„Dragūnas“ ruošiasi tarptautinio titulo medžioklei

Artėjantį savaitgalį - balandžio 10-11 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) į Klaipėdą sugužės pajėgiausios 2020-2021 metų Baltijos rankinio lygos (BHL) komandos. Oficialiai patvirtinta jau anksčiau „Vakarų eksprese“ rašyta informacija, kad Klaipėdai patikėta teisė organizuoti šios tarptautinės lygos finalo ketverto varžybas.

Tarp pajėgiausių BHL komandų yra ir daugkartinis Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“.

Nors po reguliariojo čempionato kovų dragūniečiai turnyro lentelėje yra treti (16 pergalių, 2 lygiosios, 5 pralaimėjimai, 34 taškai), tačiau jie yra vieni iš favoritų iškovoti BHL nugalėtojų taurę.

Dar į finalo ketvertą prasibrovė dvi Lietuvos ekipos - Vilniaus VHC „Šviesa“ (19 pergalių, 2 lygiosios, 1 pralaimėjimas, 40 taškų) ir Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai (15 pergalių, 12 lygiųjų, 5 pralaimėjimai, 32 taškai) bei viena Estijos ekipa - Polvos „Serviti“ (17 pergalių, 1 lygiosios, 4 pralaimėjimai, 35 taškai).

Derina dėl tiesioginių transliacijų

Pirmi turnyro lentelėje įsitaisę „Šviesos“ rankininkai šeštadienį pusfinalyje kausis su ketvirtoje vietoje likusiais alytiškiais, o „Dragūnui“ tą pačią dieną pusfinalyje teks kilti į kovą su antrąją vietą po reguliaraus čempionato iškovojusiais Polvos rankininkais. Sekmadienį vyks finalinės kovos. Visos dvikovos vyks „Dragūno“ namų arenoje (Taikos pr. 61A).

„Tikslius rungtynių laikus patikslinsime artimiausiu metu. Po komandų nuotoliniu būdu vyksiančio susitikimo viską žinosime ir pranešime. Dar vyksta derybos dėl rungtynių transliacijų per televiziją. Internetu transliacijos vyks, tačiau norime, kad varžybas galėtų pamatyti kuo platesnis sporto sirgalių būrys. Tikimės, kad artimiausiu metu galėsime pranešti daugiau džiugių naujienų“, - vakar popiet „Vakarų ekspresui“ sakė „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Jis neslėpė, kad buvo minčių BHL finalo ketverto rungtynes organizuoti ir „Švyturio“ arenoje, tačiau tokia dabartinė situacija, kad žiūrovai atvykti ir palaikyti saviškių negali, tad ir prasmės belstis į didžiąją areną kaip ir nėra, o sklandžiai rungtynių transliacijas vykdyti iš „Dragūno“ arenos taip pat galima.

„Patirties jau turime. Manau, kad susitvarkysime“, - sakė A. Juškėnas.

Artūras Juškėnas

SIEKIAMYBĖ. „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas bando savo komandą nuteikti rimtai kovai. „Tai yra titulas, kurio reikia siekti ir kurį yra garbė laimėti“, - pabrėžė jis.

„Šviesą“ jau buvo užgesinę

Didelių vilčių iškovoti BHL trofėjų turi ir kita Lietuvos komanda - VHC „Šviesa“, šiemet po reguliaraus čempionato įsitaisiusi pirmoje pozicijoje tiek BHL čempionate, tiek Lietuvos rankinio lygos (LRL) pirmenybėse.

Tačiau nereikia pamiršti to, kad „Dragūnas“ šį sezoną Lietuvos rankinio federacijos (LRF) Didžiosios taurės pusfinalyje VHC „Šviesą“ jau buvo prigesinęs, kai šventė pergalę 34:32 (17:17) .

Vėliau dragūniečiai LRF taurės finale 34:29 (15:15) palaužė ir Kauno „Granitą-Karį“ bei kėlė į viršų nugalėtojų taurę.

„Reikia pamiršti, kas buvo. Kiekvienas turnyras - nauja istorija. Žinoma, mūsų pliusas tas, kad žaisime namuose ir turime tai išnaudoti”, - akcentavo A. Juškėnas.

Tačiau neslėpė vilčių, kad „Dragūno“ vyrai supranta BHL finalo ketverto svarbą ir sieks tai pademonstruoti ne žodžiais, o darbais.

„Tai yra titulas, kurio reikia siekti ir kurį yra garbė laimėti. Ar mums tai pavyks, pamatysime, tačiau stengsimės iš visų jėgų. Finalo ketvertas jau savaime sako, kad jame nėra silpnų ar stiprių varžovų. Nėra jokio skirtumo, su kuo žaidžiame, tai tiesiog rungtynės, kuriose turėsime laimėti. Tačiau reikia įvertinti ir tai, kad “Serviti„, mano nuomone, yra profesionaliausia lygos komanda, taip pat turinti ir didžiausią biudžetą“, - akcentavo A. Juškėnas.

Būsimi varžovai „Serviti“ paskutines rungtynes Vilniuje žaidė be kelių žaidėjų.

A. Juškėno teigimu, sunku pasakyti, ar tai buvo dėl taktinių sprendimų, ar dėl kokių nors traumų ar ligų. Dėl to nelengva įvertinti, kokio žaidimo, derinių galima tikėtis pusfinalyje - reikia pasiruošti ne vieną strategiją.

ISTORIJA. „Dragūno“ rankininkams kautis dėl įvairių trofėjų - jokia naujiena, tad tikimasi, kad jų nekaustys psichologinė įtampa ir klaipėdiečiai namuose sugebės pademonstruoti savo gražiausią žaidimą. Nuotraukoje užfiksuota šių metų vasario mėnesio triumfo akimirka, kai dragūniečiai iškovojo Lietuvos rankinio federacijos taurę.

Su latviais susitikti nepavyko

BHL čempionatą pradėjo 12 komandų - po 4 iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Iš 4 Lietuvos klubų į finalo ketvertą pateko net trys ir tai atspindi gana aukštą Lietuvos rankinio lygį.

Į finalo ketvertą iš lietuvių nepateko tik Kauno „Granitas-Karys“, po reguliaraus čempionato likęs šeštoje pozicijoje (13 pergalių, 9 pralaimėjimai, 26 taškai).

Tai, kad tarp finalo ketverto dalyvių nėra latvių, taip pat yra paaiškinamų priežasčių.

Per BHL reguliarųjį sezoną buvo sužaista mažiau nei pusė visų suplanuotų rungtynių, nes dėl koronaviruso Latvijos komandos nevyko rungtyniauti į Estiją ir Lietuvą. Išskyrus tik kelis atvejus sezono pradžioje.

Be to, dalis rungtynių tarp lietuvių ir estų buvo nukeltos ar atšauktos dėl koronaviruso atvejų klubuose.

A. Juškėno teigimu, gaila, kad latviai nebandė ieškoti sprendimų, tad su jais neteko sužaisti nė vienerių rungtynių. Latvijos komandoms bei ekipoms, kurios rungtyniauti negalėjo dėl koronaviruso, buvo įskaityti techniniai pralaimėjimai 0:10.

Čempionate daugiausia rungtynių - po 14 - pavyko sužaisti „Viljandi“ ir „Dragūnui“. Klaipėdos komandai didesnė dalis, 8 rungtynės, buvo su Estijos ekipomis. Kitoms lietuvių ir estų komandoms faktiškai teko žaisti nuo 10 iki 13 rungtynių.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder