Barcelona

„Barsa“ laimėjo be lietuvių: Rokas Jokubaitis nepadėjo ekipai dėl traumos

Eurolygos dešimtajame ture Rokas Jokubaitis nepadėjo „Barcelona" ekipai dėl traumos, o protokole jį pakeitęs Kasparas Jakučionis aikštelėje nepasirodė. „Barsa" pasiekė pergalę paskutinėmis sekundėmis - išvykoje 92:90 įveikė Tel Avivo „Maccabi" krepšininkus.

Kitose rungtynėse naudingas Mariaus Grigonio žaidimas padėjo pratęsti pergalių seriją Atėnų klubui „Panathinaikos".

Belgrade, kur namų rungtynes žaidžia „Maccabi", „Barcelona" vertėsi be R.Jokubaičio ir vidurio puolėjo Jano Veselo (Jan Vesely).

Išretėjus sudėčiai, mačui buvo registruotas 17-metis dublerių ekipos krepšininkas K.Jakučionis, tačiau jam vietos aikštelėje neatsirado, nes rungtynės buvo atkaklios, kova vyko iki finalinio švilpuko.

Likus 12 sek., kai „Barsa" pirmavo 91:90, svečių gynėjas Nikolas Laprovitola (Nicolas Laprovittola) užsidirbo teisę mesti tris baudų metimus. Argentinietis pataikė tik vieną, bet „Maccabi" šanso išsigelbėti neišnaudojo - Lorenzas Braunas (Lorenzo Brown) nepataikė sudėtingo tritaškio.

Nugalėtojams N.Laprovitola surinko 23 taškus, Aleksas Abrinesas (Alex Abrines) pridėjo 16 taškų. Tel Avivo komandai 19 taškų pelnė Veidas Boldvinas (Wade Baldwin, 8 rez. perd.), 13 - Džošas Nibas (Josh Nebo).

„Panathinaikos" Atėnuose 90:73 nugalėjo „Valencia" ekipą ir pergalių seriją pratęsė iki keturių. Savo ruožtu Valensijos krepšininkams tai buvo ketvirtoji nesėkmė iš eilės. M.Grigonis žaidė net 33 min., pelnė 11 taškų (1/1 dvitaškio, 3/4 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 13 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo aukštaūgiai. 17 taškų susikaupė Matijo Lesoro (Mathias Lessort), 14 - Konstantino Mitoglu sąskaitoje. Valensijos ekipai 16 taškų surinko Semis Odželejė (Semi Ojeleye).

Ypač atkaklios rungtynės vyko Prancūzijoje, kur Vilerbano „Asvel" krepšininkai „pakrikštijo" naują klubo areną. Salė, kurioje telpa 12 tūkst. žiūrovų, buvo beveik pilna, tačiau „krikštynos" nesibaigė šeimininkų pergale - jie po dviejų pratęsimų 100:101 nusileido Miuncheno klubui „Bayern". Pergalingą tašką pelnė buvęs Kauno „Žalgirio" žaidėjas Nilsas Gifajus (Niels Giffey). Puolėjas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų, antrajame pratęsime likus žaisti 2 sek.

Ir toliau be kluptelėjimų žygiuoja Eurolygos čempiono titulą ginantis Madrido klubas „Real". Devintąją pergalę jis pasiekė savo aikštelėje - 99:75 „pervažiavo" autsaiderę Berlyno ekipą „Alba". Dar viename ketvirtadienio mače Bolonijos „Virtus" namie 87:79 įveikė Stambulo komandą „Fenerbahce", kuriai tai buvo ketvirtoji nesėkmė iš eilės. „Virtus" pergalių seriją pratęsė iki penkių.