Bilietai į Paryžių – praktiškai jau Olivijos Baleišytės ir Vasilijaus Lendelio kišenėse

Antradienį Tarptautinei dviračių sporto sąjungai (UCI) paskelbus olimpinės treko atrankos reitingus paaiškėjo, kad panevėžiečiai Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendelis praktiškai iškovojo Lietuvai kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tai oficialiai turėtų būti patvirtinta balandžio 22 dieną.  

O.Baleišytė, kurią treniruoja Dmitrijus Leopoldas, Paryžiuje turėtų dalyvauti omniume (daugiakovėje), o V.Lendelis, kurį treniruoja škotas Kreigas Maklynas (Craig MacLean) ir Anatolijus Novikovas, turėtų startuoti sprinto lenktynėse ir keirine. 

Olimpinė atranka treko dviratininkams vyko nuo 2022 m. liepos 9 d. iki praėjusio sekmadienio. Trekininkai olimpinės atrankos taškus galėjo pelnyti paskutiniuose dviejuose žemynų čempionatuose (koeficientas – 0,75), 2023 m. pasaulio čempionate (koeficientas – 1,5) bei šešiuose 2023 ir 2024 m. Tautų taurės varžybų etapuose (buvo imami du geriausi pasiekimai iš kiekvienų meų; koeficientas – 1). 

V.Lendelis  praėjusį savaitgalį Miltone (Kanada) įvykusio paskutinio šių metų UCI Tautų taurės etapo sprinto lenktynėse iškovojo 7-ą vietą.

Lietuva šioje rungtyje buvo klasifikuota taip pat 7-a. Olimpinėje atrankoje Lietuvą už brūkšnio dar galėjo išstumti Kolumbija, kuriai rungties šalių klasifikacijoje Kanadoje reikėjo užimti mažiausiai 6-ą vietą. Kolumbija liko 11-a ir nebeaplenkė Lietuvos.  

Vyrų komandų sprinto olimpinės atrankos reitinge 1-8 vietas užėmusios šalys – Australija, Nyderlandai, Japonija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Kinija, Vokietija ir Kanada į sprintą ir keiriną galės deleguoti po du sportininkus.

Iš sprinto olimpinės atrankos reitingo, atmetus olimpinius kelialapius komandų sprinte iškovojusias šalis, į olimpines žaidynes turėtų patekti Trinidado ir Tobago (4730 tšk.), Lenkijos (4047 tšk.), Izraelio (3852,5 tšk.), Surinamo (3785 tšk.), Malaizijos (3662 tšk.), Lietuvos (2911,5 tšk.) ir PAR (pagal žemynų atstovavimo taisyklę, nes Afrikos dviratininkai neiškovojo olimpinio kelialapio nei komandų sprinte, nei sprinte, nei keirine) atstovai. 

Neoficialiais duomenimis, už brūkšnio liko Kolumbija (2745 tšk.), Vengrija (2258 tšk.), Čekija (1957 tšk.), Naujoji Zelandija (1945,5 tšk.). Per sprintą į olimpines žaidynes patekusios šalys turės teisę deleguoti savo atstovą ir į keirino rungtį, kurios olimpinės atrankos reitinge Lietuva liko šešta už brūkšnio. 

Moterų komandų persekiojimo olimpinės atrankos reitinge 1-10 vietas užėmusios šalys – Naujoji Zelandija, Didžioji Britanija, Italija, Australija, Kanada, Vokietija, Prancūzija, JAV, Airija ir Japonija - po vieną savo atstovę galės deleguoti į omniumą.

Tą patį galės padaryti ir  dar penkios šalys: Danija, Lenkija, Nyderlandai, Šveicarija ir Belgija. Jos į omniumą pateko per medisono olimpinės atrankos reitingą, atmetus komandų persekiojime olimpinius kelialapius iškovojusias šalis. 

Iš omniumo olimpinės atrankos reitingo, atmetus olimpinius kelialapius komandų persekiojime ir medisone iškovojusias šalis, į olimpines žaidynes turėtų patekti Norvegija (3046,5 tšk.), Portugalija (2835,5 tšk.), Lietuva (2411,5 tšk.), Kinija (2305,5 tšk.), Honkongas (2260,5 tšk.), Meksika (2057,5 tšk.) bei Egiptas (pagal žemynų atstovavimo taisyklę). 

Lietuva jau turi ir vieną kelialapį į Paryžiaus olimpinių žaidynių dviračių plento moterų grupines lenktynes.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder