„Baltic Cup 2021“ regatoje – auksiniai klaipėdiečių yriai

Trakuose vykusioje tradicinėje „Baltic Cup 2021“ regatoje, kurioje šiemet varžėsi net 12 skirtingų šalių pajėgūs irkluotojai, net keturis medalius iškovojo Klaipėdos irklavimo centro (KIC) atstovai.

Tris kartus klaipėdiečiai kopė ant pirmojo, kartą – ant antrojo prizininkų pakylos laipelio.

Pirmąją varžybų dieną irkluotojai varžėsi 2000 metrų distancijoje, sekmadienį savo greitį demonstravo 500 metrų lenktynėse.

Pirmąją varžybų dieną (2000 m) aukso medaliais pasipuošė merginų porinė dvivietė – klaipėdietė Saulė Kryževičiūtė (treneris Tautvydas Vaitkūnas) ir vilnietė Ūla Jonušaitė.

Jos distanciją įveikė per 7 min 24,06 sek. Sidabras atiteko vokietėms, bronza – rusėms.

Sidabras sublizgo ant vaikinų porinės dvivietės įgulos narių - klaipėdiečio Viliaus Stonkaus (treneris Valdas Varašinskas)  ir Kuiškio atstovo Domanto Riaubos – krūtinių.

Jie distanciją įveikė per 6 min. 56,37 ir finale nusileido tik pajėgiems Vokietijos irkluotojams. Bronzos medalius iškovojo vaikinai iš Norvegijos.

Antrąją varžybų dieną (500 m) dar vienu auksiniu medalių komplektu pasidabino S. Kryževičiūtė ir Ū.Jonušaitė (1 min. 40,19 sek.). Sidabras atiteko jaunosioms sportininkėms iš Rusijos, bronza – Vokietijos irkluotojoms.

Dieną prieš nuriję „sidabrinę“ piliulę antrąją varžybų dieną jau aukso medaliais džiaugėsi vaikinų porinė dvivietė  - V. Stonkus ir D. Riauba.

Sidabrą iškovojo norvegai, bronzą – estai. „Puikus rezultatas. Klaipėdos irklavimo centro irkluotojų pavardės per apdovanojimų ceremoniją skambėjo net 4 kartus. Juk tai ne šiaip kokios varžybėlės, o išties aukšto lygio tarptautinės varžybos, kuriose varžėsi net 12 šalių pajėgūs irkluotojai.

Klaipėda parodė klasę ir iš Lietuvos irkluotojų iškovojo daugiausiai aukso medalių. Džiaugiamės, kad jaunimas progresuoja ir demonstruoja vis gerėjančius rezultatus“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška.

Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis pasidžiaugė, kad šiuo sudėtingu pandeminiu laikotarpiu visgi pavyko surengti 12 šalių irkluotojų varžybas ir viskas pavyko sklandžiai.

„Atvyko pajėgių irkluotojų, o tarp jų šauniai pasirodė ir lietuvaičiai. Tai džiugina“, - sakė Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas.

Jau artėjantį savaitgalį Klaipėdos irkluotojų lauks dar vienos rimtos šio sezono tarptautinės varžybos – spalio 9-10 dienomis vyks tradicinė, jau 53-ioji, Dangės regata. Varžybų atidarymas prie burlaivio „Meridianas“ – spalio 9 d. 10.45 val.

Archyvų nuotr.

Du su aukso medalius iškovojo klaipėdietės Saulės Kryževičiūtės ir vilnietės Ūlos Jonušaitės porinės dvivietės įgula.

Saulė Kryževičiūtė ir vilnietė Ūla Jonušaitė vieną kitai užkabino aukso medalius.

PALAIKYMAS. Vokietijos irkluotojai į „Baltic Cup 2021“ regatą atvyko rimtai nusiteikę ir su sirgalių būriu.