Čempionai krito: „Nevėžis-Optibet“ užėmė „Ryto“ tvirtovę

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionai naujajame sezone nepralaimėję išliko tik iki ketvirtojo turo.

Vilniaus „Rytas“ (3/1) savo aikštėje nusileido Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“ (2/2) – 88:92 (25:21, 20:20, 19:33, 24:18).

Komandos rungtynes pradėjo lygiai ir tik po Evaldo Kairių taškų vilniečiai atsiplėšė – 21:15.

„Nevėžis-Optibet“ varžovams nusileisti neketino ir po Artūro Žagaro dvitaškio priartėjo iki minimalaus deficito – 28:29.

Prieš ilgąją pertrauką Danielius Lavrinovičius sumetė svarbius baudų metimus, tačiau sėkmingai prieš išsiskirstant į rūbines dar pasižymėjo ir Margiris Normantas – 45:41.

Vos prasidėjus trečiajam ketvirčiui svečiai skėlė skirtumą perpus, tačiau čiurną susižeidęs Darylas Doualla turėjo sėsti ant suolo.

Marius Valinskas kėdainiškių ūpą palaikė tritaškiu – 49:47. Įsibėgėjęs gynėjas vieną po kito paleido tris tolimus metimus, jį atvėsino M. Normanto tritaškis – 52:55.

Estafetę iš lietuvio perėmė belgas Timas Lambrechtas – 61:56. Sugrįžęs D. Doualla trečiąjį kėlinį uždarė paversdamas skirtumą dviženkliu – 74:64.

Ketvirtajame kėlinyje Kėdainių klubas laikėsi pavyzdingai – likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Dominykas Stenionis grąžino dviženklę persvarą – 84:74.

Vilniečiams nepadėjo ir po savo pražangos techninę nuobaudą užsidirbęs Lukas Uleckas. Šeimininkų viltis palaikė M. Normanto baudų metimai – 81:88.

Vilniečiams nepavyko rezultatyviai išnaudoti nesportinės svečių pražangos, bet po vėlesnių Elvaro Fridrikssono baudų metimų vis tiek kėsinosi į pergalę – 84:88.

Po pražangos neklydo ir Bradas Davisonas (90:84). Benedekas Varadi į tai atsakė tritaškiu.

Svečiai išsimesdami kamuolį suklydo, o M. Echodas pataikė tik vieną baudos metimą – 88:90. Rungtynes uždarė D. Stenionio baudų metimai.

„Rytas“ vertėsi be trijų svarbių žaidėjų – Marcusas Fosteris sulaukė šeimos pagausėjimo, žaisti negalėjo ir Jarvisas Williamsas bei Tomas Lekūnas.

Kertinio aukštaūgio neturėjo ir Kėdainių klubas, atvykęs be Pauliaus Petrilevičiaus.

Pavyzdingą mačą sužaidė „Nevėžio-Optibet“ lyderis A. Žagaras – 28 minutės, 21 taškas (3/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 6/6 baudų metimų), po 2 atkovotus ir prarastus kamuolius, 2 rezultatyvūs perdavimai, net 9 išprovokuotos pražangos, 5 paties nuobaudos ir 20 naudingumo balų.

„Rytas“ suklupo net ir laimėjęs kovą dėl kamuolių 47:29 bei dažniau stodamas prie baudų metimo linijos (27/36 prieš 22/29). Kėdainių ekipai labai padėjo taiklūs tritaškiai – 12/26, 46 procentų tikslumas.

Pastarosios „Nevėžio-Optibet“ pergalė prieš Vilniaus klubą toli ieškoti nereikia – 2021-ųjų gegužės 8-ąją jie triumfavo 92:82. Tiesa, tris praėjusio sezono tarpusavio mūšius pralaimėjo vidutiniu 30,3 taško skirtumu (68:100, 73:108 ir 85:109).