Bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė“ kviečia į Smiltynę ir žada naujovių

Spalio 8 dieną (šeštadienį) Klaipėdoje jau dvidešimt antrąjį kartą vyks tarptautinės bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė“. Per pusę tūkstančio aktyvaus laisvalaikio mėgėjų ir profesionalų į Smiltynę sutraukiantis bėgimas kasmet dovanoja azartišką atmosferą, pažeria naujų trasos rekordų.

Na, o šiemet, anot organizatorių, „Gintarinė jūrmylė“ kvies pasimėgauti laisvalaikiu rudenėjančioje Smiltynėje ne vien bėgikus.

„Gintarinė jūrmylė“ yra vienos seniausių bei ilgiausiai Lietuvoje vykstančių bėgimo varžybų, pradėtų rengti dar 2001 m.

Be to, vienintelės, kurių distancija matuojama jūrmylėmis (1 jūrmylė - 1 852 metrai).

Pasak organizatorių, unikalioje jūrmylėmis matuojamoje bėgimo trasoje šiemet varžysis pajėgiausi lengvaatlečiai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos. Jėgas įvairiose amžiaus grupėse išmėgins bėgimo sporto mėgėjai.

„Polinkis sportuoti, aktyviai leisti laiką formuojasi jau vaikystėje, tad šeštadienio popietę į Smiltynę ypač kviečiame šeimas su vaikais.

Greta “Gintarinės jūrmylės„ startų čia bus įrengta nemokama žaidimų erdvė vaikams, kurioje mažųjų lauks batutai, mėgstami personažai, muilo burbulai ir kitos linksmybės“, - žada varžybas organizuojančio Klaipėdos miesto bėgimo klubo „Gintarinė jūrmylė“ pirmininkas Linas Bružas.

Visi „Gintarinės jūrmylės“ dalyviai kviečiami nubėgti bent vieną jūrmylę, vaikai - pusę jūrmylės. Lengvosios atletikos profesionalai vyrai šiose varžybose bėga 6 jūrmyles, moterys - 3.

Varžybos išsiskiria savo unikalia trasa, kuri prasideda Sveikatingumo ir sporto bazėje, driekiasi pamariu, vinguriuoja mišku ir pajūriu. 60 proc. dangos yra asfaltas, 35 proc. - miškas, 5 proc. - pajūrio smėlis.

Įveikusieji jūrmylės distancijas bus apdovanoti bėgimo marškinėliais, suvenyrais, o varžybų nugalėtojai - ir piniginiais prizais.

Praėjusias metais moterų 3 jūrmylių distancijoje triumfavo lengvaatletė Loreta Kančytė (19,02 min.), vyrų bėgime stipriausias buvo ir „Gintarinės jūrmylės“ 6 jūrmylių trasos rekordą pagerino Vitaliy Shafar (33,46 min.) iš Ukrainos. Abu jie varžytis dėl medalių ir „Gintarinės jūrmylės“ nugalėtojų vardo sugrįžta ir šiemet.

Vytauto PETRIKO nuotr.

Jūrines tradicijas puoselėjančiame bėgime, kuriame varžybų atidarymą skelbia laivo varpo dūžis, o ilgųjų distancijų startus - patrankos šūvis, šventinę atmosferą kurs Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, koncertuos Karina Astrauskaitė-Shabalt ir Tauras Macas.

Renginio dalyviai ir žiūrovai tradiciškai bus vaišinami arbata ir kareiviška koše.

„Imk už rankos draugą, kaimyną ar bendradarbį ir atvyk jau į 22-ąjį kartą vyksiantį renginį “Gintarinė jūrmylė„.

Tai puiki proga pradėti arba tęsti savo jūrmylės bėgimą“, - kviečia varžybų partnerio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

XXII tarptautinių bėgimo varžybų „Gintarinė jūrmylė“ pradžia - spalio 8 d., šeštadienį, 12 val. 35 min. Smiltynėje, šalia sporto bazės.

Norintieji dalyvauti bėgime kviečiami registruotis interneto svetainėje www.gintarinejurmyle.lt.

Renginio sumanytojai - Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Renginį įgyvendinti padeda gausus būrys rėmėjų - uosto įmonių ir kitų Klaipėdos bendrovių.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder