Beno Udrihas – apie trenerio karjerą, Jono Valančiūno žaidimą ir santykį su Šaru

Naujajame Orleane Kauno „Žalgiris“ tikrai turi gerbėjų. Vienas jų – „Pelicans“ klubo trenerių štabe dirbantis slovėnas Beno Udrihas.

„Žalgiryje“ 2017–2018 m. sezono antrą pusę praleidęs B.Udrihas su Kauno klubu pateko į Eurolygos ketvertą ir tapo KMT ir LKL čempionu.

Buvęs žalgirietis kartu su „Žalgiris Insider“ laidų vedėju Ryčiu Kazlausku bendravo tinklalaidėje #ŽalgirisOnAir+.

Po ilgos karjeros NBA lygoje B. Udrihas paskutinį profesionalo karjeros sezoną sužaidė „Žalgirio“ gretose. Į JAV kitą sezoną grįžęs slovėnas aktyviai palaikė sportinę formą, tačiau nuo 2019–2020 m. nusprendė pasukti trenerio keliu.

Apie profesionalaus žaidėjo karjeros pabaigą oficialiai gynėjas pranešė tik praėjusių metų lapkričio mėnesį pasidalinęs žinutę socialiniame tinkle „Instagram“.

„Norėjau grįžti į JAV, nes čia buvo mano sužadėtinė; atsirado keletas Europos klubų, kurie man paskambino, bet buvau tokiame gyvenimo etape, kuomet norėjau pradėti šeimą ir panašiai.

Tai turėjo būti labai didelė pinigų suma, jog sutikčiau kažkur vykti, tačiau, būdamas to amžiaus, nebegalvojau, kad pinigai turėtų būti faktorius, nusprendžiantis tokius dalykus.

Visgi ruošiau savo kūną žaidimui, tačiau metus niekas, kas mane domintų, nepateikė siūlymų, – pasakojo B. Udrihas.

Prireikė laiko – sakoma, kad profesionalūs atletai patiria dvi mirtis, kaip ir sakiau skelbdamas: pirmiausia, kuomet nustoja žaisti, o kita – ta, kurią patiriame visi.

Kad tai praneščiau, man prireikė nemažai laiko, tuomet įvyko daug pokyčių – pirmasis, antrasis sūnus, tad vis negrįždavau į žaidimą, o tada vasarą patyriau traumą, tuomet supratau, kad tai – viskas, daugiau niekuomet nebežaisiu. Tai užtruko.“

Minėtame 2019–2020 m. sezone B. Udrihas prisijungė prie „G lygoje“ žaidusio Vestčesterio „Knicks“ klubo trenerių štabo.

Po pirmosios patirties užsivilkus trenerio kostiumą, slovėnas greitai sulaukė ir dėmesio iš NBA bei prieš 2020–2021 m. sezoną prisijungė prie NBA žaidžiančio „Pelicans“ klubo, kuriame dirba iki šiol.

Naujajame Orleane B. Udrihas sutiko ir krepšininką iš Lietuvos – Joną Valančiūną.

Puikiai su lietuviu sutariantis slovėnas, paklaustas apie J.Valančiūną, juokavo, ar galima kalbėti apie Joną, kai kalbame su „Žalgirio“ fanais?

Patikslintas, kad Jonas nekart yra užsidėjęs „Žalgirio“ marškinėlius ir stebėjęs gyvai žalgiriečių rungtynes, #ŽalgirisOnAir+ pasakojo apie lietuvio darbo etiką ir pasiekimus „Pelicans“ gretose.

„Jis dirba labai daug. Pastaruoju metu turėjo sveikatos problemų, bet jam jau gerėja. Sezoną mums pradėjo nuostabiai, tačiau sveikatos problemos pakenkė jo žaidimo kokybei – pastaruoju metu nepataiko tritaškių taip, kaip sezono pradžioje. Bet Jonas nuostabus.

Gaila, kad sezoną pradėjome prastai, turime daug problemų su traumuotais žaidėjais, mūsų statistika tokia, jog sezoną pradėjome rezultatu 1 iš 12. Jei būtume pradėję su 6 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais, dabar būtume kitokioje pozicijoje, o apie Joną kalbėtų kaip apie potencialų „Visų žvaigždžių“ lygio komandos žaidėją.

Deja, dabar jis dar neatsistatęs“, – sakė B. Udrihas.

Prieš „Žalgiris Insider“ prenumeratorių klausimus B. Udrihas prisiminė ir prisijungimą prie tuomet Šarūno Jasikevičiaus treniruojamo „Žalgirio“ klubo.

Slovėnas į Kauną atvyko gruodžio pabaigoje ir, kaip pats pasakojo, neturėjo jokių problemų dirbdamas su Šaru.

„Nesakyčiau, kad turėjau statusą, žinoma, Šaras kartais turėdavo rėkti, kaip ir kiekvienas treneris. Sakyčiau, jog jis žinojo, kad esu vyresnis, jis buvo atėjęs su manimi pasikalbėti ir sakė: „Klausyk, esi protingas, puikiai matai, kas dedasi aikštėje, neturiu ko priekaištauti“.

Bet jis vis viena rėkdavo, vis tiek liko Šaru“, – šypsojosi buvęs krepšininkas.

Beno Udrihas – apie trenerio karjerą, J.Valančiūno žaidimą ir santykį su Šaru

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder