Bronzinė pergalė: Lietuvos ledo ritulio rinktinė iškovojo istorinius medalius

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasiekė geriausią rezultatą pasaulio čempionate per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Šeštadienį Slovėnijoje čempionatą užbaigė lietuviai pirmą kartą istorijoje iškovojo pasaulio čempionato IA diviziono bronzos medalius.

Paskutinėse turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė ilgai vijosi varžovus, tačiau parodė charakterį ir iškovojo pergalę 5:4 prieš Rumunijos rinktinę. Antroji pergalė per keturias rungtynes garantavo lietuviams bronzos medalius.

Lietuvos rinktinė aktyviai pradėjo rungtynes, bet jau ketvirtąją rungtynių minutę į Lietuvos vartus krito įvartis. Tikslus buvo Jevgenijus Skačkovas (03:49).

Po praleisto įvarčio lietuviai sulaukė ir dar vieno skaudaus smūgio. Žaisdami daugumoje jie leido Tamasui Reszeghui pabėgti vienam prieš Mantą Armalį ir antrą kartą rungtynėse pasiųsti ritulį į Lietuvos rinktinės vartus.

Antrajame kėlinyje lietuviai pradėjo spausti savo varžovus prie jų vartų, o oponentai ne kartą gelbėjosi pražangomis. Nors išnaudoti daugumų mūsų šalies atstovams nepavyko, galiausiai kelis varžovus suklaidinęs Eimantas Noreika gražiu metimu nuginklavo varžovų vartininką (31:10).

Archyvų nuotr.

Hockey.lt

Įvartį praleidę rumunai dar kartą pažeidė taisykles ir nors ir šį kartą per dvi nuobaudos minutes pasižymėti nepavyko, oponentams nespėjus susigrupuoti prie savo vartų iš toli tiksliai ritulį į vartus paleido Jaunius Jasinevičius (33:40, rez. perd. Tadas Kumeliauskas).

Išlyginus rezultatą visiškai perimti iniciatyvos neleido jau lietuviams duota nuobauda. Tuo Lietuvos rinktinės problemos nesibaigė: mažumos metu krito trečiasis Rumunijos rinktinės įvartis, kai pasižymėjo Zsomboras Molnaras (36:47).

Trečiasis varžovų įvartis neišmušė Lietuvos atstovų iš vėžių, toliau spausdami varžovus jie vėl išlygino rezultatą. Po sumaišties prie varžovų vartų Tadas Kumeliauskas nukreipė ritulį į vartus (38:14, rez. perd. Ugnius Čižas, Paulius Gintautas).

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo idealia greita ataka. Markas Kaleinikovas išvedė Emilijų Krakauską vieną prieš vartininką, o Lietuvos rinktinės puolėjas technišku veiksmu pirmą kartą rungtynėse išvedė rinktinę į priekį (43:35, rez. perd. Markas Kaleinikovas, Kostas Gusevas).

Įsibėgėję lietuviai netrukus pelnė ir penktąjį įvartį. Šį kartą savo meistriškumą pademonstravo jau Paulius Gintautas (45:24, rez. perd. Ilja Četvertakas).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti dešimt minučių Szilardas Rokaly dar sušvelnino lietuvių persvarą, bet užtikrintai rungtyniavę lietuviai nedavė varžovams šansų išlyginti rezultatą ir po rungtynių šventė istorinius bronzos medalius.

„Po rungtynių jausmas fantastiškas. Begalinis džiaugsmas ir pasididžiavimas savo komanda. Rungtynės buvo labai sunkios, pirmąjį kėlinį sužaidėme labai blogai, tikriausiai tai buvo blogiausias kėlinys visame čempionate. Tačiau parodėme savo charakterį, labai stipriai žaidėme antrąjį ir trečiąjį kėlinius bei tos pergalės ir medalių tikrai nusipelnėme“, – po rungtynių kalbėjo komandos kapitonas Nerijus Ališauskas.

Prieš čempionatą sakiau, kad važiuojame kovoti dėl medalių ir dabar juos turime. Varžovai mus nustebino dviem greitais įvarčiais, po kurių mes įkritome į duobelę. Visgi, atsitiesėme, susiėmėme, žinojome, kad kaunamės dėl medalių ir jų norėjome. Todėl kovojome iki galo“, – po pergalės pasisakė Arnoldas Bosas.

Priminsime, kad trečią vietą IA divizione užėmę lietuviai pakartojo geriausią rezultatą Lietuvos rinktinės istorijoje per visą nepriklausomos šalies istoriją.

Pasaulyje galutinėje 19 pozicijoje lietuviai buvo ir 2006 metais.