sporto šakoje.

Tačiau, žinoma, didžiąją dalį uždarbio „karalius" susikrauna iš reklamų, bendradarbiavimo sutarčių bei verslų. Neseniai jis investavo į Vokietijos gamintoją „Canyon Bicycles", anglies dioksido neturinčio pieno prekės ženklą „Neutral Foods" ir „Major League Pickleball" (JAV sparčiai populiarėjanti sporto šaka, susidedanti iš teniso, badmintono ir stalo teniso, - aut. past.) komandą, taip pat jis yra ir vienas iš sporto mitybos bendrovės „Ladder" įkūrėjų.

Negana to, neseniai prekyboje pasirodė ir naujas L.Džeimso vardo sportinių batelių „LeBron 20" modelis. Pastarasis skaičius simbolizuoja krepšininko 20-ąjį sezoną NBA lygoje bei 20 metų darbo partnerystę su „Nike".

Stivenas Karis (Stephen Curry) per sezoną uždirbs 95,1 mln. JAV dolerių (apie 96,7 mln. eurų). 48,1 mln. JAV dolerių (apie 48,9 mln. eurų) bus gauti aikštelėje, o 47 mln. JAV dolerių (apie 47,8 mln. eurų) „įplauks" iš kitų veiklų. Nei vienas žaidėjas šį sezoną aikštelėje neuždirbs daugiau nei „karių" lyderis.

Pernai rugpjūtį S.Karis su „Golden State Warriors" pasirašė naują ketverių metų ir 215 mln. JAV dolerių (apie 219 mln. eurų) vertės kontraktą. 34-erių gynėjas, kuris taip pat mėgsta žaisti ir golfą, yra naujojo vaizdo žaidimo PGA 2K23 apie golfą veikėjas. Neseniai jis išleido knygą vaikams

„Aš turiu supergalių". Krepšininko įmonė „Unanimous Media" prisideda prie animacinio „Netflix" filmuko „Geri laikai" kūrimo, o jo vardo sportinės aprangos kompanija, bendradarbiaudama su „Under Armour", artimiausiu metu ketina visuomenei pristatyti dešimtąjį sportinių batelių leidimą.

Kevinas Durantas susišluos 88 mln. JAV dolerių (apie 89 mln. eurų). 34 metų „Brooklyn Nets" žaidėjas aikštelėje uždirbs 43 mln. JAV dolerių (apie 44 mln. eurų). Nors šią vasarą ir netrūko kalbų apie K.Duranto trokštamus mainus, bet galiausiai jis liko „Nets".

Pernai K.Durantas su Bruklino klubu pasirašė naują ketverių metų sutartį, kurios vertė 198 mln. JAV dolerių (apie 201 mln. eurų). Jo žiniasklaidos kompanija „Boardroom" vasarį pradėjo bendradarbiauti su azartinių lošimų bendrove „FanDuel", o krepšininko įmonė 35V investuoja į daugiau nei 75 kompanijas, taip pat jis neseniai įsigijo ir lakroso „Premier" lygos, tenisininkės Vynus Viljams (Venus Williams) įkurto mitybos prekės ženklo „Happy Viking" bei moterų sporto varžybas organizuojančios firmos „Athletes Unlimited" akcijų.

Janis Adetokumbas per sezoną uždirbs 86,5 mln. JAV dolerių (apie 87,9 mln. eurų). 27 metų graikas, atstovaujantis „Milwaukee Bucks", aikštelėje susirinks 42,5 mln. JAV dolerių (apie 43,2 mln. eurų), o už jos ribų gaus 44 mln. JAV dolerių (apie 45 mln. eurų).

Antrus metus iš eilės graikas yra vienintelis krepšininkas turtuolių dešimtuke, kuriam dar nėra 30 metų. Birželį „Disney+" kanalas išleido filmą apie graiką, kuris vadinasi „Pakilimas".

J.Adetokumbas pradėjo bendradarbiauti su internetinių lošimų svetaine „Novibet" ir prabangių laikrodžių gamintoju „Breitling", taip pat jis įsigijo keleto įmonių akcijų paketų, pavyzdžiui, telemedicinos platformos „Antidote Health". Negana to, graikas su keturiais broliais gimtųjų Atėnų oro uoste neseniai atidarė parduotuvę „AntetokounBros".

Raselas Vestbrukas (Russell Westbrook) savo kišenes papildys 82,1 mln. JAV dolerių (apie 83,5 mln. eurų). 33-ejų „Lakers" žaidėjas aikštelėje uždirbs 47,1 mln. JAV dolerių (apie 47,9 mln. eurų), o už jos ribų - 35 mln. JAV dolerių (apie 35,6 mln. eurų).

Krepšininkas turi dešimt automobilių prekybos įmonių Pietų Kalifornijoje, liepą jis pradėjo internetinės žiniasklaidos verslą pavadinimu „RW Digital", taip pat yra bendradarbiaujama su rinkodaros įmone „Causal IQ".

Beje, greitai R.Vestbrukas gali sulaukti ir riebaus čekio, mat krepšininkas už maždaug 30 mln. JAV dolerių (apie 31 mln. eurų) ketina parduoti savo prabangią vilą Los Andžele.

Klėjus Tompsonas (Klay Thompson) uždirbs 60,6 mln. JAV dolerių (apie 61,6 mln. eurų). 32-ejų „Warriors" klubo žaidėjas aikštelėje per sezoną susirinks 40,6 mln. JAV dolerių (apie 41,3 mln. eurų). Po dviejų dėl traumų praleistų sezonų, į aikštelę jis sugrįžo sausį.

K.Tompsonas, kurio sutartis su klubu baigsis 2024 m., pastaraisiais metais dar papildė ir taip ilgą rėmėjų sąrašą. Jis pradėjo bendradarbiauti su „Buffalo Wild Wings", „Mountain Dew" ir „Dapper Labs". Krepšininkas taip pat yra vienas iš keturių CBD prekės ženklo „Just Live" įkūrėjų.

Damianas Lilardas (Damian Lillard) savo sezoną turėtų „pagražinti" užsidirbdamas 60,5 mln. JAV dolerių (apie 61,52 mln. eurų). 32 metų „Portland Trail Blazers" atstovas už krepšinį gaus 42,5 mln. JAV dolerių (apie 43,2 mln. eurų), o už kitas veiklas - 18 mln. JAV dolerių (apie 18,3 mln. eurų).

Liepą jis dar dvejiems metams pratęsė kontraktą su klubu ir dabar D.Lilardo sutartis galios iki 2026-2027 m. sezono. Kontrakto vertė - 122 mln. JAV dolerių (apie 124 mln. eurų).

Praėjusių metų pabaigoje jis įkūrė bendrovę „Move", gaminančią sportininkams skirtus avalynės vidpadžius, o neseniai krepšininkas pasirašė sutartį su „Bose" ir sportbačių mažmenininku „Kicks Crew". Tiesa, teigiama, jog D.Lilardas taip pat prisidėjo ir kuriant naująją „Blazers" aprangą „Statement Edition".

Džeimsas Hardenas (James Harden) galės pasigirti 53 mln. JAV dolerių (apie 54 mln. eurų). 33 metų „Philadelphia 76ers" žaidėjas 33 mln. JAV dolerių (apie 34 mln. eurų) užsidirbs žaisdamas krepšinį. Vasarą krepšininkas atsisakė sutartyje numatyto 47,4 mln. JAV dolerių (apie 48,2 mln. eurų) „pliuso" ir pasirašė naują dviejų metų ir 68,6 mln. JAV dolerių (apie 69, 7 mln. eurų) vertės kontraktą.

Šiemet krepšininkas investavo į „Tequila Gran Diamante", taip pat, bendradarbiaudamas su „Accolade Wines", jis išleido ir vyno kolekciją bei atidarė prabangų restoraną Hjustone, kurį pavadino „Trylika".

Polas Džordžas (Paul George) daugiausiai uždirbsiančių krepšininkų sąraše yra devintas. 32-ejų „Los Angeles Clippers" klubo žaidėjas per sezoną susikraus 51 mln. JAV dolerių (apie 52 mln. eurų). Krepšinio aikštelėje jis susirinks 42,5 mln. JAV dolerių (apie 43,2 mln. eurų), o už jos ribų lauks 8,5 mln. JAV dolerių (apie 8,6 mln. eurų).

Praėjusį sezoną tris mėnesius praleidęs dėl alkūnės traumos, krepšininkas neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartis su „American Express", bankininkystės programėlės „Chime" kūrėjais, startuoliu „Recur" ir Crypto.com.

Džimis Batleris (Jimmy Butler) kišenes papildys 49,7 mln. JAV dolerių (apie 50,5 mln. eurų). 33 metų „Miami Heat" žaidėjas 12 mln. JAV dolerių (apie 12,2 mln. eurų) gaus ne aikštelėje. Praėjusių metų spalį krepšininkas pasauliui pristatė prekės ženklą „BigFace", prekiaujantį kava.

Pastarasis startuolis sulaukė daug dėmesio pavasarį vykusiame „Miami Open" teniso turnyre. Tačiau tai nėra vienintelė Dž.Batlerio sąsaja su rakečių sportu. Krepšininkas yra didžiulis padelio gerbėjas ir vasarį ėjo Majamio padelio atvirojo turnyro garbės pirmininko pareigas. Puolėjas taip pat yra sakęs, kad ruošiasi išleisti kantri muzikos albumą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder