Mantas-Kalnietis

Edgaro Ulanovo karjeros rungtynėse „Žalgiris“ sulaukė rimto iššūkio, bet išvargo pergalę Šiauliuose

Penktadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko labai intriguojantis mūšis tarp pirmojo ketverto komandų.

Tylerio Cavanaugh ir Edgaro Ulanovo vedamas Kauno „Žalgiris“ (15/1) turėjo sunkumų ir tik pačioje pabaigoje svečiuose 89:86 (20:23, 22:23, 18:14, 29:26) palaužė „Šiaulių-7bet“ (9/6) klubą.

Rungtynes praleido skrandžio problemų turėjęs Artūras Milaknis.

Šiame mače netrūko ryškių individualių pasirodymų: T. Cavanaugh pelnė 26 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

Gimtadienį minėjęs E. Ulanovas buvo ne ką mažiau efektyvus: pelnė 21 tašką, atkovojo 6 kamuolius, surinko 34 naudingumo balus. Jiems abiems tai rezultatyviausios ir naudingiausios sezono rungtynės „Betsafe-LKL“, o E. Ulanovui, maža to, tai ir naudingiausias karjeros pasirodymas.

Tuo metu J. Elmore’o sąskaitoje – 32 taškai, 5 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 34 naudingumo balai. Jam tai – taip pat sezono pasirodymas.

„Žalgiriui“ nebuvo lengva nuo pat rungtynių pradžios. Nors svečiai buvo atitrūkę 16:11, Martyno Varno ir Nemanjos Bezbradicos tritaškiai skirtumą mažino, o galiausiai „Šiauliai-7bet“ išsiveržė į priekį 23:20.

Skirtumas svyravo, tačiau šiauliečiai atrodė šiek tiek užtikrinčiau (40:24), o „Žalgirio“ bandymai naikinti atsilikimą buvo labiau trumpalaikiai – 42:46.

Didžioji pertrauka pernelyg nekeitė situacijos, o „Šiauliai-7bet“ vėl šoko ant geresnės bangos (45:52), tiesa, Tyleris Cavanaugh skirtumą rėžė iki 2 taškų – 50:52.

Nepaisant to, jog būtent šis legionierius minimaliai išvedė į priekį „Žalgirį“, du tritaškius paleido Jonathanas Elmore’as – 58:55. Įpykęs Jure Zdovcas rinko auklėtinius į minutės pertraukėlę, kuri davė vaisių – Nielsas Giffey iškart lygino rezultatą – 58:58.

Tokia pati lygi kova buvo ir paskutiniame ketvirtyje (69:69), tačiau T. Cavanaugh buvo esminis „Žalgirio“ žaidėjas puolime ir rinko svarbius taškus – 74:69. J.Elmore’as kitoje aikštės pusėje taip pat ėmėsi lyderio rolės (74:76), vis tik žudyti šeimininkus pabandė Janis Strelniekas – 79:74.

Laiko buvo pakankamai – 2 minutės, kurias J. Elmore’as išnaudojo pataikydamas dvitaškį, o D.Sabeckis pridėjo baudos metimus – 78:79. E. Ulanovas per pirmą mačo dalį pelnė 16 taškų, vėliau puolime tylėjo, tačiau galiausiai įmetė bene svarbiausią mačo metimą – 82:78. Sekė baudų serija, kuri leido pranašumą saugoti „Žalgiriui“ (89:84), tiesa, J. Elmore’o baudos metimai dar paliko intrigą paskutinėms 3 sekundėms – 86:89.

Vis tik prasižengti šeimininkai nebespėjo ir šansus palaidojo.