Kazys Maksvytis

Atranka į pasaulio krepšinio čempionatą: Čekija – Lietuva

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasirodymą atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą. Antrasis mūsiškių varžovas – Čekijos rinktinė. Mačo pradžia – lapkričio 29 d., 18 val.

Lietuvos rinktinė varžosi F grupėje, kurioje taip pat žaidžia Bosnija ir Hercegovina bei Bulgarija.

Visos komandos tarpusavyje sužais po dvi rungtynes, o trys geriausios keliaus į kitą etapą, kur bus suformuotos naujos grupės.

Kvalifikacijoje į pasaulio čempionatą varžosi 32 rinktinės iš Europos – 12 jų gaus teisę varžytis pirmenybėse.

Rungtynes į Pasaulio taurės turnyrą pasižiūrėjo pusė milijono žiūrovų

Sėkmingai savo kelią atrankose į FIBA 2023 metų Pasaulio taurės turnyrą pradėjusios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės šiandien laukia antrosios rungtynės. Šįkart lietuviai žais išvykoje prieš Čekijos ekipą. Transliaciją žiūrovai kviečiami stebėti jau šį vakarą, per TV3. 

Pirmąsias rungtynes Lietuvos rinktinė sužaidė penktadienį, namuose, prieš Bulgarijos ekipą, kurią įveikė rezultatu 89:69. Lietuvių sirgaliai rinktinę palaikė varžybas stebėdami ir Klaipėdoje, ir prie TV ekranų – pirmąsias rungtynes pasižiūrėjo kone pusė milijono žiūrovų! 

Šiandien rinktinės laukia antroji kova, o prieš jas – rinktinės kapitonas Arnas Butkevičius dalijasi įspūdžiais iš Čekijos.

Rinktinė čia atvyko dieną prieš rungtynes, tad jau spėjo ne tik atsipūsti po skrydžio, bet ir susipažinti su sale, kurioje šiandien žais. „Ta diena pravertė ir pasijautė. Manau, kad dabar visi esame šviežesni, pasiruošę kovai, susikaupę, o tai – svarbiausia“, – sako jis. 

Tiesa, nors Čekijos rinktinė yra pažįstama, A. Butkevičius įžvelgia ir keletą grėsmių, kurios iš komandos pareikalaus didelio susikaupimo.

„Varžovas tikrai žinomas – ne per seniausiai su jais buvome susidūrę ir praėjusiuose languose.

Komanda nedaug pasikeitusi, pagrindiniai žaidėjai išlikę.

Tai – mėgstanti bėgti ir mesti ankstyvus tritaškius komanda bei turinti talentingą perimetro žaidėjų grandį. Tai – pavojinga ir komandinį žaidimą žaidžianti komanda.

Mums reikės gero kalbėjimo, komandinio darbo ir išlikti susikaupusiems visas rungtynes“, – likus kelioms akimirkoms iki rungtynių sako Lietuvos rinktinės kapitonas.  

Trenerio K. Maskvyčio treniruojamą Lietuvos rinktinę sudaro: Mindaugas Girdžiūnas, Mindaugas Kuzminskas, Martinas Geben, Osvaldas Olisevičius, Laurynas Birutis, Margiris Normantas, Eigirdas Žukauskas, Gytis Masiulis, Eimantas Bendžius, Martynas Echodas, Vytenis Čižauskas, Arnas Butkevičius, Tomas Dimša, Deividas Gailius ir Arnas Velička. 

Atrankas į Pasaulio taurę išvis sudarys 6 langai, kurie bus sužaisti per 15 mėnesių laikotarpį. 

Europos atrankoje varžysis 32 rinktinės, kurios suskirstytos į 8 grupes po 4 komandas. Per 6 atrankos langus rinktinės kausis dėl 12 kelialapių į pasaulio čempionatą. 

Pasaulio taurės turnyras pirmą kartą istorijoje bus išsidėstęs per tris šalis – Indoneziją, Japoniją ir Filipinus. 

TV3 kanalai, „TV3 Sport“, „TV3 Sport 2“ ir naujos kartos televizija „Go3“ lapkričio 25-29 dienomis iš viso rodo aštuonerias pasaulio taurės atrankos rungtynes. 

Antroji Lietuvos rinktinės kova į Pasaulio taurės turnyrą – jau šiandien, 18.00 val. per TV3, tv3.lt ir TV3 Play!  

Raktažodžiai
Sidebar placeholder