Arnas Šidiškis: „Kai sužinojau apie olimpiadą, suvirpėjo širdis“

„Sunkiajai atletikai esu paaukojęs lygiai pusę savo gyvenimo - net 15 metų, tad esu labai laimingas, kad sužibo olimpinė viltis. Super. Vyksiu į Tokiją. Esu labai labai laimingas“, - „Vakarų ekspresui“ sakė savaitgalį vardinį kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes gavęs Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo narys Arnas Šidiškis.

30-metis sportininkas teigė, kad pirmoji žinia, kad atsiranda olimpinė viltis, buvo išties jaudinanti.

„Dar prieš kurį laiką treneris pasakė, kad mano reitingai yra aukšti ir atsirado galimybė gauti kelialapį į Tokiją. Po šios žinios kūnu nubėgo malonūs šiurpuliukai ir suvirpėjo širdis. Pamąsčiau, kad tokia galimybė gali pasitaikyti tik kartą gyvenime. Tai - mano svajonė“, - pasakojo atletas.

Kai po kelių dienų Arnas jau sužinojo, kad Tokijo olimpinių žaidynių kelialapis - jau jo kišenėje, tada sulaukė daugybės draugų, pažįstamų ir giminaičių sveikinimų.

„Rašė ir SMS žinutes, ir skambino, ir dalijosi straipsniais “Facebooke„. Malonu, kai sulauki tiek dėmesio. Tiek metų paaukota sportui, išlieta tiek prakaito, pakeltos tonos svorių ir pagaliau nusišypsojo sėkmė“, - džiaugėsi A. Šidiškis.

Jis Tokijuje varžysis svorio iki 109 kg varžybose.

Arnas yra gimęs Kaune, didžiąją gyvenimo dalį praleido Anykščiuose, treniravosi pas Algirdą Ananką, tačiau pastaruoju metu treniruojasi Klaipėdoje. Anksčiau jį treniravo Bronislavas Vyšniauskas, jam išėjus iš darbo, dabar Arno treneris - buvęs B. Vyšniausko auklėtinis Vincas Šlevinskis. Pastarasis Arną treniruoja kartu su A. Ananka.

„Man didelė garbė, kad Tokijuje galėsiu atstovauti Lietuvai“, - „Vakarų ekspresui“ situaciją komentavo A. Šidiškis.

Šis sunkiaatletis yra daugkartinis Lietuvos čempionas, įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtojas, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis. Arčiausiai Europos čempionato medalio Arnas buvo 2018 metais, kai Rumunijoje iškovojo šeštąją vietą. Tais pačiais metais Turkmėnistane vykusiame pasaulio čempionate jis liko vienuoliktas.

A. Šidiškis yra ketvirtasis nepriklausomos Lietuvos sunkiaatletis, kuris varžysis olimpinėse žaidynėse: pirmasis buvo Povilas Vitonis, kuris 1928 metų Amsterdamo olimpinėse žaidynėse buvo penkioliktas ir nešė Lietuvos trispalvę, antrasis - Ramūnas Vyšniauskas (dalyvavo net ketveriose olimpinėse žaidynėse - Atlanto, Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino, arčiausiai medalio buvo 2004 metais Atėnuose - iškovojo aukštą penktąją vietą), trečiasis - Aurimas Didžbalis. Pastarasis - tituluočiausias: 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder