Bėgikai pasitikrino jėgas pavasariniame „Ekomaratone“

Šeštadienį Girulių miške vyko tradicinis „Ekomaratonas", kurį organizuoja Klaipėdos miesto bėgikų klubas „Maratonas“.

Ekomaratonas“ Klaipėdoje vyksta jau 12 metų. Jis organizuojamas du kartus per metus: rudenį ir pavasarį. Šiame, jau 24-ajame Ekomaratone išbandyti savo jėgas bėgant pajūrio miško takeliais pasiryžo per 200 dalyvių.

Renginio organizatorė, Klaipėdos miesto bėgikų klubo „Maratonas“ vadovė Jolanta Beržinskienė džiaugėsi, kad renginys nenutrūko net pandemijos metu ir susidomėjimas juo nesumažėjo.
 

„Ekomaratono“ dalyvių rekoras kažkada buvo 219 dalyvių. Šiais metais užsiregistravo beveik 200 bėgikų ne tik iš Klaipėdos miesto ir rajono, bet yra ir atvykusiųjų iš Vilniaus, Jurbarko, Šilalės, Šiaulių, Mosėdžio. Žmonėms reikia gamtos, sporto. O kai dar gali susitikti su bendraminčiais, pabendrauti, kartu pasportuoti, nuotaika tampa daug geresnė", - pasidžiaugė renginio populiarumu J. Beržinskienė.

„Ekomaratonas“, anot pašnekovės, nėra profesionalus bėgimas.  „Ekomaratone“ dalyvauja daugiau mėgėjai. Tačiau ir mėgėjai ruošiasi kaip profesionalai. Aš šį bėgimą vadinu kontroline treniruote, kurioje bėgikai kas pusmetį gali pasitikrinti savo lygį, meistriškumą, o kartu gerai praleisti laiką", - sakė J. Beržinskienė. 

Maratono distanciją renginyje galima įveikti sukant ratus. Vienas ratas yra 4 km 200 m ilgio. Apsukus 10 ratų susidaro maratono atstumas, tačiau bėgti galima pagal galimybes: tik vieną ratą, du, tris...

„Džiaugiamės kiekvienu įveiktu ratu. Čia ne varžybos. Norime, kad žmonės mėgautųsi bėgimu. Visdėlto  greičiausiai ratus įveikusius vieną vyrą ir vieną moterį paskatinsime simboliniais prizais“, - sakė J. Beržinskienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder