Kauno „Žalgiris“ išlaikė vieną lyderių: E. Ulanovas lieka Kaune

Edgaras Ulanovas po pergalės prieš ALBA: „Smagu matyti tokį Luką Lekavičių“

Kauno „Žalgiris“ po įtemptos kovos 77:71 įveikė Berlyno ALBA ir nutraukė šešių pralaimėjimų Eurolygoje atkarpą.

Tai – pirmoji Lietuvos čempionų pergalė, kai komandai vadovauja naujasis treneris Andrea Trinchieri, vyriausiojo vairininko kėdėje pakeitęs Kazį Maksvytį.

„Pergalė yra pergalė, – 15min po dvikovos sakė komandos kapitonas Edgaras Ulanovas. – Intensyvumas buvo geras, ypač mačo pradžioje – diktavome savo sąlygas ir savo tempą.

Žinoma, neišvengėme ir nuopuolių. Vienu metu gal išlindo kažkoks nepasitikėjimas ir dvejonės, kurios galbūt nusistovėjo, kai pralaimėdavome mačus paskutinėmis atakomis ar net sekundėmis.

Šiandien iškovojome pergalę. Taisytinu dalykų labai daug, bet pergalė yra pergalė. Mes ją įsirašome ir žiūrime į priekį. Kitas dalykas – ačiū sirgaliams, kurie parodė pasitikėjimą. Jei žaidžiame prieš apatinės lentelės dalies komandą, jie vis tiek gausiai susirinko ir mus palaikė.“

29 minutes žaidęs E.Ulanovas šiose rungtynėse įmetė 10 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir surinko 12 efektyvumo balų.

Pergalingame mače žalgiriečiai pašėlusiu tempo švaistė tritaškius – per pirmąjį ketvirtį realizavo 6 iš 12, o iš visų įmetė 10 iš 30. Šiame sezone „Žalgiris“ tokią išmestų tolimų metimų ribą buvo pasiekęs tik kartą.

„Dalis rungtynių plano buvo pagreitinti žaidimą. Taip, dalis tritaškių nebuvo paruošti, bet norėjosi žaisti greičiau. Pradžia gavosi gera, kai keli žaidėjai pataikėme ir įgavome pasitikėjimo.

Kitas dalykas – ALBA nuo kai kurių žaidėjų nemažai rizikuoja gynyboje. Keli pradžioje įmesti metimai mums leido ir toliau mesti tritaškius“, – sakė E.Ulanovas.

„Daugiausiai važiavome senu bagažu. Treneris neturėjo daug laiko ką pakeisti. Jis turėjo vieną treniruotę, bet ir ta prieš rungtynes negalėjo būti ilga. Kelis akcentus sudėliojo, kaip išeiti po minutės pertraukėlės ar kaip prieš kurį žaidėją sužaisti. Ir viskas“, – apie naują trenerį A.Trinchierį kalbėjo E.Ulanovas.

„Žalgirio“ kapitonas pasidalijo turėtu įspūdžiu apie italą, perėmusį „Žalgirio“ vairą.

„Įspūdį buvau susidaręs lygiai tokį patį, koks buvo ir jūsų visų bei krepšinio gerbėjų. Žiūriu konferencijas, tai toks ir būdavo įspūdis, o dabar sunku pasakyti, nes neseniai susipažinome.

Norime geriau pažinti vieni kitus ir išsiryškinti stipriąsias puses, kurį žaidėją treneris mato savo vizijoje. Labai sunku kažką pasakyti po dviejų dienų. Tai – susipažinimo procesas“, – sakė E.Ulanovas.

„Žalgirio“ gretose ryškiausiai žibėjo Lukas Lekavičius, kuris žaidė rekordinį kiekį minučių (24) bei sužaidė efektyviausią sezono mačą – pelnė 9 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

„Man smagu už Luką, žinoma, – sakė E.Ulanovas. – Jam ir Kėdainiuose buvo neblogos rungtynės prieš „Wolves“. Smagu matyti tokį Luką, kai jis jaučiasi užtikrintai. Šioje komandoje mums visi yra svarbūs – ir Lukas, ir Edmondas, ir visi kiti.“