Eksperto žvilgsnis prieš Eurolygos sezono startą – kokį „Žalgirį“ šįkart išleidžiame į svarbiausias kovas?

Jau šią savaitę prasideda pirmosios 2023-2024 m. Eurolygos sezono kovos. Prie starto linijos ketvirtadienį stos ir Kauno „Žalgiris“, kuris išvykoje susitiks su Bolonijos „Virtus“ komanda. 

Mačas ketvirtadienį prasidės 21.30 val. Lietuvos laiku. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV3 Sport kanalas ir naujos kartos televizija  „Go3 Sport 1“ kanalas.

Praeitame sezone visas prognozes sutrypę žalgiriečiai šį sezoną pasitinka tik su keliais pasikeitimais komandos gretose.

Pagrindinis komandos branduolys liko nepakitęs ir kontraktus pratęsė kapitonas Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius, Kevarriusas Hayesas, Lukas Lekavičius, Dovydas Giedraitis, Laurynas Birutis, Tomas Dimša, Rolandas Šmitas ir Keenanas Evansas. 

Kol Eurolygos turnyrinėje lentelėje dar šviečia nuliai, apie žalgiriečių žaidimą susidaryti šiokį tokį įspūdį gali padėti trejos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės ir neseniai vykęs draugiškas turnyras Kipre, kur mūsiškiai turėjo progą pasivaržyti su Pirėjo „Olympiakos“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ komandomis. 

„Žalgirio“ žaidimas dar banguoja, tačiau krepšinio ekspertas, treneris Tomas Purlys ramino ir teigė, kad tikslesnis vaizdas išryškės kiek vėliau, nors jau ir dabar yra kuo pasidžiaugti. 

„Normalu, kad komandai dar reikia susižaisti. Jie žaidė dvejas rungtynes prieš Eurolygos komandas turnyre Kipre, kur sakyčiau visai neblogai pasirodė.

Toje Eurolygos rotacijoje dar daug leido žaisti ir atsarginiams žaidėjams, lemiamais momentais ir Dovydas Giedraitis, ir Danielius Lavrinovičius žaidė, todėl apie tikrą vaizdą dar sunku kalbėti“, –  sakė jis. 

LKL problemų priežastys

Nors „Žalgiris“ pirmose naujo LKL sezono rungtynėse startavo galingai ir rezultatu 107:55 nušlavė Gargždų krepšininkus, kiti du mačai kėlė šiek tiek nerimo. 

Susitikime su Utenos „Juventus“ žalgiriečiai tik trečiajame kėlinyje sugebėjo išsiveržti į priekį ir tik solidžios persvaros dėka laimėjo mačą, nes lemiamame kėlinyje praleido atkarpą 0:17. 

Sekmadienį Kauno komanda turėjo problemų ir su pernai 10-oje vietoje likusiais Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais. Antrojo ketvirčio pradžioje iniciatyvą perėmę pasvaliečiai priekyje laikėsi beveik 20 žaidimo minučių, o trečiajame kėlinyje jų pranašumas siekė 14 taškų – 52:38.

REKLAMA

Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai įjungė aukštesnę pavarą ir nedidelį pranašumą išlaikė iki pat finalinės sirenos taip išvengdami pirmojo pralaimėjimo istorijoje „Pieno žvaigždžių“ ekipai.

Su naujienų portalu tv3.lt bendravęs T. Purlys to nesureikšmino, tačiau įvardino pagrindinę priežastį, kuri galėjo lemti tokį banguojantį žaidimą. 

„Komandos tikrai nebuvo per stiprios. Manau, čia buvo motyvacijos stoka. Vis tiek  „Žalgiris“ dar ieško savo žaidimo ir nemanau, kad su Danielium Lavrinovičium jie pradės rungtynes Eurolygoje taip, kaip pradėjo LKL pirmenybėse.

Kai kuriais momentais gal duodama kai kuriems žaidėjams pailsėti, jauniems žaidėjams duoda įsivažiuoti į komandinį žaidimą, kad jie atrastų pasitikėjimą savo jėgomis. 

Kitas dalykas, buvo žaidėjų, kurie žaidė pasaulio čempionate. Manau, kad jiems gal kažkiek trūksta motyvacijos, ypač emociškai yra pavargę. Normalu, kai tu grįžti iš pasaulio čempionato nusiteikti rungtynėms prieš Gargždus, Pasvalį ar Uteną tikrai nėra lengva. Turbūt nebūtų ir labai logiška dabar emociškai išsitaškyti ir paskui turėti problemų Eurolygoje“, – aiškino jis. 

Savo jėgas žalgiriečiai išbandė ir su Eurolygos komandomis, kur 72:75 nusileido „Olympiakos“ ekipai, bet 85:84 laimėjo prieš Roko Giedraičio atstovaujamą Belgrado „Crvena Zvezda“. 

„Man tas žaidimas tikrai patiko, – paklaustas, kaip Kauno komanda atrodė tarptautinėje arenoje kalbėjo T. Purlys. – Pirmiausia, man patiko puolime geras kamuolio judėjimas, kas dabartiniame krepšinyje labai svarbu.

Patiko kai kurių naujų žaidėjų įsitraukimas, kaip B. Maneko ar N. Mitrou-Longo. Kažkiek žinome, kaip jis (N. Mitrou-Longas – aut. past.) gali žaisti, bet daugiau buvo įdomu B. Manekas, kaip jis atrodys.

Jį pirko kaip metiką ir pamatėme, kad jis tikrai geras metikas, kas yra labai gerai išplečiant žaidimą su ketvirtos pozicijos žaidėju. 

Taip pat labai patiko Danieliaus Lavrinovičiaus įsijungimas. Niekas turbūt nesitikėjo, bet ypač rungtynėse prieš Pasvalį ir Eurolygos komandų rungtynėse jis nepasimetė.“

Netikėtai atsiradęs naujoko poreikis

Nors, kaip jau minėta, „Žalgiris“ Eurolygos kovas pasitinka su minimaliais pokyčiais, tačiau vienas nelabai malonus pasikeitimas įvyko visai neseniai. Po kovų Kipre žalgiriečiai sulaukė žinios, jog komandą palieka ir į „Olympiakos“ keliasi Ignas Brazdeikis. 

Nuo to laiko daugeliui kyla klausimas, ar ši netektis nesusilpnins komandos ir ar pavyks surasti lietuvio vietą gerai užpildysiantį naujoką. 

T. Purlys aiškino, kad nors ši patirtis ir nėra maloni, tačiau „Žalgiriui“ gali netgi išeiti į naudą.

„Žinoma, jis galėjo išvykti ir anksčiau, bet 0,5 mln. eurų tokiai komandai kaip „Žalgiris“ yra tikrai dideli pinigai. Kitas dalykas – jo alga, kuri yra viena iš didžiausių, jei ne pati didžiausia.

Ar tai yra nepakeičiamas žaidėjas toje pozicijoje? Tikrai ne. Yra tų žaidėjų, kuriems iškart reikia pakeitimo. Pavyzdžiui, jei išvažiuotų Rolandas Šmitas, reiktų iškart ieškoti ketvirtos pozicijos žaidėjų, nes ten yra tik vienas Brady Manekas, kuriuo dar nežinai, ar gali pasitikėti.

Igno Brazdeikio pozicijoje yra Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius. Antroje pozicijoje, kurioje jis dažnai žaisdavo, yra N. Mitrou-Longas, kuris gali kartu su K. Evansu žaisti, yra Tomas Dimša, Dovydas Giedraitis, kuriam gali duoti šansą“, – svarstė ekspertas. 

Krepšinio treneris aiškino, kad „Žalgiriui“ ar dabar, ar vėliau reikėtų rasti žaidėją, kuris turėtų panašias į I. Brazdeikio savybes, nebijotų lyderiauti ir būtų ragavęs aukšto lygio rungtynių skonio. 

„Jeigu mes dabar galvojame apie tokį žaidėją kaip Cory Higginsas, apie tokį, kuris galėtų imtis iniciatyvos, būtų lyderiu, būtų maždaug antros ar trečios pozicijos žaidėjas, kiek aukštesnis, tai maždaug tokio ir reikia ateityje.

Reikia tokio, kuris nulemtų „Žalgirio“ rezultatą ir būtų ne atsarginis, o kertinis žaidėjas, kuris prieš aukštesnio lygio komandas galėtų imti iniciatyvą į savo rankas ir būtų matęs to aukštesnio lygio.“

Palankiai vertinami naujokai

Kaip jau minėta anksčiau, „Žalgirio“ naujokas D. Lavrinovičius jau spėjo nustebinti ir viršyti keltus lūkesčius. T. Purlys pridūrė, kad neblogą įspūdį paliko ir kiti du naujokai.

„Galbūt iš N. Mitrou-Longo žinome, ko tikėtis, nes tas žaidėjas yra žaidęs Eurolygoje. Manau, kad jis tikrai bus tas žaidėjas, kaip minėjo K. Maksvytis, kuris bus antro penketo lyderis. Labai svarbu, kai pradedi rotuoti ir išleidi atsarginius žaidėjus, turėti tokį žaidėją, kuriuo gali pasitikėti ir žinai, kad jis bus lyderis. 

Su B. Maneku taip pat. Kažkiek buvome nudegę su atsarginiais ketvirtais numeriais Achille Polonara ir Tyleriu Cavanaugh, kurie nepateisino lūkesčių. Dabar matome su B. Maneku, kad jis metimą daro tikrai aukštame lygyje, pats gali užbaigti atakas ir susikurti progas, turi gerą ir staigų metimą, o tai yra tai, ko reikia „Žalgiriui“.

Žiūrėsime, kaip jis tai darys Eurolygos kontekste, ar jis nebus taikiklis gynyboje ir kokiu jis procentu mes, bet kol kas pozityvo yra tikrai daugiau nei negatyvo“, – palankiai naujuosius žalgiriečius vertino pašnekovas. 

Krepšinio ekspertas atkreipė dėmesį ir į tai, kad nors komandoje jau nėra naujokas, tačiau žvilgsnius traukia ir po Achilo sausgyslės traumos sugrįžęs Keenanas Evansas. 

„Matėme, kad tikrai jis dar nėra pilnai grįžęs ir turbūt būtų labai naivu tikėtis, kad jis po tokio ilgo laiko demonstruos geriausią sportinę formą. Bet aš tikrai juo tikiu ir bent jau progresas tikrai matosi iš jo žaidimo. Galbūt ne pirmuose Eurolygos turuose, bet vėliau jis tikrai atstatys savo formą į tokią, kokia buvo praeitą sezoną“, – viltingai kalbėjo T. Purlys. 

Turnyrinėje lentelėje prognozuoja pokyčius

Kai kur jau galima pamatyti reitingus, kuriuose spėjama, kaip lentelėje išsidėstys šio sezono komandos. Nors pernai kauniečiai užėmė 7-ąją vietą, viename tokių reitingų „Žalgiris“ yra stumiamas ir už įkrintamųjų dešimtuko ribų. Visgi T. Purlys su tokia nuomone nesutinka. 

„Žalgirį“ visuomet matome žemiau. Pernai irgi jį matėme 14-15 vietoje, nes vis tiek kreipi dėmesį, kokio lygio žaidėjus turi, koks yra komandos biudžetas ir kaip kitos komandos pasistiprino. Tos prognozės daugiau vis tiek yra tik „ant popieriaus“. Natūralu, kad vertini ir tai, kiek komanda yra pasikeitusi, o „Žalgiryje“ yra minimalūs pasikeitimai.

Kitas dalykas, daugeliui „Žalgirio“ žaidėjų buvo pirmas Eurolygos sezonas, todėl normalu, kad jis būna vidutinis. Kai jau antras, trečias sezonas, tai jau įpranti ir parodai žymiai geresnį žaidimą. Sakyčiau, kad daugeliui „Žalgirio“ lietuvių, kuriems buvo pirmas sezonas, prognozuojama, kad kitas sezonas bus geresnis. Atsižvelgiant į tai, manau, kad „Žalgiris“ tikrai bus konkurencingas ir bent į įkrintamąsias varžybas tikrai pateks“, – dėstė jis.

Paklaustas, kurios komandos tarpsezoniu pasidarbavo geriausiai, o kurios – kiek susilpnėjo, T. Purlys atkreipė dėmesį į kelias ekipas, galinčias pakeisti savo poziciją turnyrinėje lentelėje. 

„Kas stipriausiai pasikeitė, tai Atėnų „Panathinaikos“, galbūt „AX Armani“, kurie nusipirko Nikola Mirotičių. Miuncheno „Bayern“ irgi yra pasipildę treneriu Pablo Laso ir tikrai šaus į priekį. Aišku, Eurolygos čempionai Madrido „Real“ nusipirko Facundo Campazzo ir yra Eurolygos favoritai. 

Jeigu kalbant apie tas komandas, kurios susilpnėjo, tai sakyčiau Berlyno ALBA, kuri jokio progreso kol kas nedaro ir dar vienas iš lyderių Luke Sikma išvažiavo, ir Pirėjo „Olympiakos“.

Jie vis dėlto neteko naudingiausio žaidėjo Sasha Vezenkovo, vieno iš geresnių žaidėjų Kosto Slouko. Įdomu, ar tokie žaidėjai kaip I. Brazdeikis ar Nikola Milutinovas bus pajėgūs juos pakeisti. Žinant, kad „Olympiakos“ pernai laimėjo reguliarųjį sezoną ir buvo labai arti Eurolygos titulo, tai šiemet jų nedėčiau kaip favoritų eiti į finalo ketvertą“, – prognozavo ekspertas. 

Kiek negatyvesnę nuomonę T. Purlys turi ir apie Roko Jokubaičio atstovaujamą „Barcelona“, kurios gretas vasarą paliko Šarūnas Jasikevičius, o jo vietą užėmė naujasis strategas Rogeris Grimau. 

„Faktas, kad komanda irgi nesustiprėjo. Išvažiavo treneris, išvažiavo keletas patyrusių žaidėjų, pavyzdžiui, N. Mirotičius. Pamatysime, kaip komanda žais be jo. Tie naujokai, ypač Willy Hernangomezas, neparodė dar, kad gali būti gera pamaina N. Mirotičiui. Kol kas žaidimas, kiek mačiau, tikrai nesiklijuoja“, – mintimis dalijosi treneris. 

Kauno „Žalgiris“ pirmąsias Eurolygos naujo sezono rungtynes išvykoje žais su Bolonijos „Virtus“ komanda. Mačas ketvirtadienį, spalio 5 d., startuos 21.30 val., jį tiesiogiai transliuos  „Go3 Sport 1“ kanalas, o įvykius sekti padės naujienų portalas tv3.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder