Dar vieną įspūdingą rezultatą pasiekusi Rūta Meilutytė iškovojo antrą „trigubą karūną“

 Indianapolyje (JAV) šeštadienį baigėsi FINA pasaulio plaukimo taurės trumpame (25 m ilgio) baseine sezonas. Paskutinio – trečio – etapo finalinį vakarą apdovanojimus vėl skynė lietuviai.

Moterų 50 m plaukime krūtine dar vieną pergalę šventė lietuvė Rūta Meilutytė. Kaip įprasta, nuo starto iki finišo dominavusi lietuvė finišavo per 28.70 sek. Antra vėl buvo amerikietė Lilly King (29.16), o trečią vietą užėmė slovakė Andrea Podmanikova (29.89).

Finalo plaukimas:

R.Meilutytės pasiektas rezultatas – ketvirtas per šios rungties istoriją. Du kartus greičiau yra plaukusi pasaulio rekordininkė jamaikietė Alia Atkinson (28.56 ir 28.64), sykį – pati R.Meilutytė (28.60), šiemet pagerinusi Europos rekordą.

R.Meilutytė po finišo pasidžiaugė gera sportine forma ir lietuviškai padėkojo į Indianapolį atvykusiems Lietuvos sirgaliams, kurie tribūnose skandavo jos vardą ir atsinešė Lietuvos vėliavų.

R.Meilutytė tuo pačiu iškovojo antrą „trigubą karūną“ ir gavo dar vieną 10 tūkst. JAV dolerių premiją. Lietuvė visuose trijuose šio sezono pasaulio taurės etapuose laimėjo finalinius 50 m krūtine plaukimus. Prieš tai ji tą patį pasiekė ir 100 m plaukime krūtine.

R.Meilutytės apdovanojimas:

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Moterų 50 m krūtine atrankoje 25-erių lietuvė nuotolį įveikė per 30.36 sek. ir antruoju rezultatu užtikrintai pateko į finalą. Ryte už kaunietę greitesnė buvo tik tame pačiame plaukime startavusi amerikietė Lilly King (29.96).

Trečią sidabrą per tris dienas iškovojo Danas Rapšys. Jis antras finišavo labai įtemptame vyrų 200 m plaukime laisvuoju stiliumi – 1 min. 41.89 sek. D.Rapšiui tai buvo geriausias sezono rezultatas.

Finalo plaukimas:

Po 50 m lietuvis plaukė ketvirtas, po 100 m pakilo į antrą vietą, o likus 50 m krito į trečią poziciją. Finišui lietuvis išsaugojo daug jėgų ir vos nepavijo visą laiką pirmavusio amerikiečio Kierano Smitho (1:41.78). Juos skyrė vos 0.11 sek.

D.Rapšys 0.04 sek. aplenkė amerikietį Drew Kiblerį. Visai šalia prizininkų liko australas Kyle‘as Chalmersas, D.Rapšiui pralaimėjęs tik 0.08 sek.

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

D.Rapšys šeštadienį ryte atrankos plaukime buvo pats greičiausias (1:42.63). Jam šioje rungtyje priklauso ir šalies rekordas (1:40.85).

D.Rapšys Indianapolyje demonstravo gerėjančią sportinę formą. Iš pradžių jis laimėjo sidabrą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o vėliau pridėjo sidabrą ir 200 m kompleksiniame plaukime, kur pasiekė karjeros rekordą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder