Caitlyn Jenner pasisako prieš translyčių mergaičių dalyvavimą moterų sporte kaip nesąžiningą

Caitlyn Jenner, kandidatė į Kalifornijos gubernatorius ir buvusi olimpinio aukso medalio laimėtoja, sako nepritarianti translyčių mergaičių dalyvavimui moterų sporte. J. Jenner, kuri 2015 m. prisipažino esanti translytė moteris, žurnalistui sakė: "Tai tiesiog neteisinga. Ir mes turime apsaugoti mergaičių sportą mūsų mokyklose."

Kelios JAV valstijos svarsto galimybę uždrausti translyčių mergaičių dalyvavimą moterų sporte.

Kovo mėnesį Misisipė pasirašė tokį draudimą, tačiau tikimasi, kad jis bus apskųstas apeliacine tvarka.

Didžiausia JAV LGBT teisių gynimo grupė "Human Rights Campaign" teigia, kad panašius teisės aktus svarsto dar apie 17 valstijų.

Caitlyn Jenner septintajame dešimtmetyje buvo viena sėkmingiausių JAV dešimtkovės sportininkių ir 1976 m. Monrealio olimpinėse žaidynėse laimėjo auksą.

Pastaraisiais metais ji tapo žinoma dėl dalyvavimo populiariame realybės šou "Keeping Up with the Kardashians". Prieš pereidama ji buvo ištekėjusi už Kriso Jennerio ir turi dvi dukteris - Kendall ir Kylie.

D. Jenner, kuri buvo apibūdinta kaip aukščiausio rango amerikietė, prisipažinusi esanti transseksualė, buvo paklausta savo nuomonės apie aktualų transseksualių sportininkų klausimą.

"Tai teisingumo klausimas", - sakė ji. "Štai kodėl nepritariu, kad biologiniai berniukai, kurie yra translyčiai, varžytųsi mergaičių sporto varžybose mokykloje.

Tai tiesiog nesąžininga. Turime apsaugoti mergaičių sportą mūsų mokyklose.

Tada D. Jenner socialiniame tinkle "Twitter" pakartojo savo poziciją. "Translyčių sportininkų laukia "didžiulė" kova už lygybę.  Ar translytės moterys tikrai kelia grėsmę moterų sportui?"

Parengta pagal BBC news

Sidebar placeholder