Tačiau nepaisant augančio populiarumo, dalis žmonijos tebėra jogos skeptikai. Kas trukdo žmonėms tai išbandyti? Dr. Mehta sako, kad joga kai kuriems žmonėms ši tema atrodo per daug jautri, o kiti gali klaidingai manyti, kad dvasinė joėos kilmę prieštarauja jų religijai ar tikėjimo tradicijai. Dar daugiau mano, kad tai tiesiog per brangu, kiti mano, jog jogą gali sportuoti tik lankstūs žmonės.
Tačiau pliusai nusveria visus numanomus trūkumus, sako daktaras Mehta. Daugybė naujausių tyrimų rodo, kad joga yra palaima fizinei ir psichinei sveikatai, mažina depresiją, pagerina miego kokybę, mažina lėtinį skausmą ir mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką, nes mažina kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje.
Remiantis Nacionalinio papildomos ir integruotos sveikatos centro duomenimis, kai kurie gydytojai taip pat yra motyvuoti siekti kitų sveikatingumo tikslų, pavyzdžiui, gerti mažiau alkoholio, valgyti daugiau vaisių ir daržovių bei mesti rūkyti.
„Tūkstančiai tyrimų patvirtina jogos naudą“, – sako daktaras Mehta. "Yra daugybė sveikatos būklių, kai joga buvo naudinga."
Jei vis dar nenorite išbandyti jogos, daktaras Mehta siūlo keletą patarimų, kaip įveikti bet kokius su joga susijusius rūpesčius:
Prisijunkite prie kurso. Neturėtų būti sunku jį rasti, nes iš esmės „kiekvienoje kūno rengybos studijoje ar sporto salėje dabar yra jogos užsiėmimai“, - sako jis. Grupiniai sporto formatai yra geresni nei ,,online", todėl mokytojas gali padėti jums nustatyti pirmąsias pozas.
„Kaip ir bet kuri kita veikla, jei neturite tinkamų įgūdžių, galite susižaloti“, – sako jis.
Pasiimkite draugą. Bus lengviau pradėti, jei pirmąsias jogos pozas darysite kartu su draugu. Be to, „žmonėms patinka būti bendruomenėje su kitais“, – sako daktaras Mehta. „Yra grupės efektas“.
Klauskite modifikacijų. Jei turite fizinių apribojimų, tokių kaip skausmas ar sąnarių problemos, paprašykite savo mokytojo padėti jums pakeisti pozas, kad jos atitiktų jus. Taip pat galbūt norėsite išbandyti tai, kas dažnai vadinama kėdės joga, kurios metu sėdite arba naudojate kėdę, kad išlaikytumėte pusiausvyrą.
Būkite kantrūs su savimi. Gerai, jei jūsų pozos iš karto nepanašios į ilgamečių praktikų pozas. „Vienas iš tokių gražių dalykų jogoje, – sako daktaras Mehta, – yra tai, kad ji leidžia suprasti savo paties kraštus – kaip galite švelniai stumti save, bet nepersistengti.
Šaltinis: www.health.harvard.edu
Rašyti komentarą