„Dragūno“ kovingumo pavyzdys ir kelionė autobusu į Slovakiją

Niekada nereikia nuleisti rankų, net jei ir nesiseka, o privalu kautis iki paskutinių sekundžių. Jei atiduosi visą širdį, gali prisišaukti sėkmės paukštę. Tuo dar kartą įsitikino „Dragūno“ rankininkai, kurie šeštadienį Klaipėdoje Europos rankinio taurės turnyro rungtynėse po dramatiškos kovos rezultatu 26:25 (8:15) palaužė „MSK Povazska Bystrica“ ekipą iš Slovakijos.

Kai po pirmojo kėlinio dragūniečiai prieš slovakus atsilikinėjo 8:15, buvo porą sirgalių, kurie pakilo iš žiūrovų vietų ir po pertraukos į tribūnas nebegrįžo. Atsisveikino ir davė suprasti „esą viskas aišku“.

Tačiau po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė - dragūniečiai buvo itin susikaupę ir užsivedę ir jau per 9 antrojo kėlinio minutes sumažino atsilikimą iki minimumo - 17:18 bei atkūrė dvikovos intrigą.

49 susitikimo minutę „Dragūno“ komandos kapitonas Arvydas Bučius taikliu šūviu persvėrė rezultatą Klaipėdos ekipos naudai - 21:20.

Vėliau dragūniečiai susikrovė 3 įvarčių persvarą - 25:22 ir pergalės iš rankų nebepaleido.

„Dragūnui“ 7 įvarčius pelnė Rokas Palskys, po 4 - Mykolas Lapiniauskas ir Benas Butkus, po 3 įmetė Danylo Hlushak ir Seyed Navid Naghavialhosseini, po 2 - Arvydas Bučius ir Tomas Drakšas, 1 pridėjo Laurynas Simonavičius.

„MSK Povazska Bystrica“ gretose išsiskyrė 8 įvarčius įmetęs Martin Briatka, 5 pelnė Peter Jurak, 4 - Marian Gardian, 3 - Erik Žilincik, po 2 - Andrej Sloboda ir Josef Hozman, 1 - Tomaš Vallo.

Trenerio kalba supurtė

„Per didžiąją pertrauką trenkiau rankomis į stalą ir pasakiau, kad taip žaisti negalima, gėda prieš žiūrovus. Džiugu, kad mano žodžiai pasiekė žaidėjų širdis“, - po rungtynių „Vakarų ekspresui“ kalbėjo „Dragūno“ vyr. treneris Gintaras Cibulskis.

Tuoj pat treneris pridūrė: „Pasikalbėjome vyriškai ir žaidėjai padarė puikias išvadas - kovėsi taip, kad net putos iš nasrų bėgo. Tikrai vyrai parodė charakterį.“

Rezultatyviausias šių rungtynių „Dragūno“ žaidėjas Rokas Palskys sakė, kad trenerio kalba per pertrauką išties užvedė kovoti.

„Po pirmo kėlinio išeiti su minus septyniais įvarčiais yra labai sunku, bet treneris mus užvedė, pasakė, kad mes galime kovoti ir įveikti varžovus. Supratome, kad tai teisybė, kad tai mūsų lygio komanda. Patikėjome savo jėgomis ir į aikštelę išėjome kitokie. Pirmi įvarčiai antrame kėlinyje padėjo užsivesti tiek mūsų suoliukui, tiek žiūrovams. Taip ir nuvažiavom toliau, ir pasiėmėm pergalę“, - džiaugėsi R. Palskys.

G. Cibulskis dėkojo komandos sirgaliams, kurių balsas ir palaikymas šįkart buvo išties girdimas ir įkvepiantis.

 TEKO PAPRAKAITUOTI. „Dragūno“ vyr. treneris Gintaras Cibulskis, vadovaudamas komandai už šoninės linijos, sušilo ne ką mažiau, nei aikštėje kovojantys žaidėjai. RK „Dragūnas“ nuotr.

 TEKO PAPRAKAITUOTI. „Dragūno“ vyr. treneris Gintaras Cibulskis, vadovaudamas komandai už šoninės linijos, sušilo ne ką mažiau, nei aikštėje kovojantys žaidėjai. RK „Dragūnas“ nuotr.

„Mes turime daug potencialo. Pergalė, kad ir vienu įvarčiu, bet džiugi. Laimėti Europos taurės rungtynes - labai svarbu. Varžovai nieko nenustebino, lygios komandos, ir tiek jie, tiek mes galime kautis dėl kelialapio į kitą etapą. Slovakijoje pamatysime, kas yra kas“, - sakė G. Cibulskis.

Treneris šiek tiek apgailestavo, kad iš antrame kėlinyje susikurtos trijų įvarčių persvaros liko tik vienas įvartis, tačiau ir jis labai svarbus.

„Vietoje plius trijų turime plius vieną. Tikrai gaila, būtume turėję tris įvarčius, būtume didesnį bagažą ten nusivežę. Bet pergalė nors ir vienu įvarčiu - vis tiek pergalė. Tai reiškia, kad esame apylygės komandos ir tikrai yra galimybė kovoti Slovakijoje dėl patekimo į kitą etapą“, - teigė „Dragūno“ vyr. treneris.

Laukia 15 valandų kelionė

Atsakomosios rungtynės Slovakijoje vyks spalio 23 dieną (šeštadienį).

„Padirbėsim taktiškai, pasianalizuosime savo klaidas pirmame kėlinyje. Buvo daug klaidų ir už jas varžovai mus labai baudė greitais įvarčiais. Nesklandumų tikrai yra tiek puolime, tiek gynyboje, bet jie yra tobulintini“, - pabrėžė G. Cibulskis.

Į Slovakiją „Dragūno“ komanda išvyks jau ketvirtadienį - važiuos autobusu, kelionė truks apie 15 valandų.

„Susidaro apie tūkstantis kilometrų. Skristi reikėtų per dvi šalis su persėdimais, tad laikas gaunasi tas pats. Dar nuo oro uosto autobusu važiuoti 150 km. Varžovai į Klaipėdą taip pat vyko autobusu. Išvažiuosime ketvirtadienį vakare ir penktadienį apie vidurdienį jau būsime. Rungtynės šeštadienį, spėsime pailsėti“, - planus pasakojo G. Cibulskis.

TRIUMFAS. Mykolas Lapiniauskas liejo džiaugsmo emocijas. RK „Dragūnas“ nuotr.

TRIUMFAS. Mykolas Lapiniauskas liejo džiaugsmo emocijas. RK „Dragūnas“ nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder