Artūras Juškėnas: „Mes tai padarėme!“

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pasiekė didžiausią pergalę klubo istorijoje - tapo Baltijos rankinio lygos čempionais. Ugnies fejerverkais, šampanu, pergalės šokiu ir itin džiugiomis emocijomis pažymėtos triumfo akimirkos buvo užfiksuotos ne bet kur, o Klaipėdoje. Tuo šventė - tik dar džiugesnė.

Klaipėdos „Dragūno“ namų arenoje vykusiose finalo ketverto varžybose klaipėdiečiai titulo link žingsniavo užtikrintai - pusfinalyje rezultatu 28:21 (16:10) nugalėjo Polvos „Serviti“ (Estija) ir finale rezultatu 33:30 (17:12) palaužė Vilniaus VHC „Šviesa“.

Bronzos medaliai atiteko Polvos rankininkams, kurie mažajame finale rezultatu 26:24 (12:15) įveikė Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ ekipą.

Tūkstančiai žingsnių

„Visą finalo ketvertą galėčiau apibūdinti šiuo sakiniu: “Mes tai padarėme!„ - kiek nurimus aistroms po finalinių rungtynių “Vakarų ekspresui„ sakė “Dragūno„ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas. - Į šį sakinį įeina daug reikšmių, pirmoji - šio sezono naujojo formato Baltijos rankinio lygos čempionatas tapo oficialesnis - pečius surėmė trys rankinio federacijos - Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Tai naujas ir džiugus įvykis. Antroji reikšmė: Klaipėdoje sugebėjome surengti iki tol neregėtą rankinio šventę: LED ekranai, ugnies liepsnos, šviesų šou. Įrodėme, kad net salėje, kuri yra nepalanki žiūrovams, galima padaryti šventę, kuri būtų patraukli ir televizijos žiūrovams. Ko gero, galima sakyti, kad surengėme geriausią rankinio renginį Lietuvoje, neskaičiuojant Lietuvos rinktinės rungtynių, kuri rungtyniauja kitomis aplinkybėmis. Svarbu ir tai, kad net labai sudėtingu laikotarpiu - per COVID-19 pandemiją ir karantinus - sugebėjome užbaigti sezoną. Važiavome visur, kur tik galėjome, stengėmės žaisti kuo daugiau rungtynių, leidome pinigus testams ir kelionėms, kad nestovėtume vietoje ir galėtume rungtyniauti. Gaila, kad latviai nesugebėjo rasti būdų dalyvauti čempionate, manau, kad jie to gailisi. Tai yra pelnyta, visos mūsų pastangos atsipirko. Ir galiausiai svarbiausia sakinio “Mes tai padarėme! reikšmė: mes tapome Baltijos rankinio lygos čempionais. Didžiuojuosi „Dragūno“ komandos žaidėjais ir dėkoju jiems už atsidavimą, už superinę koncentraciją. Jie sukūrė tikrą šventę", - pabrėžė A. Juškėnas.

TRADICIJA. Po pergalę atnešusių rungtynių „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas buvo mėtomas į orą.

Tuoj pat jis pridūrė, kad prie šios šventės sukūrimo dirbo labai daug žmonių, didžioji dalis jų - savanoriškais pagrindais.

„Susitelkė ne tik visa rankinio, bet ir Klaipėdos sporto bendruomenė. Į finalo ketverto organizavimo rūpesčius įsitraukė daug žmonių“, - didžiuodamasis kalbėjo A. Juškėnas.

Anot jo, prisidėjo būrys Klaipėdos rankinio trenerių, pirmos lygos jaunimo komandos vaikinai, padėję atlikti pagalbinius darbus, savo indėlį įnešė administracijos darbuotojai.

„Nuolat skambino ir teiravosi, ar nieko netrūksta, ar viskas gerai, sporto salės vadovas Egidijus Prižgintas. “Sporto salės budėtojas tikriausiai per dieną nužingsniavo kokius 15 tūkstančių žingsnių, nuolat mums padėdamas. Aš pats per šeštadienį ir sekmadienį, būdamas vien salėje, nužingsniavau 19 tūkstančių žingsnių. Pažiūrėjau į išmanųjį laikrodį ir nustebau", - šyptelėjo A. Juškėnas.

Jis dėkojo „Neptūno“ klubui, kuris neatlygintinai finalo ketverto varžyboms leido naudotis LED ekranais.

„Liepsnos, salės šviesų išjungimas ir atskirų žaidėjų apšvietimas, jų pristatymas ekranuose suteikė papildomos motyvacijos, teigiamo sportinio jaudulio, adrenalino ir šventinės nuotaikos. Kai kurie žaidėjai panašų pristatymą yra matę tik per televizijos ekranus, tad tai leido jiems pasijusti svarbiems, suteikė papildomo kovingumo ir noro įrodyti, kad galime apginti Klaipėdos ir visos Lietuvos garbę. Nė vieno žaidėjo nereikėjo raginti ar nuteikinėti - visi buvo susikoncentravę šimtu procentų“, - dar kartą pabrėžė A. Juškėnas.

Dragūniečiams - individualūs prizai

„Dragūnui“ finale 9 įvarčius (4 iš 7 m) pelnęs Deividas Virbauskas pripažintas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju.

Apdovanojimą pelnė ir dešiniojo pusiau krašto žaidėjas Gytis Šmantauskas, išrinktas į vadinamąją visų žvaigždžių komandą - geriausiai savo pozicijoje žaidusių lygos žaidėjų simbolinį septynetą.

Dar į šią rinktinę pateko kairysis kraštas Mathias Rebane (Polva „Serviti“), kairysis pusiau kraštas Karolis Antanavičius (Vilniaus VHC „Šviesa“), centras Žygimantas Micevičius (Alytaus „Varsa-Stronglasas“), dešinysis kraštas Valdas Drabavičius (Vilniaus VHC „Šviesa“), linijos žaidėjas Ulljo Pihus (Polva „Serviti“) ir vartininkas Edmundas Pelėda (Vilniaus VHC „Šviesa“).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder