Dėl Savivaldybės įnašo „Neptūnui" teks varstyti teismo duris (6)

Dėl to, kad Klaipėdos savivaldybė dar penai įnešė 250 tūkstančių eurų viešosios įstaigos "Neptūno" krepšinio klubas dalininko kapitalui didinti ir tokią pat sumą ketinama įnešti ir šiemet, valdininkams teks varstyti teismo duris. Jei nebus pagrįsti šios sumos skyrimo motyvai, "Neptūnui" gali tekti gražinti minėtą sumą atgal į miesto biudžetą.

"Vyriausybės atstovė Klaipėdos ir Tauragės apskrityse Daiva Kerekeš apskundė šį sprendimą ir Apygardos prokuratūros prokuroras kreipėsi į teismą su ieškiniu. Siekiama, kad Klaipėdos miesto tarybos sprendimas būtų panaikintas ir "Neptūnas" gražintų gautus 250 tūkstančių eurų. Prokurorai prašė, kad būtų įšaldytos "Neptūno" sąskaitos minėtai sumai, bet toks prašymas buvo nepatenkintas. Gegužės mėnesį vyks teismas", - "Vakarų ekspresui" sakė Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas.

Anot jo, ieškinys grindžiamas tuo, kad esą nepakankamai pagrįsta šio Savivaldybės įnašo ekonominė ir finansinė nauda.

"Mes, Savivaldybės atstovai, matome ne tik ekonominę, bet ir socialinę naudą. Juk "Neptūnas" pritraukia ir jaunimą, skatina visuomenę sportuoti, domėtis sportu, tai taip pat tai - ir laisvalaikio praleidimo forma. Manome, kad stiprus klubas Klaipėdos mieste skatina sveiką gyvenseną ir ekonomiką", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Kačalinas.

Visa tai Savivaldybės atstovams teks įrodinėti teisme.

A. Kačalinas teigė, kad Savivaldybės, kaip dalininko įnašas, yra tikslingesnis ir vertingesnis, nei tokia suma būtų skirta pagal kitas programas.

"Padidėja dalininko vertė ir tai atsispindi ataskaitose", - pabrėžė jis.  

Pasiteiravus, kokia bus situacija su nauju Savivaldybės planuojamu 250 tūkst. eurų įnašu "Neptūnui", A. Kačalinas atsakė: "Nieko stabdyti nežadame. Jei būtų įšaldytos "Neptūno" sąskaitos, naujo įnašo planuoti būtų netikslinga, bet dabar procesas tęsiasi".

Manoma, kad teisme pavyks įrodyti Savivaldybės įnašo "Neptūno" klubui tikslingumą ir naudą miestui.      

Naujame Savivaldybės parengtame projekte skelbiama, kaip naujo 250 tūkst. eurų dalininko kapitalui didinti suma planuojama paskirstyti.

Šios sumos liūto dalis - 150 tūkstančių eurų - būtų naudojama žaidėjų atlyginimams, 40 tūkstančių eurų - trenerių atlyginimams, 25 tūkstančiai eurų - „Švyturio“ arenos nuomai, o likusi suma - kitoms išlaidoms: transportui (10 tūkst. eurų), apsaugai (10 tūkst. eurų), žaidėjų agentams (15 tūkst. eurų).

Teigiama, kad Savivaldybės turto investicija leis užtikrinti tinkamą kūno kultūros ir sporto plėtojimą, viešųjų interesų tenkinimą, kokybiškų paslaugų teikimą visuomenės nariams sporto, kultūros ir pramogų organizavimo srityse, sukurti pridėtinę vertę, įstaigos veiklos ilgalaikį tvarumą bei užtikrinti veiksmingesnį Savivaldybės funkcijų atlikimą.

Ar skirti papildomus 250 tūkstančių „Neptūnui“, artimiausiu metu bus siūloma apsispręsti Klaipėdos miesto tarybai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder