Arvydas Sabonis

Arvydui Saboniui - LSU garbės daktaro vardas

Lietuvos sporto universiteto (LSU) senatas nutarė garbės daktaro vardą suteikti dviem visuomenėje žinomiems žmonėms – žymiam krepšininkui, buvusiam ilgamečiam Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentui Arvydui Saboniui ir LSU alumnui, vienam svarbiausių Universiteto socialinių partnerių, Kauno rajono merui Valerijui Makūnui.

„Dešimtmetį būdamas LKF prezidentu ir iki šiol A. Sabonis glaudžiai bendradarbiauja su LSU dėstytojais ir mokslininkais – krepšinio specialistais, noriai dalijasi savo
treniruočių ir varžybine patirtimi. Tai itin svarbu rengiant būsimuosius krepšinio specialistus”, – sakė LSU senato pirmininkas doc. dr. Vidas Bružas.

LSU garbės daktaras A. Sabonis – vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų, 1982 m. pasaulio čempionas, 1988 m. Seulo olimpinių žaidynių čempionas, 1992 m. Atlantos ir 1996 m. Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas, 1997 m. išrinktas geriausiu Europos krepšininku, 2003 m. su Kauno „Žalgirio“ komanda tapo Lietuvos čempionu ir naudingiausiu Eurolygos sezono žaidėju.

Už nuopelnus sportui ir šalies vardo garsinimą A. Saboniui 1995 m. įteiktas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinas, 1996 m. – Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino I laipsnio ordinas, 1997 m. suteiktas Kauno miesto Garbės piliečio vardas.

Per įspūdingą sportinę karjerą Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose A. Sabonis pelnė ir svarbių tarptautinių įvertinimų: 2001 m. jam buvo įteiktas aukščiausias Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) apdovanojimas – Olimpinis ordinas, 2010 m. išrinktas į FIBA šlovės muziejų, 2011 m. – į NBA šlovės muziejų.

LSU garbės daktaro vardas V. Makūnui suteiktas už naujų švietimo idėjų propagavimą ir jgyvendinimą rajono mokymo ir ugdymo jstaigose, už nuolatinj Kauno rajono savivaldybės bendradarbiavimą ir visokeriopą paramą LSU skleidžiant gerąją patirtj apie Universiteto veiklas, organizuojant studentų pedagogines praktikas, jdarbinant LSU absolventus ir teikiant jiems metodinę pagalbą.

Valerijus Makūnas Kulautuvoje Edmundo Mališausko nuotrauka
Valerijus Makūnas. Edmundo Mališausko nuotrauka

„Lietuvos sporto universitetą ir Kauno rajono savivaldybę, kuriai sėkmingai vadovauja V. Makūnas, jau daugelį metų sieja tvirti bendradarbiavimo ryšiai. Gražiomis sporto tradicijomis garsėjančiame Kauno rajone gyvenantys LSU studentai kasmet sulaukia ir finansinės mero fondo paramos – vardinių stipendijų, – teigė LSU senato pirmininkas V. Bružas. – Pastaruoju metu Kauno rajono meras išreiškė norą dar labiau stiprinti bendradarbiavimą su Universitetu, kuriant sporto klasę Garliavos A. Mitkaus pagrindinėje mokykloje. Universiteto dėstytojams ir mokslininkams tai bus puiki galimybė tęsti mokinių stebėjimą ir atlikti mokslinius tyrimus, konsultuoti mitybos, sporto psichologijos ir pedagogikos klausimais, mokyklos vadovybei ir treneriams parengti mokinių atrankos į sporto klasę kriterijus.“

LSU garbės daktarų būryje – daug žinomų Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkų, sportininkų ir visuomenės atstovų. Tarp jų – olimpinis čempionas, LSU alumnas Modestas Paulauskas, legendinis treneris, LSU alumnas Vladas Garastas, atletinio rengimo pradininkas Lietuvoje, LSU alumnas Aleksandras Kosauskas, Karolinska (Švedija) universiteto mokslininkas Hakan Westerblad ir kt.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder