„Dragūno“ senbuvis Laurynas Simonavičius: „Jaučiamės kaip 300 spartiečių“

„Svarbu, kad jauni žaidėjai susitvarkytų su įtampa, jauduliu ir galime Europoje žygiuoti toliau. Rungtynės Klaipėdoje parodė, kad esame pajėgūs įveikti Slovakijos “MSK Povazska Bystrica„ ekipą“, - prieš išvyką į Slovakiją žaisti atsakomųjų Europos rankinio taurės rungtynių „Vakarų ekspresui“ sakė septintą sezoną „Dragūno“ ekipos garbę ginantis Laurynas Simonavičius.

Šis kairiojo krašto žaidėjas į „Dragūno“ vyrų ekipą prasibrovė nuo 17 metų ir yra vienas iš tų rankininkų, kuriais „Dragūno“ komandos treneriai gali pasikliauti.

Tai stabilus žaidėjas, išaugęs Klaipėdoje. Laurynas yra „Viesulo“ sporto centro auklėtinis, pirmoji jo trenerė - Rasa Juškėnienė.

„Laurynas Simonavičius mūsų ekipai yra svarbus žaidėjas. Džiugu, kad jis Klaipėdai atstovauja jau daugelį metų. Galbūt jis galėtų būti ir labiau įvertintas ir sulaukti kvietimo į Lietuvos rankinio rinktinę“, - sakė „Dragūno“ komandos direktorius Artūras Juškėnas.

L. Simonavičius su „Dragūnu“ yra iškovojęs visus Lietuvoje įmanomus aukščiausiosios lygos rankinio titulus: yra tapęs ir Lietuvos čempionu, ir vicečempionu, ir bronziniu prizininku.

Be to, praėjusiais metais su „Dragūnu“ iškovojo Baltijos rankinio lygos nugalėtojo taurę. Taip pat gali didžiuotis savo trofėjų kolekcijoje turintis Lietuvos supertaurę ir Lietuvos rankinio federacijos nugalėtojo taurę.

Sujaudino iki širdies gelmių

Laurynai, kaip „Dragūno“ komanda jaučiasi prieš išvyką į Slovakiją? - pasiteiravome „Dragūno“ senbuvio L. Simonavičiaus.

Jaučiamės puikiai. Esame kovingai nusiteikę - kaip „300 spartiečių“.

Rungtynės Klaipėdoje įrodė, kad žaisdami vieningai ir kovingai esame didelė jėga. Svarbu tinkamas nusiteikimas ir užsidegimas. Mums to tikrai netrūksta.

Šeštadienį Klaipėdoje prieš „MSK Povazska Bystrica“ ekipą iš Slovakijos pirmąjį kėlinį pralaimėjote 8:15, tačiau galiausiai sugebėjote laimėti 1 įvarčio skirtumu - 26:25. Kaip tai paaiškintumei?

Pirmąjį kėlinį jaunus žaidėjus galbūt kaustė per didelis jaudulys. Visgi tai - Europos taurės varžybos. Dėl to pirmajame kėlinyje išvydome daug vaikiškų klaidų. Antrajame kėlinyje su jauduliu jau susitvarkėme, kovėmės kaip vienas tvirtas kumštis ir po kiekvieno pelnyto įvarčio vis labiau užsivesdavome.

Žinoma, padėjo ir sirgaliai - kai jie pradėjo garsiai skanduoti „Dragūnas“, per kūną pradėjo eiti malonūs šiurpuliai. Buvo gera po ilgos pertraukos, pandemijos suvaržymų išvysti tokį būrį sirgalių. Tai išties įkvėpė ir sujaudino iki širdies gelmių.

Nebaugina tai, kad Slovakijoje tribūnose bus ne savi, o varžovų sirgaliai? Nepakiš jauniems žaidėjams kojos jaudulys ir įtampa?

Su jaunimu kalbėjome, kad kiekvienas turi su tuo pats susitvarkyti. Visi žinome pergalės kainą ir stengsimės daryti viską, kad ją iškovotume. Kad tai padaryti galime - jau įrodėme. Norėtųsi tai pakartoti.

Analizavo videoįrašus

Ką spėjote nuveikti per beveik savaitę? Daugiau ilsėjotės ar dar bandėte keisti kai kurias taktines žaidimo gudrybes, dėliotis naujas schemas?

Iš pradžių atgavome fizines jėgas, o vėliau daug analizavome tiek savo, tiek varžovų žaidimą - peržiūrėjome videoįrašus. Akcentavome savo klaidas, gynybos spragas ir atkreipėme dėmesį į puolimą.

Taip vaikiškai klysti, kaip tai darėme pirmajame dvikovos Klaipėdoje kėlinyje, negalime. Tai būtų neatleistina.

Garai, kad treneris Gintaras Cibulskis per pirmąjį kėlinį mus supurtė ir atvėrė akis.

Ačiū ir sirgaliams, kurie mus palaikė ir tada, kai nesisekė.

Pergalė buvo pasiekta bendromis jėgomis.

Į Slovakiją vykstame vedini vieno tikslo - iškovoti pergalę. Tą stengsimės daryti iš visų jėgų. Juk Europos taurės varžybose giname ne tik Klaipėdos, bet ir Lietuvos rankinio garbę.


Informacija

Į Slovakiją „Dragūno“ komanda išvyko ketvirtadienį vėlai vakare autobusu. Planuojama, kad kelionė truks apie 15 valandų.

„Susidaro apie tūkstantį kilometrų. Skristi reikėtų per dvi šalis su persėdimais, tad laikas gaunasi tas pats. Dar nuo oro uosto autobusu važiuoti 150 km. Varžovai į Klaipėdą taip pat vyko autobusu. Planuojame, kad penktadienį apie vidurdienį jau būsime Slovakijoje. Rungtynės vyks šeštadienį 16 valandą, spėsime pailsėti“, - planus pasakojo „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Jis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tiki savo komanda ir mato joje daug potencialo.

„Laimėti Europos taurės rungtynes - labai svarbu. Varžovai Klaipėdoje nieko nenustebino, lygios komandos, ir tiek jie, tiek mes galime kautis dėl kelialapio į kitą etapą. Slovakijoje pamatysime, kas yra kas“, - sakė G. Cibulskis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder