Kazys Maksvytis

Debiuto rinktinėje laukiantis Kazys Maksvytis – apie jaudulį, Ado Juškevičiaus atsakymą ir žalgiriečių situaciją

Kazys Maksvytis kažką sušunka savo auklėtiniams, o šie akylai suklūsta. Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris kartu su komanda pluša treniruotėse ir ruošiasi prasidėsiančiam atrankos turnyrui į 2023 m. pasaulio krepšinio čempionatą.
 

LNK nuotr.

Lietingą ketvirtadienio popietę rinktinė surengė dar vieną treniruotę Klaipėdos arenoje bei toliau šlifuoja derinius penktadienio mačui.

Prie rinktinės vairo debiutuosiančiam K. Maksvyčiui ir Lietuvos rinktinei teks Bulgarijos nacionalinės komandos barjeras. Vos po kelių dienų, pirmadienį, lauks rungtynės su Čekija svečiuose.

Tiesiogines abiejų rinktinės rungtynių transliacijas žiūrovai galės stebėti ne tik per žiūrimiausią TV3 televiziją, bet ir portale tv3.lt ir TV3Play platformoje.

Susitikimas su bulgarais penktadienį, lapkričio 26 d., prasidės, 19.30 val. O su čekais pirmadienį mačas prasidės 18 val.

Lietuvos rinktinė į stovyklą susirinko pirmadienį (lapkričio 22 d.). Ir nors laiko nėra itin daug, kaip teigia pats K. Maksvytis, jo yra tiek, kiek yra ir reikia išnaudoti kiekvieną akimirką.

„Geras jausmas čia ruoštis, pažįstama arena, aplinka. Tikimės, kad žiūrovais susirinks gausiai ir palaikys. Apskritai tai tikrai smagu grįžti“, – sakė K. Maksvytis.

„Žinote, čia kaip studentui, kai trūksta paskutinės nakties. Bet, viską apibendrinus, stengiamės išnaudoti laiką kaip įmanydami geriau. Turėjome daugmaž tris tokias tikras, kontaktines treniruotes. Tai nėra tiek daug.

Pagrindinis tikslas buvo suvienodinti, supaprastinti krepšinio filosofiją, kokią noriu įdiegti ir ją perteikti žaidėjams. Manau, kad visai pavyko. Smagu, kad visi žaidėjai sveiki bei nėra koronaviruso atvejų“, – pridūrė rinktinės treneris.

K. Maksvytis prieš laukiančią akistatą su susiirnkusiais žurnalistais kalbėjosi ir apie trenerių štabą, kvietimą Adui Juškevičiui, žalgiriečių situaciją bei priešininkų stipriąsias puses.

Bulgarai neturės Dee Bosto, pagrindinio savo žaidėjo. Tačiau ir be jo, jei reikėtų vertinti jų žaidimą, kokias stiprybes išskirtumėte?

Tai tokia tipiška pietų komanda, kuri priklauso nuo emocijų. Su stipresnėmis komandomis visada nori sužaisti geriau, daug pas juos improvizacijos, greito puolimo, turi nemažai metikų. Propaguoja greitą krepšinį. Statistiškai, daug taškų renka greitose kontratakos, tad čia turėsime gerai gintis.

Ar galima sakyti, kad mūsų rinktinė turi pranašumą aukštaūgių korpuse?

Manau, kad taip. Tikėkimės. Laurynas Birutis atrodo neblogai, tikimės jį gerai išnaudoti.

Ar kitas varžovas, Čekija, yra kur kas pavojingesnis nei penktadienį laukiantys bulgarai?

Nemėgstu taip sakyti, žiūrėti kelis žingsnius į priekį. Pirma mūsų laukia bulgarai, jiems ir ruošiamės. Kalbant bendrai, tai žinoma, kad čekų sudėtis pajėgesnė, praktiškai tie patys krepšininkai žaidė olimpiadoje, gerai pažįstamas trenerių štabas.

Kalbant apie galimas Lietuvos rinktinės lyderius. Ką išskirtumėte?

Vyksta kartų kaita, tam tikras atsinaujinimas. Treniruotėse gerai atrodo Tomas Dimša, Arnas Butkevičius, iš L. Biručio tikiuosi didesnio vaidmens. Apie šiuos žaidėjus turėtų suktis žaidimas.

Kokio tikitės palaikymo?

Tikiuosi, kad jo bus daug, ateis daug žmonių, kad jie bus tas šeštasis žaidėjas.

Trenerių štabe yra Kęstuti Kemzūra, bet jam būnant rinktinės vyr. treneriu tokiuose languose FIBA neteko žaisti. Kaip darbai vyko dabar, koks buvo tas pasiskirstymas tarp jūsų ir kitų štabo narių?

Didesnis krūvis iki „lango“ teko K. Kemzūrai ir skautui Tomui Rinkevičiui. Jie daug analizavo ir varžovų gynybą, ir mūsų puolimą, gynybos veiksmus daugmaž sukonstravo, tada pasijungiau aš. Gerai, kad klubas mane išleido keletą dienų anksčiau. Tas pagelbėjo. Bet iš tikrųjų reikia išmokti dirbti kartu per gana trumpą laiką. Tų iššūkių yra pakankamai.

Rinktinės sudėtyje yra net septyni žaidėjai, kuriuos kažkada trumpiau ar ilgiau esate treniravęs. Turbūt tai tik pliusas?

Taip. Žinau, kaip juos išnaudoti, žinau ir jų trūkumus. Mano žaidimo sistemos kai kurios kartojasi, taip kad ir jiems lengviau jas perprasti.

Archyvų nuotr.

Kodėl rinktinėje nėra Ado Juškevičiaus?

Buvo su juo pokalbis, bet jis nepanoro atvažiuosi. Tiesiog atvirai pasakė, kad nejaučia motyvacijos didelės, gal geriau jaunesnis žaidėjai užima tą jo vietą. Jis nori daugiau laiko praleisti su šeima, jie šiuo metu yra gerų naujienų laukime. Tai tokia ir situacija.

Bandžiau kalbėti, bet, galų gale, sutikau ir gerbiu jo tokią nuomonę.

Ar galima sakyti, kad A. Juškevičius jau galutinai deda brūkšnį rinktinėje?

Reikėtų klausti jo paties, bet aš manau, kad taip.

Turbūt geriau, kai Jūsų debiutas yra namų arenoje?

Tikiuosi sulaukti savo draugų, kaip „Neptūno“ treneris sirgalių, kaip darbėniškis, atvažiuos šeima. Jaudulys yra, bet didesniame rate jaudulį pavyksta įveikti geriau. Tikėkimės, kad taip ir bus.

Kaip dėl žalgiriečių sprendimo neišleisti žaidėjų. LKF sekretorius Mindaugas Balčiūnas užsiminė, kad jau dabar supranta tokį komandos sprendimą, o kaip jūs žiūrite į visą situaciją?

Toks dalykas turi būti sprendžiamas visai kitu lygiu. Pavyzdžiui, Tornikė Šengelija turi sąlygą kontrakte su Maskvos CSKA, kad jie išleistų jį atstovauti rinktinei. Mes gal ir neturime tokių aukšto lygių žaidėjų, kurie taip galėtų diktuoti sąlygas klubui. Šis klausimas yra visai kitokiu lygiu turi būti sprendžiamas.

Bet Mindaugas Kuzminskas sutiko atvažiuoti?

Atvirai, tai buvau nustebęs tokio jo sprendimo. Nesitikėjau. Bet sužinojus, kad išleidžia Rusijos klubai jis pats parodė norą žaisti. Su štabu tarėmės, ar kuriant tą komandos chemiją gerai yra štai taip įlieti dar vieną žaidėja, bet, vertinant viską, kai toks krepšininkas parodo didelę motyvaciją atvažiuoti, tai labai džiugina.

Archyvų nuotr.

Ar esate apsisprendę, kas nežais rytoj?

Kol kas ne, pagal taisykles turime iki vakaro apsipręsti. Treniruočių nedaug, turime šiek tiek laiko su štabu pasikonsultuoti.

Vytenį Čižauską vėl treniruosite po devynerių metų pertraukos. Kokį įspūdį jis palieka ir kiek pasikeitęs nuo jaunimo laikų?

Neblogai atrodo. Kaip įžaidėjas gerai vadovauja komandai. Nežinau, ar bus pagrindinis įžaidėjas, kol kos to numatę nebuvome.

Gal pirmosios rungtynės būtų geriau išvykoje ar ne?

Geriau namie, o dar su bulgarais. Vertiname, bet jų nebijome, laiko mažai, tai bent toks palengvinimas, kad mača prie savų žiūrovų.

Ačiū, treneri, už atsakymus.

Archyvų nuotr..

Susitikimas su bulgarais penktadienį, lapkričio 26 d., prasidės, 19.30 val. O su čekais pirmadienį mačas prasidės 18 val.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder