Edas Butvilas

Edas Butvilas skina pergales tarptautiniame turnyre

Klaipėdos teniso pažiba Edas Butvilas teniso sirgalius toliau džiugina pergalėmis. Šįkart jis Vilniaus „SEB arenoje“ vykstančiame Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „World Tennis M15“ serijos turnyre pergales skynė tiek vienetų, tiek ir dvejetų varžybose.

ATP reitinge 1053 vietą užimantis klaipėdietis per 2 val. ir 1 min. rezultatu 7:6 (9:7), 6:4 pranoko ukrainietį Aleksandrą Brayniną (ATP-1101).

E. Butvilas pademonstravo šaltakraujiškumą ir kovingumą: pirmojo seto pratęsime klaipėdietis atsiliko 1:5 ir 4:6, bet tada laimėjo tris taškus iš eilės, o rezultatui esant 7:7 - sėkmingai sužaidė dar dukart iš eilės.

Džiugių akimirkų netrūko ir antrajame sete - „break'ą“ pirmame geime Edas atliko po neįtikėtinos 19 minučių trukusios kovos. Greitai perimtą iniciatyvą mūsiškis išlaikė iki pat mačo pabaigos ir pelnytai žengė į kitą etapą.

Jame E. Butvilo varžovas - pirmoji šio turnyro raketė Karlas Fribergas (ATP-439). Jis iš tolesnės kovos eliminavo Vilių Gaubą (ATP-753). Dėl kiekvieno taško rimtai paprakaituoti turėjęs švedas laimėjo rezultatu 6:2, 6:3.

Vakar „Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad T. Gaubas su Edu Butvilu tiesiog dominavo korte dvejetų varžybose - vos per 48 minutes 6:1, 6:2 įveikė lenkus Michalą Mikulą ir Olą Pieczkowskį.

Dalyviai Vilniuje varžosi dėl 15 000 JAV dolerių prizinio fondo, o nugalėtojui atiteks 15 ATP reitingo taškų.

Šis ITF M15 turnyras - tik pirmoji teniso maratono sostinėje dalis. Vasario 3-4 d. bus žaidžiamas Daviso taurės pasaulio pirmos grupės atkrintamųjų varžybų susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 6-12 d. vyks ATP „Challenger 100“ serijos turnyro „Vitas Gerulaitis Cup“ kovos.