Edas Butvilas Serbijoje pamokė NBA čempiono pusbrolį

19-metis klaipėdietis tenisininkas Edas Butvilas, nuskynęs ne vieną svarų titulą tarp jaunių, vis solidžiau kaunasi tarp vyrų - Klaipėdos universiteto (KU) studentas triumfavo Serbijoje vykusiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis Tour“ serijos turnyre.

Klaipėdietis finale 6:4, 6:0 nukovė pirmąją turnyro raketę australą Matthew Dellavedovą. Dvikova truko 1 val. 24 min.

Už pergalę turnyre E. Butvilui atiteko 15 pasaulio reitingo taškų ir 2 160 dolerių.

Bendras šių varžybų prizų fondas - 15 000 dolerių.

Tai antrasis E. Butvilo laimėtas tokio rango turnyras tarp suaugusiųjų. Pirmasis buvo pernai Vilniuje laimėtos „Vilnius Cup 2023“ varžybos.

Prieš finalą prisiminta ir NBA

Serbijoje finale nugalėtas Matthew Dellavedova yra savo bendravardžio ir bendrapavardžio NBA čempiono pusbrolis.

M. Dellavedova stipriausios pasaulio krepšinio lygos čempionu tapo 2016 m. su „Cleveland Cavaliers“.

„Serbijoje su kiekvienu maču jaučiausi vis geriau, o finalinė kova buvo pati geriausia. Šis turnyras pridėjo pasitikėjimo. Per paskutinius kelis mėnesius laimėjau nemažai mačų ir džiaugiuosi, kad sezonui įpusėjus sportinė forma vis gerėja. Dabar laukia keli rimti turnyrai Ispanijoje. Stengsiuosi kuo geriau reprezentuoti Klaipėdos ir Lietuvos vardą“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Butvilas.

Nuolat prestižiniuose teniso turnyruose dalyvaujantis ir po įvairias šalis keliaujantis E. Butvilas savo pavyzdžiu rodo, kad labai norint galima suderinti profesionalų sportą ir mokslus.

„Klaipėdos universitete studijuoju laisvalaikio sportą. Nėra lengva visur spėti, bet Klaipėdos universitetas sudaro puikias sąlygas studijuoti ir pavyksta suderinti atsiskaitymus.

Džiaugiuosi, kad studijuoju savo gimtojo miesto universitete. Man tai labai svarbu“, - pabrėžė E. Butvilas.

Įkvepia mama

„Geriau atiduoti savo jaunystę sportui dabar, susikurti ateitį ir būti ramiam dėl to, kad padarei viską, kas priklausė nuo tavęs.

Aš dabar labai daug dirbu, o dauguma mano bendraamžių ilsisi, pramogauja, bet tikiu, kad ateis tokia diena, kai man nebereikės tiek dirbti, gyventi tokiu intensyviu ritmu ir aš už visą tą laiką atsigriebsiu - galėsiu poilsiauti, ramiai gyventi, o mano bendraamžiai iki gyvenimo galo sunkiai dirbs“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Butvilas.

Dar jis pridūrė: „Mano mama sako: “Tu dabar padirbėk, pakentėk, o vėliau turėsi vardą, savo gyvenimą, galėsi didžiuotis tuo, ką padarei.„ Mama ir tėtis nuolat mane įkvepia ir skatina judėti į priekį.“

Iš šalies atrodo viskas gražu: skambios istorinės Lietuvai pergalės Vimbldono jaunių turnyre, neoficialiame pasaulio teniso čempionate „Orange Bowl“ Amerikoje, „Roland-Garros“ jaunių teniso turnyre, triumfas ir džiaugsmas įvairių šalių varžybose... Tačiau ar kuris iš mūsų susimąstėme, kokius dėl to šiam jaunam klaipėdiečiui tenka įveikti karžygiškus sunkumus?

Edas kasdien treniruojasi po 5-6 valandas, o su apšilimais ir fiziniu pasirengimu neretai treniruojasi ir po 8 valandas per dieną. „Išeina visa darbo diena“, - šypteli teniso pažiba.

E. Butvilas ne kartą prestižiniuose turnyruose vilkėjo ir Lietuvos rinktinės marškinėlius.

„Nepakartojamas jausmas vilkėti ir Lietuvos rinktinės marškinėlius, žaisti kartu su geriausiais šalies tenisininkais. Tai nuo mažens buvo mano svajonė. Dabar tai tapo realybe“, - džiaugiasi E. Butvilas.

Jis tikisi, kad per sportinę karjerą pavyks Lietuvai padovanoti ne vieną skambią pergalę.

„Su ta viltimi kasdien daug dirbu ir stengiuosi vis judėti į priekį, progresuoti“, - teigė Klaipėdos tenisininkas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder