Dominavęs Sumneris padovanojo „Žalgiriui“ ketvirtąjį mačą

(3)

Į kampą įspraustam Kauno „Žalgiriui“ pavyko reabilituotis LKL finale. Trečiajame mūšyje Edmondo Sumnerio vedami žalgiriečiai savo tvirtovėje 91:81 (25:15, 22:21, 19:20, 25:25) palaužė Vilniaus „Rytą“.

Serijoje iki trijų laimėjimų „Žalgiris“ sušvelnino deficitą 1-2. Ketvirtosios rungtynės Vilniuje bus žaidžiamos trečiadienį.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Sumneris per 27 minutes pelnė 22 taškus, sugriebė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir fiksavo 17 naudingumo balų.

Tiksint 33-ajai minutei „Rytas“ po Martyno Echodo dėjimo ir Justino Gorhamo baudų metimų artėjo 63:69, bet Nemuno saloje susirinkusius kauniečius ramino Edgaro Ulanovo tolimas šūvis su pražanga (73:63).

Kevarriusas Hayesas dėjo iš viršaus, o emocijų nesuvaldęs Margiris Normantas buvo nubaustas dviem techninėmis pražangomis, kuriomis pasinaudoję žalgiriečiai atitrūko saugiai – 77:63.

Vilniečiai nebuvo linkę lengvai nusileisti ir surengę spurtą 18:11 likus kiek daugiau nei minutei artėjo 81:88.

Pačioje rungtynių pabaigoje po kontakto su Echodu Rolands Šmits krito ant žemės ir kurį laiką gulėjo susiėmęs už peties. Galiausiai Kauno klubas pergalę įtvirtino sėkminga gynyba ir šventė pirmąją pergalę finale.

Prieš rungtynių startą buvo pagerbtas tašką profesionalioje karjeroje padėjęs Artūras Milaknis. Ilgametis „Žalgirio“ snaiperis žengė į aikštės vidurį, sulaukė sveikinimo iš Pauliaus Jankūno bei tarė padėkos žodį, dedikuotą artimiausiems žmonėms.

Žinutės pabaigoje Milaknis tarė sirgaliams: „Norėčiau palinkėti tikėti komanda“.

Šį mačą stebėjo 12,321 žiūrovai, kai pirmąjį susitikimą Kaune stebėjo 8,320 sirgaliai.