"Auksinės žuvelės" sugrįžimas: Budapešte tapo pasaulio plaukimo čempione

(2)

Rūta Meilutytė Budapešte 50 metrų plaukimo krūtine finale iškovojo aukso medalį.

Antruoju laiku į finalą patekusi „Auksinė žuvelė“ jame distanciją įveikė per 29,7 sek. ir paliko visas septynias priešininkes už nugaros.

R. Meilutytė pasaulio čempione ilgajame (50 m) baseine tapo po devynerių metų pertraukos.

Paskutinį kartą auksą tokio tipo baseine ji laimėjo 2013 Barselonoje vykusiose pirmenybėse.

Tiesa, pasaulio čempione ilgajame baseine 50 m plaukimo krūtine rungtyje plaukikė per savo karjerą dar nebuvo tapusi.

Po iškovoto aukso medalio R.Meilutytė sunkiai rinko žodžius. Kalbėdama Tarptautinei plaukimo federacijai (FINA) ji sakė: „Taip. Tai – didžiulė pergalė.“

Sidabrą iškovojo italė Benadetta Pilato. 17-metė sportininkė distanciją įveikė per 29,8 sek. Bronza atiteko Pietų Afrikos Respublikos plaukikei Larai Van Niekerk (29,9 sek.).

Praėjus kiek mažiau nei valandai po finišo Budapešte suskambo Lietuvos himnas.

Aukštai iškėlusi galvą R.Meilutytė šypsojosi, žinodama, kad šią pergalę padovanojo visai šaliai.

Tai jau antrasis į svarbiausius startus sugrįžusios lietuvės medalis Budapešte vykstančiame čempionate.

Pirmadienį ji iškovojo bronzos medalį plaukdama krūtine perpus ilgesnėje distancijoje.

Aukso medalis – R.Meilutytės atsisveikinimas su Vengrijos sostinėje vykstančiomis pirmenybėmis. Šeštadienis – paskutinioji planetos plaukimo pirmenybių diena.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino R. Meilutytę.

„Jūsų talentas, užsispyrimas ir darbštumas atnešė puikią pergalę tiek Jums pačiai, tiek ir visai Lietuvai.

Įrodėte, jog nėra nieko neįmanomo. Galima įveikti viską: nuovargį, varžoves, save – ir vėl tapti geriausia pasaulyje“, - rašoma šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas pažymėjo, jog R. Meilutytės dėka šiandien visas pasaulis vėl taria Lietuvos vardą.

„Dėkoju Jums už tai, už atneštą džiaugsmą, nuostabias emocijas ir linkiu dar daugiau skambių pergalių ateityje“, - sako Prezidentas.

„Buvome pasiilgę šio jausmo – sirgti už Rūtą, kurios pergalės džiugino ir vienijo, kurios asmeninis pavyzdys spėjo tapti sektinu daugybei žmonių.

Tai sugrįžimas, kuriuo džiaugiamės, matydami daugiau nei tik medalį, bet ir valią, užsidegimą, tikrą meistrystę“, – savo sveikinime sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Premjerė sveikinime linki, kad šis pasiekimas būtų įkvėpimu ir paskatinimu bet kuriame pasirinktame sportiniame ir gyvenimo kelyje.