D. Rapšys Europos čempionate iškovojo bronzos medalį

Sėkmingai Europos vandens sporto šakų čempionatą pradėjo Lietuvos plaukikas Danas Rašys. Pirmadienio vakarą 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale jis finišavo trečias ir iškovojo bronzos medalį.

Europos čempionu tapo Rusijos atletas Martinas Maliutinas, 400 m nuplaukęs per 3 min. 44,18 sek. Sidabro medalis atiteko Austrijos atstovui Felixui Auboeckui (3:44,63). Trečias finišavęs D. Rapšys 400 m laisvuoju stiliumi įveikė per 3:45,39 min.

Lietuvis distanciją pradėjo ramiai ir pirmuosius 150 m plaukė pirmas. Įveikus pusę nuotolio D. Rapšys buvo antras, o dar po 50 m – smuktelėjo į ketvirtą vietą. Visgi panevėžietis pasiliko jėgų finišo spurtui ir finišavo trečias.

Pirmadienio rytą D. Rapšys varžėsi šios rungties atrankoje. 400 m jis įveikė per 3 min. 48,05 sek. ir į finalą pateko septintuoju rezultatu.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje pirmadienio rytą startavo trys Lietuvos atstovai. Geriausiai iš jų sekėsi Andriui Šidlauskui. Panevėžietis penktajame atrankos plaukime finišavo trečias per 59,54 sek. ir aštuntu rezultatu pateko į pusfinalį. Kitame plaukime startavęs Giedrius Titenis buvo 20-as (1:00.38), o Aleksas Savickas buvo 48-as tarp 66 sportininkų, tačiau lietuvis pasiekė naują asmeninį rekordą (1:01.99).

Vakare vykusiame pusfinalyje A. Šidlauskas 100 m krūtine įveikė per 59,30 sek. ir į finalą pateko aštuntuoju rezultatu.

Lietuvos komanda (Deividas Margevičius, Simonas Bilis, Daniil Pancerevas ir Jokūbas Keblys) vyrų 4 x 100 m l. stiliumi atrankoje finišavo per 3 min. 19,71 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 16 vietą tarp 21 rinktinės. Į finalą pateko 8 geriausios komandos, o atrankoje greičiausi buvo italai – 3 min. 12,85 sek.