Atgimimo aikštėje jau tiksi laikas iki istorinio įvykio

Vienoje iš centrinių Klaipėdos aikščių - Atgimimo aikštėje - pastatytas didžiulis laikrodis, kuris skaičiuoja laiką iki 2021-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo (futsal) čempionato. Iki pirmenybių, kurių vienas etapų vyks ir Klaipėdoje, liko mažiau nei 100 dienų.

Taigi, galima sakyti, kad tiksi laikas iki istorinio sporto renginio, kokio tiek mūsų miestas, tiek Lietuva nėra turėjusi.

Ta proga visuose trijuose miestuose, kur ir vyks čempionato kovos - Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune - vyko iškilmingos laikrodžių atidengimo ceremonijos.

Sulaukta garbių svečių

Klaipėdoje renginyje dalyvavo FIFA turnyrų direktorius Jaime Yarza, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius, LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, vicemeras Arvydas Cesiulis, Savivaldybės sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė ir Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas.

„Dar 2016 metais Klaipėdos miesto taryba patvirtino, kad Klaipėdoje vyktų pasaulio salės futbolo čempionato kovos. Klaipėdoje yra sudaryta čempionato darbo grupė, kurios pirmininkas Arvydas Cesiulis. Dirba daug žmonių, atsakingų už atskiras sritis. Glaudžiai bendradarbiaujame su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Arvydas Cesiulis atstovauja Klaipėdai ir šios ministerijos sukurtoje darbo grupėje. Džiugu, kad minėtai ministerijai skyrus lėšų, mums, vieniems iš pirmųjų, čempionatui pavyko įsigyti naują parketą“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja R. Rumšienė.

„Vakarų eksprese“ jau anksčiau rašėme, kad Klaipėda pasiruošimo čempionato namų darbus atliko puikiai ir yra viena iš pirmaujančių tarp trijų didžiųjų Lietuvos miestų.

Primename, kad Ciuriche ištraukus FIFA pasaulio salės futbolo čempionato burtus paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinė A grupėje kovos kartu su Venesuelos, Kazachstano ir Kosta Rikos futbolininkais.

Paaiškėjo ir kurios ekipos atvyks į Klaipėdą.

Klaipėdoje vyks D ir E grupių varžybos. Taigi, į Klaipėdą atvyks Panamos, Čekijos, Vietnamo, Brazilijos (D grupė), Angolos, Japonijos, Paragvajaus ir Ispanijos (E grupė) futbolo ekipos.

Startas - rugsėjo 12 dieną

„Labai džiugu, kad daugiau nei po dvidešimties metų stipriausias pasaulio salės futbolo turnyras grįžta į Europą, o FIFA pasirinko mūsų mažą šalį. Lietuva yra nuostabi šalis ir jūs visi turėsite galimybę tuo įsitikinti rugsėjį“, - sakė T. Danilevičius.

24 pasaulio čempionato komandos pagal reitingą buvo suskirstytos į keturis krepšelius po šešias komandas.

A ir C grupių komandų rungtynės vyks Kaune. Būtent čia futbolo aistruolių laukia ir Lietuvos futbolininkų pasirodymas. B ir F grupių turnyrai vyks Vilniuje.

Rugsėjo 12 d. čempionato atidarymo rungtynėse Kaune susikaus Lietuvos ir Venesuelos salės futbolo rinktinės.

Visos 2021-ųjų FIFA pasaulio salės futbolo čempionato grupės: A grupė: Lietuva, Venesuela, Kazachstanas, Kosta Rika; B grupė: Uzbekistanas, Gvatemala, Rusijos futbolo sąjungos (RFU) komanda, Egiptas; C grupė: Tailandas, Portugalija, Marokas, Saliamono Salos; D grupė: Panama, Čekija, Vietnamas, Brazilija; E grupė: Angola, Japonija, Paragvajus, Ispanija; F grupė: Argentina, JAV, Serbija, Iranas.

Lietuvoje pasaulio čempionatas vyks rugsėjo 12-spalio 3 dienomis trijose didžiosiose arenose - Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Kauno „Žalgirio“ arenoje ir „Avia Solutions Group“ arenoje Vilniuje.

„Čempionato reikšmė didžiulė - juk nė viena komandinio sporto šaka Lietuvoje nėra organizavusi pasaulio čempionato. Tai bus istorinis įvykis“, - pabrėžė LFF prezidentas T. Danilevičius.

Sidebar placeholder