Euro 2024: Belgai atsitiesė nugalėdami rumunus, VAR atšaukė jau trečią Romelu Lukaku įvartį (nuolat pildoma)

(3)

24 Europos futbolo čempionato komandos varžysis burtų keliu suskirstytos į 6 grupes po 4 ekipas. Grupių etapo kovos vyks birželio 14-26 dienomis.

A grupėje tarpusavyje varžosi Vokietija, Vengrija, Šveicarija ir Škotija,

B grupėje - Ispanija, Kroatija, Italija ir Albanija,

C grupėje - Anglija, Serbija, Danija ir Slovėnija,

D grupėje - Prancūzija, Nyderlandai, Austrija ir Lenkija,

E grupėje - Belgija, Rumunija, Slovakija ir Ukraina,

F grupėje - Portugalija, Turkija, Čekija ir Sakartvelas.

Nepaisant R.Lukaku VAR prakeiksmo – Belgija susitvarkė su Rumunija

Pergalę Europos futbolo čempionato E grupėje pasiekė Belgijos rinktinė, rezultatu 2:0 nugalėjusi Rumuniją. 

Belgai į priekį išsiveržė jau antrą mačo minutę. Romelu Lukaku priėmė kamuolį stovėdamas nugara į vartus, atliko perdavimą Youri Tielemansui, kuris užtikrintu šūviu paleido kamuolį į vartų tinklą.

Pirmajame kėlinyje žaidimas vyko kone į vienus vartus. Belgai be atvangos spaudė rumunus, tačiau pasižymėti antru įvarčiu niekaip nepavykdavo.

64-ą minutę R.Lukaku pelnė įvartį po Kevino De Bruyne perdavimo, tačiau belgų džiaugsmą nutraukė VAR.

R.Lukaku buvo mikroskopinėje nuošalėje, tad VAR įvartį atšaukė. Neįtikėtina, tačiau tai jau trečias įvartis šiame čempionate, kurį iš R.Lukaku VAR atėmė.

Rumunai antrame kėlinyje taip pat turėjo savo progų. Po belgų klaidų išbėgdavo į pavojingus išpuolius, tačiau įvarčio neišspaudė.

80-ą minutę belgai įmušė antrą įvartį. K.De Bruyne po tolimo vartininko Koeno Casteelso perdavimo išbėgo prieš vartus ir nukreipė kamuolį į vartus. Į K.Casteelso sąskaitą – rezultatyvus perdavimas.

E grupėje visos komandos – Belgija, Rumunija, Slovakija ir Ukraina – turi po 3 taškus.

Ekrano nuotr.

Europos futbolo čempionato E grupėje pasiekė Belgijos rinktinė, rezultatu 2:0 nugalėjusi Rumuniją

Portugalams – tikra dovana iš turkų: fiksuotas bene kurioziškiausias Euro 2024 įvartis

Šeštadienį antrose F grupės rungtynėse antrą pergalę Euro 2024 pasiekė Portugalija, kuri 3:0 (2:0) pranoko Turkiją bei su 6 taškais užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

Portugalija turėjo iniciatyvą rungtynių pradžioje ir ją pavertė įvarčiu 21-ą minutę: po perdavimo iš krašto kamuolio nepasiekė Cristiano Ronaldo, sutraukęs gausias Turkijos gynybos pajėgas, bet gerą situaciją išnaudojo Bernardo Silva. „Man City“ saugas užtikrintai kamuolį nukreipė į dešinį vartų kampą.

28-ą minutę krito bene kurioziškiausias šio čempionato įvartis: Portugalijos rinktinės išpuolį nutraukę turkai, atrodė, netrukus pradės naują savo ataką.

Sametas Akaydinas norėjo kamuolį pasiųsti vartininkui, tačiau nepastebėjo, jog šis gerokai išbėgęs ir palikęs juos tuščius.

Kamuolys netrukus kirto tuščių vartų liniją ir portugalai džiaugėsi antruoju įvarčiu.

56-ą minutę dar viena grubi turkų klaida virto trečiuoju portugalų įvarčiu: nuošalės išvengęs Cristiano Ronaldo atsidūrė vienas prieš vartus, nepagailėjo perdavimo Bruno Fernandesui, kuriam beliko kamuolį nukreipti į tuščius vartus.

Rezultatas Portugalija 3 – 0 Turkija 21’ [1:0] Bernardo Silva 28’ [2:0] Samet Akaydin (į savo vartus) 56’ [3:0] Bruno Fernandesas.

Ekrano nuotr.

Sakartvelas ir Čekija išsiskyrė taikiai

Šeštadienį įvykusios EURO 2024 F grupės rungtynės tarp Sakartvelo ir Čekijos rinktinių baigėsi lygiosiomis 1:1.

Pirmajame kėlinyje abi rinktinės žaidė aktyviai puolime. Adamas Hlozekas 23-ąją minutę antruoju bandymu nukreipė kamuolį į vartus, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuotas žaidimas ranka ir įvartis liko neįskaitytas.

Georges Mikautadze per pridėtą pirmojo kėlinio laiką užtikrintai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir išvedė Sakartvelą į priekį 1:0.

Patrikas Schickas 59-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir išlygino rezultatą 1:1.

Čekai antrajame kėlinyje aktyviau žaidė puolime ir susikūrė daugiau progų, tačiau dar kartą pasižymėti taip ir nepavyko. Čekija atliko dvylika, kai tuo tarpu kartvelai gerokai mažiau – vos tris smūgius.

Čekija atliko 12 smūgių per pirmąsias 30 žaidimo minučių prieš Sakartvelą. Ši rinktinė atliko daugiausiai smūgių į vartų plotą pirmajame kėlinyje (7) Europos futbolo čempionate nuo susitikimo tarp Belgijos ir Vengrijos rinktinių (8).

Giorgi Mamardashvili pirmajame kėlinyje atrėmė aštuonis smūgius, o tai yra rekordinis skaičius EURO 2024 rungtynėse (taip pat aštuonis atrėmė Gianluigi Donnaruma prieš Ispaniją ir Thomas Strakhosa prieš Kroatiją).

Kitas rungtynes Sakartvelas žais birželio 26-ąją dieną prieš Portugaliją, tuo tarpu Čekija tą pačią dieną susitiks su Turkija.

Ekrano nuotr.

Europos futbolo čempionatų rekordai: karaliauja K.Ronaldas ir vokiečiai

Šiuo metu Vokietijoje vykstantis Europos čempionatas yra 17-asis, per turnyro istoriją aikštėje pasirodė tūkstančiai futbolininkų, kurie įmušė šimtus įvarčių.

Po tris čempionatus yra laimėjusios dvi rinktinės, tarp jų - Vokietijos vienuolikė, išsiskirianti tarp visų komandų dar keliais pasiekimais.

Tarp futbolininkų labiausiai pasižymėjęs yra Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo), kuriam priklauso tiek rezultatyvumo, tiek sužaistų rungtynių rekordai. Portugalas iš rinktinės nesitraukia, jis toliau koreguoja rekordų lenteles.

Savo pavardes į Europos čempionatų istorija jau įrašė ir albanas Nedimas Bajramis bei Ispanijos rinktinės futbolininkas Laminė Jamalis (Lamine Yamal).

14 turnyrų be pertraukos

Nėra nė vienos rinktinės, dalyvavusios visuose Europos čempionatuose, visos praleido bent po keletą.

Mažiausiai - tris - praleido Vokietijos komanda, dalyvaujanti pirmenybėse 14-ą kartą. 1960 ir 1964 m. vokiečiai nežaidė net atrankoje, 1968 m. jie neperžengė atrankos barjero.

Nuo to laiko Vokietijos (įskaičiuojant ir Vakarų Vokietiją) vienuolikė nepraleido nė vieno turnyro.

12-ą kartą Europos čempionate dalyvauja Ispanija, 11-ą - Prancūzija, Italija, Nyderlandai, Anglija ir Čekija (įskaičiuojant Čekoslovakijos laikus).

Nenuostabu, kad Vokietijos rinktinė yra viena iš dviejų tituluočiausių. Stipriausia Europoje ji tapo 1972, 1980 ir 1996 m., Ispanija auksą laimėjo 1964, 2008 ir 2012 m. Laimėti dukart iš eilės pavyko tik ispanams.

Po du trofėjus yra Italijos (1968, 2021 m.) ir Prancūzijos (1984, 2000 m.) komandų kolekcijose.

Vokietija dalijasi vietą viršūnėje pagal titulų skaičių, bet pagal iškovotus medalius ji gerokai lenkia kitas šalis. Europos čempionato prizininkais vokiečiai tapo 9 kartus, auksą, sidabrą ir bronzą jie pelnė po 3 kartus.

Po 5 medalių komplektus turi Ispanija (3 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos) ir Italija (2 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos).

Čia reikia priminti, kad nuo 1984 m. Europos čempionatuose nežaidžiamos rungtynės dėl trečiosios vietos.

Prizininkėmis laikomos abi pusfinaliuose iškritusios komandos. Iš viso prizininkių sąraše yra 17 valstybių, įskaičiuojant ir jau neegzistuojančias Jugoslaviją bei SSRS.

Daugiausiai įmušė, daugiausiai ir praleido

19 šalių yra niekada Europos pirmenybėse nedalyvavusių valstybių sąraše. Tarp jų - ir Lietuva.

Labai dėl to gėdytis nederėtų, nes nevykėlių sąraše yra ne tik futbolo nykštukės, bet ir gan stiprias komandas turinčios Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Izraelis.

O štai latviai Europos čempionate dalyvavo, jie sensacingai pateko į 2004-ųjų turnyrą.

Vokietijos rinktinė Europos čempionatuose yra sužaidusi jau 54 rungtynes. 47 mačus sužaidė ispanai, 46 - italai.

Daugiausiai įvarčių įmušusių komandų rikiuotėje vokiečiai taip pat gerokai lenkia artimiausius persekiotojus.

Prie to prisidėjo ir šio čempionato atidarymo rungtynės su škotais, laimėtos 5:1. Iš viso vokiečiai yra įmušę 83 įvarčius, ispanai - 71, prancūzai - 70.

Kita vertus, per ilgametę dalyvavimo istoriją vokiečiai ir praleido daugiausiai - 56 įvarčius.

Visi čia pateikti duomenys užfiksuoti iki šiemetinio Europos čempionato antrojo turo pradžios.

Dviejų dešimtmečių įdirbis

Vokietijos stadionuose galima išvysti tris superveteranus, pirmaujančius pagal sužaistų turnyrų skaičių.

39-erių portugalas K.Ronaldas Europos čempionate dalyvauja jau šeštą kartą, 41-erių jo tėvynainis Pepė (Pepe) ir 38-erių kroatas Luka Modričius - penktą.

Iš trijų mohikanų tik K.Ronaldas kaip žaidėjas mena 2004-ųjų turnyrą, taigi Europos pirmenybėse puolėjas debiutavo lygiai prieš du dešimtmečius.

K.Ronaldas ir rekordas futbole yra beveik sinonimai. 208 rungtynės ir 130 įvarčių nacionalinės komandos sudėtyje - neprilygstami pasiekimai viso pasaulio mastu.

Portugalas daugeliu atžvilgių yra nepralenkiamas ir Europos čempionatų istorijoje.

Pirma, jis sužaidė daugiausiai rungtynių. Antradienio mačas su čekais K.Ronaldui Europos čempionatuose buvo 26-as.

Antras sąraše yra Pepė, sužaidęs 20 rungtynių.

Antra, K.Ronaldas yra įmušęs daugiausiai įvarčių - 14. Toli už portugalo nugaros yra prancūzas Mišelis Platini (Michel Platini).

Beje, jis visus 9 savo įvarčius pelnė per vieną čempionatą (1984 m.). Iki šiemetinio turnyro po 7 įvarčius buvo įmušę prancūzas Antuanas Grizmanas (Antoine Griezmann) ir anglas Alanas Šireris (Alan Shearer), praėjusį savaitgalį prie jų prisijungė ispanas Alvaras Morata (Alvaro Morata).

Septyniems futbolininkams pavyko įmušti po 3 įvarčius per vienerias rungtynes, M.Platini tai padarė du kartus.

Pastarasis hatrikas (hattrick), užfiksuotas 2008 m., juo pasižymėjo ispanas Davidas Vija (David Villa).

Rezultatyviausios rungtynės sužaistos dar 1960 m., pirmajame Europos čempionate, kai Jugoslavija 5:4 įveikė Prancūziją.

Didžiausias sutriuškinimas - 2000 m. Nyderlandų pergalė prieš Jugoslaviją 6:1.

Nauji įrašai metraščiuose

Greičiausio įvarčio autoriumi dar neseniai buvo rusas Dmitrijus Kiričenko, 2004 m. nukreipęs kamuolį į graikų vartus, sužaidus 67 sek.

Savaitgalį jį gerokai aplenkė N.Bajramis. Albanas italų vartininką nuginklavo 23-ią mačo sekundę.

Praėjusį savaitgalį užfiksuotas dar vienas rekordas. L.Jamalis tapo jauniausiu Europos čempionatų žaidėju istorijoje.

Kai ispanai žaidė su kroatais, saugas buvo 16 metų ir 338 dienų amžiaus.

Paauglys ne tik pasirodė starto sudėtyje, bet ir pasižymėjo rezultatyviu perdavimu. Iki L.Jamalio rekordininku buvo lenkas Kacperas Kozlovskis (Kacper Kozlowski), jis 2021 m. pasirodė aikštėje būdamas 17 metų ir 246 dienų amžiaus.

20-metis anglas Džudas Belingemas (Jude Bellingham) yra jauniausias futbolininkas, Europos čempionate dalyvaujantis antrą kartą.

Jauniausiu įvarčio autoriumi išlieka šveicaras Johanas Fonlantenas (Johan Vonlanthen). 2004-aisiais, kai mušė į prancūzų vartus, jam buvo 18 metų. Vyriausias įvarčio autorius - Austrijos futbolininkas Ivica Vastičius.

2008 m. jis įmušė į lenkų vartus, būdamas 38-erių. K.Ronaldas kol kas neaplenkė I.Vastičiaus, nes nepasižymėjo mače su austrais, bet galimybių dar bus.

Vyriausiu Europos čempionato žaidėju nuo 2016 m. buvo vengras Gaboras Kiralis (Gabor Kiraly), išbėgęs į aikštę 40 metų ir 86 dienų amžiaus.

G.Kiralis buvo vartininkas, šioje pozicijoje lengviau išsilaikyti iki penktos dešimties. Todėl šiek tiek keista, kad ilgaamžiškumo rekordą iš vengro atėmė ne kitas vartininkas, o aikštės žaidėjas.

Nuo antradienio vakaro vyriausiu Europos čempionatų dalyviu tituluojamas Pepė. Gynėjas rungtynes su austrais žaidė būdamas 41 metų ir 113 dienų amžiaus.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.
Du Portugalijos superveteranai - Pepė (kairėje) žaidžia būdamas 41-erių, o Krištianui Ronaldui šis Europos čempionatas yra jau šeštasis. EPA - Eltos nuotr.

Ekrano nuotr.

Ekrano nuotr.

Su VAR pagalba: Nyderlandai ir Prancūzija pasidalino po tašką

2024 metų Europos futbolo čempionato D grupėje per antrąsias 2 turo rungtynes Prancūzijos ir Nyderlandų rinktinės sužaidė lygiosiomis 0:0. Šis rezultatas nulėmė, kad Lenkijos rinktinė tapo pirmąja, praradusia visas galimybes žengti į kitą Europos čempionato etapą.

Vienintelį kartą kamuolys į vartus krito 69-ąją minutę, kai tinklą, po komandos draugo blokuoto smūgio, suspurdino Nyderlandų saugas Xavi Simonsas.

Tiesa, tikslus smūgis nebuvo neįskaitytas dėl nuošalės. Kamuolio nelietęs, bet nelegalioje pozicijoje stovėjęs Denzelis Dumfries, teisėjų nuomone, sutrukdė vartininkui sužaisti į kamuolį, o rezultatas liko lygus.,,

Rungtynės nuo pradžios iki galo buvo visiškai apylygios, tačiau iniciatyvą pabaigoje labiau kontroliavo prancūzai, bet rezultato persverti savo naudai nepajėgė.

Aikštėje prieš Nyderlandus nepasirodė pirmame čempionato ture nosį susilaužęs Kylianas Mbappe. Prancūzijos rinktinės lyderis dar nėra pelnęs nė vieno įvarčio Europos čempionatuose.

Pirmame čempionato ture prancūzai 1:0 palaužė rimtą pasipriešinimą surengusią Austriją, kur rezultatą nulėmė pirmajame kėlinyje kritęs Maximiliano Woberio įvartis į savus vartus.

Nyderlandai savo pergalę įsirašė birželio 16 dieną, kai 2:1 nugalėjo Lenkijos futbolininkus.

Ekrano nuotr.

Antrame kėlinyje lenkus perpratusi Austrija įsirašė pirmus taškus Europos čempionate

Penktadienį tęsiasi kovos Europos čempionate. Berlyne Austrijos futbolininkai pasiekė užtikrintą pergalę 3:1 (1:1) prieš Lenkijos rinktinę.

Pirmieji į rungtynių protokolą įsirašė būtent austrai, kai 9-ąją minutę puikiu smūgiu galva Wojciechą Szczesny nuginklavo gynėjas Gernotas Strauneris.

30-ąją minutę rezultatą lygino po rikošeto su kamuoliu prieš vartus atsidūręs Krzysztofas Piatekas, kuris pasiuntė užtikrintą smūgį į apatinį vartų kampą.

Anksti antrame kėlinyje virė apylygė kova, tačiau šaltakraujiškesni buvo austrai.

66-ąją minutę efektyvią kontrataką stipriu smūgiu užbaigė Christophas Baumgartneris, o 77-ąją minutę persvarą padvigubino Marko Arnautovičius, kuris realizavo Marcelio Sabitzerio uždirbtą 11 m baudinį.

Nuo traumos kenčiantis lenkų kapitonas Robertas Lewandowski rungtynes pradėjo ant atsarginių suolelio ir žaidė tik antrame kėlinyje, tačiau didelės įtakos rungtynių baigčiai neturėjo.

Pirmame ture Lenkijos futbolininkai 1:2 krito prieš Nyderlandų rinktinę, tuo tarpu austrai, po įkvepiančios kovos, 0:1 pralaimėjo prieš galingąją Prancūziją.

Ekrano nuotr.

Ukrainiečiai atsitiesė po sunkios pradžios ir pasiekė pirmąją pergalę

Ukraina švenčia - jos futbolininkai Europos čempionate įsirašė 3 taškus ir išsaugojo realius šansus patekti į aštuntfinalį. E grupės antrojo turo mače Diuseldorfe ukrainiečiai pirmieji praleido įvartį, bet 2:1 įveikė slovakus.

Ukrainos rinktinei reikėjo reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo pirmajame ture, bet rungtynes geriau pradėjo slovakai.

Ukrainiečių vartininkui Anatolijui Trubinui jau mačo pradžioje teko tris kartus gelbėti savo komandą. 17 min. neišgelbėjo ir jis - smūgiu galva įvartį įmušė Ivanas Šrancas (Ivan Schranz). Šis puolėjas Europos čempionate pasižymėjo antrą kartą.

Ukrainiečiai atkuto kėliniui persiritus į antrąją pusę. Pavojingai smūgiavo Artiomas Dovbykas ir Mychailo Mudrykas, o Oleksandras Tymčykas pataikė į virpstą.

Paversti progų įvarčiais nepavyko, Slovakijos rinktinė į rūbinę išėjo pirmaudama 1:0. Kėlinio pabaigoje ukrainiečius dar kartą gelbėjo A.Trubinas.

Ukraina įvarčių sąskaitą atidarė 54 min., kai po perdavimo iš krašto maždaug nuo 11 metrų atžymos vartininką Martiną Dubravką nuginklavo Mykola Šaparenko.

80 min. ukrainiečius į priekį išvedė nuo gynėjų pabėgęs Romanas Jaremčiukas ir šis įvartis tapo pergalingu.

Primename, kad pirmajame ture Ukraina 0:3 pralaimėjo Rumunijai, o Slovakija 1:0 įveikė grupės favorite laikytą Belgiją.

Po dviejų turų ukrainiečių ir slovakų taupyklėse yra po 3 taškus. Belgų ir rumunų mačas prasidės šeštadienį 22 val.

Ekrano nuotr.
Romanas Jaremčiukas muša pergalingą įvartį. EPA-Eltos nuotr.

Šveicarai mušė ir į savo, ir į varžovų vartus

Europos čempionate Šveicarijos ir Škotijos rinktinių dvikovoje nugalėtojai nepaaiškėjo. A grupės antrojo turo rungtynės Kelne baigėsi lygiosiomis 1:1.

Škotai išsiveržė į priekį jau 13 min., nors patys įvarčio ir neįmušė. Už juos tai padarė Šveicarijos rinktinės gynėjas Fabianas Šeras (Fabian Schar), nukreipęs kamuolį į savo vartus.

Įdomu, kad pirmojo turo rungtynėse, kurias škotai 1:5 pralaimėjo vokiečiams, jie taip pat neįmušė patys - įsimušė varžovai.

Išlyginamasis šveicarų įvartis buvo visai kitoks - ne nelaimingas atsitiktinumas, o meistriškumo pavyzdys. 26 min. Šerdanas Šačiri (Xherdan Shaqiri) iš toli pataikė į viršutinį vartų kampą.

Antrajame kėlinyje arčiau įvarčio buvo į virpstą pataikę škotai, bet rezultatas nepasikeitė, tad po dviejų turų Šveicarijos sąskaitoje yra 4 taškai, o Škotijos - 1 taškas.

Pirmauja 6 taškus surinkusi Vokietija, Vengrija taškų neturi.

Trečiajame ture vokiečiai žais su šveicarais, škotai - su vengrais.

Ekrano nuotr.
Fabianas Šeras (viduryje) įmušė įvartį į savo vartus. EPA-Eltos nuotr.

 

Dar vieną varžovų dovaną gavę škotai pasiekė pirmąjį tašką

Šeimininkai žengia be nuostolių, jų nesustabdė ir vengrai

Europos futbolo čempionate antrąją pergalę iš eilės pasiekė šeimininkė Vokietijos rinktinė.

A grupės antrojo turo mače Štutgarte ji 2:0 nugalėjo Vengrijos komandą.

Pirmajame ture vokiečiai 5:1 sutriuškino škotus, o vengrai 1:3 pralaimėjo šveicarams. Štutgarte vengrai iškart parodė, kad nesileis sumindomi taip lengvai, kaip škotai.

Jie drąsiai pradėjo rungtynes, čempionato šeimininkų vartininkui Manueliui Nojeriui (Manuel Neuer) pirmajame kėlinyje teko atremti tris smūgius.

Visgi į priekį išsiveržė vokiečiai - 22 min. pasižymėjo Džamalas Musiala (Jamal Musiala).

Jis tapo pirmuoju futbolininku, šiame čempionate įmušusiu du įvarčius. Kėlinio pabaigoje Dž.Musiala vos neįmušė dar kartą, o vengrai pelnė įvartį, bet jis atšauktas dėl nuošalės.

67 min. vokiečių persvarą padvigubino komandos kapitonas Ilkajus Giundoganas (Ilkay Gundogan).

Po šio įvarčio šeimininkai galutinai perėmė žaidimo kontrolę ir sukūrė dar ne vieną progą. Vengrai atrodė pasimetę ir pavargę, tačiau 90 min. vienoje atakoje buvo labai arti tikslo.

Po Vilio Orbano (Willi Orban) smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Jošua Kimichas (Joshua Kimmich).

Vengrai po dviejų turų lieka be taškų, o 6 taškus surinkę vokiečiai praktiškai užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

Ekrano nuotr.
Vokietijos futbolininkai švenčia įvartį. EPA-Eltos nuotr.

Albaniškas stebuklas Hamburge – paskutinę akimirką nuliūdino Kroatiją

Albanija Hamburge jau neturėjo tokio užnugario, koks juos stūmė į priekį savaitgalį Dortmunde, kuomet šią komandą palaikė net 50 tūkst. sirgalių, bet ir antrose čempionato rungtynėse albanai tribūnose buvo girdimi – jų atvyko apie 15 tūkst.

Tiesa, kroatų buvo dar daugiau, o šventę jie kūrė dar prieš rungtynių pradžią.

Vis dėlto šventinės nuotaikos stadione greitai virto liūdesiu.

Nors kroatai buvo laikomi ryškiais rungtynių favoritais, albanai vėl nustebino jau rungtynių pradžioje.

Akistatoje prieš italus greičiausią įvartį Europos čempionatų istorijoje pelniusi komanda šįkart į priekį išsiveržė 11-ąją minutę, kai Qazimas Laci „uždarė“ perdavimą iš krašto tiksliu smūgiu galva.

Nors kroatams priklausė kamuolio kontrolė, geresnes progas ir po įvarčio kūrėsi Albanijos futbolininkai.

31-ąją minutę Kristjanas Asllani atsidūrė vienas prieš Kroatijos vartų sargą Dominiką Livakovičių, tačiau pastarasis sugebėjo atlaikyti labai pavojingą albano smūgį.

Dar vieną nuostabų šansą albanai turėjo per pridėtą pirmojo kėlinio laiką, kai Rey'us Manajus iššoko visai prieš pat D.Livakovičių, tačiau jo galva smūgiuotą kamuolį vartininkas sugavo.

Per pertrauką kroatų treneris Zlatko Daličius atliko du keitimus, o vienas iš aikštėje pasirodžiusių žaidėjų 50-ąją minutę sukūrė ligtol pavojingiausią kroatų progą ir atliko pirmą smūgį į albanų vartų plotą – Lukos Sučičiaus mėginimą atrėmė vartininkas Thomas Strakosha.

Savo kroatai galiausiai pasiekė antroje antrojo kėlinio pusėje.

74-ąją minutę rezultatą tiksliu smūgiu išlygino Andrejus Kramaričius.

Vos po kelių akimirkų jie galėjo išsiveržti ir į priekį, bet prie vartų kilusį gaisrą užgesino Th.Strakosha.

Visgi jau 76-ąją minutę po L.Sučičiaus smūgio kamuolys nuo Klauso Gjasulos kojos įskriejo į albanų vartus ir kroatai vos per porą minučių įgijo pranašumą.

Albanai desperatiškai siekė taško paskutinėmis akimirkomis, o galiausiai tikslą pasiekė penktą pridėto laiko minutę.

K.Gjasula, prieš tai įmušęs į savo vartus, šįkart nukreipė kamuolį į kroatų vartų tinklą ir dramatiškai išplėšė lygiąsias savo komandai.

Po šių rungtynių tiek Kroatija, tiek Albanija turi iškovojusios po tašką.

15min primena, kad pirmajame B grupės mače albanai 1:2 nusileido italams, o kroatai 0:3 neprilygo ispanams.

Paskutiniame ture albanai grumsis su ispanais, o kroatai žais labai svarbias rungtynes prieš italus.

Ekrano nuotr.

„Euro 2024“: įžvalgos ir Roberto Poškaus „Top 3“

Ekrano nuotr.
Robertas Poškus

Šios savaitės pradžioje Europos futbolo čempionatas jau pažėrė staigmenų ir stadione liejosi kraujas. Didžiausia rūpestis - Prancūzijos rinktinės sirgaliams: komandos lyderis Kylianas Mbappe per dvikovą su austrais susilaužė nosį.

25-erių puolėjas antrojo kėlinio pabaigoje kovodamas dėl kamuolio ore veidu trenkėsi į austro Kevino Danso petį, iš nosies pasipylė kraujas.

Šis netrukus aikštę paliko, o galiausiai buvo nuvežtas į ligoninę Diuseldorfe.

Po medikų apžiūros paaiškėjo, kad lūžo nosis.

Prancūzijos futbolo federacija (FFF) pranešė, kad K. Mbappe grįžo į Prancūzijos bazę, tikimasi, kad jis į aikštę visgi grįš su veido kauke.

Tačiau kol kas Prancūzijos rinktinės treneris Didier Deschampsas to drąsiai teigti negalėjo: „Nesileisiu į spėliones, bet galiu pasakyti, kad Prancūzijos komanda su Kylianu visada bus stipresnė nei be jo.“

Būtent K. Mbappe ir tapo vienintelio savo komandos įvarčio herojumi, kuomet 38 dvikovos minutę spyrė kamuolį į baudos aikštelę link Austrijos ekipos vartų, o čia jau besigindamas kamuolį į savus vartus nukreipė Maxas Woberis.

Tarp netikėtų rezultatų būtų galima išskirti Ukrainos rinktinės skaudų pralaimėjimą - 0:3 prieš rumunus ir tai, kad Slovakijos rinktinė 1:0 sugebėjo parklupdyti Belgijos futbolo žvaigždes.

„Čempionatas tik įsibėgėja, dar bus visko“, - „Vakarų ekspresui“ sakė buvęs Lietuvos futbolo rinktinės puolėjas, Klaipėdos futbolo mokyklos dalininkas Robertas Poškus.

Jo teigimu, toli gali žygiuoti Europos čempionato šeimininkai - vokiečiai, kurie jau čempionato atidarymo rungtynėse pademonstravo išties solidų žaidimą.

„Vokiečiai maloniai nustebino. Nesitikėjau ir iš rumunų tokio solidaus žaidimo, prancūzai mane šiek tiek nuvylė.

Kalbant apie anglus, jie jau ne pirmus metus buksuoja ir, manau, kad toli šiame čempionate nenukeliaus“, - kalbėjo R. Poškus.

Paprašius išrinkti čempionato „Top 3“, R. Poškus atsakė: „Vokietija, Portugalija ir Italija.

Prognozuočiau, kad viena iš šių rinktinių taps Europos čempione.“

„Euro 2024“ rezultatai:

Rumunija-Ukraina - 3:0

Belgija-Slovakija - 0:1

Austrija-Prancūzija - 0:1

2024 metų Europos futbolo čempionato birželio 19 d. (trečiadienio) dvikovos:

16.00 Kroatija-Albanija

19.00 Vokietija-Vengrija

22.00 Škotija-Šveicarija

Portugalai atsilikinėjo, bet išvargo pergalę

Ekrano nuotr.

Europos futbolo čempionate baigėsi pirmasis grupių etapo turas. Paskutinės į aikštę žengė Portugalijos ir Čekijos rinktinės. F  grupės rungtynes 2:1 laimėjo portugalai.

Šs mačas vos prasidėjęs tapo istoriniu, nes Portugalijos rinktinės starto sudėtyje pasirodė Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo) ir Pepė (Pepe). 38-erių K.Ronaldas tapo pirmuoju futbolininku, žaidusiu šešiuose Europos čempionatuose.

41-erių Pepė tapo vyriausiu istorijoje Europos pirmenybių žaidėju.

Portugalai iškart įgijo didelę teritorinę persvarą ir per pirmąjį kėlinį valdė kamuolį net 73 proc. laiko.

Čekai beveik visą laiką gynėsi, bet darė tai kokybiškai ir rungtynių favoritai susikūrė tik kelias progas, kurių nerealizavo.

Porą pavojingų K.Ronaldo smūgių atrėmė vartininkas Jindrichas Stanekas.

Po pertraukos vaizdas kurį laiką nesikeitė, portugalai vėl gan monotoniškai bandė prisibelsti į varžovų vartus, bet 62 min. trenkė perkūnas iš giedro dangaus - čekas Lukašas Provodas tolimu smūgiu įmušė įvartį.

Tai buvo pirmas čekų smūgis į vartų plotą.

Jau 69 min. Fortūna nusisuko į kitą pusę. J.Stanekas išmušdamas kamuolį nukreipė jį į gynėjo Robino Hranačo koją, o nuo šios kamuolys atsidūrė vartuose. Galų gale čekai neišsaugojo ir lygiųjų.

Per teisėjo pridėtą laiką šiurkščiai suklydo tas pats R.Hranačas, kamuolys nukrito po kojomis Fransiskui Konseisao (Francisco Conceicao), o pastarasis pelnė pergalingą įvartį. Beje, F.Konseisao aikštėje po keitimo pasirodė tik 90 min.

Pirmosiose F grupės rungtynėse Turkija 3:1 nugalėjo Europos čempionato debiutantę Sakartvelo rinktinę.

Du turkų smūgiai sugadino Sakartvelo rinktinės debiutą

Sakartvelo futbolo rinktinė pirmą kartą išbėgo į aikštę Europos čempionate ir pelnė pirmąjį įvartį, bet pirmųjų taškų dar teks palaukti.

Debiutantai F grupės mače Dortmunde 1:3 nusileido Turkijos nacionalinei komandai.

Turkai buvo nusiteikę iškart parodyti debiutantams, kas turi būti padėties šeimininkai. Jie ilgiau valdė kamuolį ir jau 10 min. vos neįmušė - Kanas Aihanas (Kaan Ayhan) pataikė į virpstą.

Taiklesnis buvo Mertas Miulduras, 25 min. pelnęs puikų įvartį.

Krašto gynėjas nestabdydamas kamuolio maždaug nuo baudos aikštelės linijos pasiuntė jį į „devyniukę".

Netrukus turkai įmušė dar vieną įvartį, bet jis buvo atšauktas dėl nuošalės.

32 min. rezultatas tapo lygus.

Gynėjai netoli vartų paliko be priežiūros Georgą Mikautadzę, kuris įmušė istorinį Sakartvelui įvartį.

Po poros minučių tas pats G.Mikautadzė galėjo išvesti savo rinktinę į priekį, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Jei M.Miulduro įvartis buvo gražus, tai 66 min. Ardos Gulero įmuštas įvartis - šedevras.

Madrido „Real" saugas iš 26 metrų atstumo užsuko kamuolį į viršutinį vartų kampą ir vėl išvedė turkus į priekį.

Praėjo vos 3 min. ir kartvelai vos neišlygino rezultato - Giorgis Kočorašvilis pataikė į skersinį.

Per teisėjo pridėtą laiką kartvelai neišnaudojo dar poros puikių progų, o Keremas Aktiurkoglu įtvirtino turkų pergalę smūgiu į tuščius vartus.

Sakartvelo komandos vartininkas buvo išbėgęs į varžovų baudos aikštelę.

Rezerviniu teisėju šiame mače dirbo lietuvis Donatas Rumšas.

Ekrano nuotr.
Arda Giuleras (kairėje) muša lemiamą rungtynių įvartį. EPA-Eltos nuotr.

Prancūzai neįmušė, bet už juos tai padarė austrai

Viena iš Europos čempionato favoričių Prancūzijos rinktinė turnyrą pradėjo kuklia pergale. D grupės mače Diuseldorfe „mėlynieji" 1:0 įveikė Austrijos futbolininkus, o rungtynių baigtį nulėmė įvartis į savo vartus.

Pirmasis kėlinys priminė klasikinį futbolo posakį: neįmuši tu, įmuša tau. Šiuo atveju: neįmuši tu, įsimuši sau. 38 min. austrų gynėjas Maksimiljanas Vioberis (Maximilian Wober) galva nukreipė kamuolį į savo vartus.

Pora minučių anksčiau Austrijos rinktinės saugas Kristofas Baumgartneris (Christoph Baumgartner) išbėgo vienas prieš vartininką, bet progos neišnaudojo. Įvartis į savo vartus buvo ypač apmaudus todėl, kad iki jo austrai niekuo nenusileido favoritams.

Antrajame kėlinyje austrai ir toliau žaidė drąsiai, tačiau jų atakos labai retai pasiekdavo smūgio fazę.

Prancūzai sukūrė keletą pavojingų momentų, geriausią šansą turėjo Kilianas Mbapė (Kylian Mbappe), bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Mačo pabaigoje K.Mbapė atsitrenkė į varžovą ir turėjo palikti aikštę sukruvinta, o gal ir sulaužyta nosimi.Pirmosiose D grupės rungtynėse Nyderlandų rinktinė 2:1 įveikė lenkus.

Ekrano nuotr.
Maksimiljanas Vioberis (kairėje) muša įvartį į savo vartus. EPA-Eltos nuotr.

Netikėtumas Frankfurte - slovakai skėlė antausį belgams

Ekrano nuotr.
Slovakai švenčia įvartį į belgų vartus. EPA-Eltos nuotr.

E grupė favorite vadinama Belgijos rinktinė Europos čempionatą pradėjo nesėkme. Ji Frankfurte 0:1 pralaimėjo Slovakijos ekipai. Du Belgijos puolėjo Romelu Lukaku įvarčiai buvo atšaukti po vaizdo peržiūrų.

Belgai jau pirmosiomis minutėmis porą kartų buvo arti įvarčio, tačiau įmušė ne jie, o slovakai. Po to, kai belgai suklydo prie savo vartų, smūgiavo Jurajus Kucka, jo smūgį atrėmė vartininkas, bet kamuolys atšoko Ivanui Šrancui (Ivan Schranz), kuris ir užbaigė darbą. Įvartis krito 7 min.

Iki kėlinio pabaigos belgai taip ir neįgijo žaidybinės persvaros. Negana to, prieš pertrauką slovakai turėjo porą galimybių padidinti skirtumą. Savo ruožtu R.Lukaku neįmušė įvarčio išbėgęs vienas prieš vartininką.

Po pertraukos komandos draugai sukūrė R.Lukaku dar keletą progų ir viename iš epizodų puolėjas pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau po vaizdo peržiūros įvartis atšauktas dėl nuošalės. Progas vieną po kitos švaistė ir kiti Belgijos rinktinės futbolininkai, po Johano Bakajoko (Yohan Bakayoko) smūgio kamuolį nuo tuščių vartų linijos atmušė gynėjas.

Mačo pabaigoje R.Lukaku įmušė dar kartą. Teisėjas dar kartą pasitelkė vaizdo peržiūrą ir dar kartą įvartį atšaukė. Šįkart užfiksuota, kad perdavimą puolėjui atlikęs Loisas Openda prieš tai sužaidė ranka.

Pirmosiose E grupės rungtynėse Rumunija 3:0 nugalėjo Ukrainą.

Ukrainiečiai nerado argumentų akistatoje su rumunais

Ekrano nuotr.
Rumunijos futbolininkai (geltona apranga) nugalėjo ukrainiečius. EPA-Eltos nuotr. 

Europos futbolo čempionate prasidėjo E grupės kovos. Pirmosiose grupės rungtynėse Miunchene Rumunijos komanda netikėtai lengvai 3:0 nugalėjo Ukrainos rinktinę.

Ukrainiečiai geriau pradėjo rungtynes, ilgiau kontroliavo kamuolį, bet rumunai patikimai gynėsi, o 29 min. įmušė įvartį.

Tam net neprireikė nuoseklios atakos.

Ukrainiečių vartininkas Andrijus Luninas suklydo išmušdamas kamuolį, rumunai jį perėmė ir Nikolajė Stančiu (Nicolae Stanciu) iš toli pataikė tiesiai į „devyniukę", pelnydamas vieną gražiausių (kol kas) šio čempionato įvarčių.

39 min. tas pats N.Stančiu vos nesukūrė dar įspūdingesnio šedevro. Keldamas kampinį jis užsuko kamuolį taip, kad kamuolys pataikė į skersinį.

Smūgiai iš toli išliko svarbiausiu rumunų ginklu. 53 min. Razvanas Marinas būtent tokiu smūgiu padvigubino persvarą.

Ukrainiečiai visiškai sutriko ir greitai praleido trečią įvartį. 57 min. Denisas Manas (Dennis Man) įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko puikų perdavimą Denisui Dragušui (Denis Dragus), kuriam beliko nukreipti kamuolį iš poros metrų atstumo.

Rungtynėms baigiantis ukrainiečiai sukūrė keletą neblogų momentų, tačiau rimto vartų šturmo nebuvo.

Jude'as Bellinghamo įvartis atnešė anglams sunkią pergalę prieš serbus

ekrano nuotr.

Vienintelis rungtynių įvartis buvo pelnytas 13 min., kai Bukayo Sakos perdavimą iš dešiniojo krašto smūgiu galva tobulai „uždarė“ Jude'as Bellinghamas.

Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo vienintelis pirmojo kėlinio smūgis į vartų plotą per abi komandas.

Sužaidus 70 min., anglai buvo atlikę vos 2 smūgius į vartų plotą, serbai – nė vieno. Ši statistika puikiai atspindi tai, kas vyko aikštėje.

Antrą kartą rimta galimybė įvarčiui pelnyti buvo sukurta 77 min., kai Harry Kane'as po perdavimo iš dešinio aikštės krašto atliko smūgį galva. Serbus išgelbėjo kamuolį į skersinį nukreipęs vartininkas Predragas Rajkovičius.

82 min. pavojingu smūgiu iš toli atsakė Dušanas Vlahovičius ir tuomet jau anglų vartininkas Jordanas Pickfordas gelbėjo savo komandą nukreipdamas kamuolį virš skersinio.

Vėliau komandos gerų progų pasižymėti nebesukūrė ir rungtynės baigėsi sunkia anglų pergale.

Per kitas C grupės rungtynes sekmadienį Danijos ir Slovėnijos rinktinės sužaidė lygiosiomis 1:1.

RUNGTYNIŲ EIGA

90+4 min. Daugiau progų pasižymėti komandos nesukūrė, o anglai švenčia sunkią pergalę rezultatu 1:0.

82 min. pavojingai iš toli smūgiuoja Dušanas Vlahovičius ir dabar jau anglų vartininkas Jordanas Pickfordas gelbsti savo komandą nukreipdamas kamuolį virš skersinio.

77 min. pagaliau pamatėme ekranuose Harry Kane'ą. Anglų puolėjas po perdavimo iš dešinio aikštės krašto atliko smūgį galva, tačiau serbus išgelbėjo kamuolį į skersinį nukreipęs vartininkas.

65 min. Serbai ima dominuoti aikštėje, nors savo sąskaitoje tebeturi tik du pirmajame kėlinyje atliktus smūgius vartų link. Vis dėlto, jei taip ir toliau, anglai gali susilaukti nemalonumų.

55 min. Aikštėje vyksta lygus žaidimas, bet komandos antrajame kėlinyje neatliko dar nė vieno smūgio.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

45+2 min. Pirmasis kėlinys taip ir baigiasi. Per visą jį buvo atliktas tik vienas smūgis į vartų plotą, kuris ir leidžia anglams pirmauti 1:0.

40 min. Serbai pradeda rodyti, kad gali ne tik gintis – ima ilgiau kontroliuoti kamuolį ir lankytis anglų aikštės pusėje. Vis dėlto kol kas tai ir yra visas jų pozityvas.

30 min. Kamuolys beveik visą laiką – prie anglų kojų. Futbolo išradėjai sukūrė ir porą neblogų progų, tačiau užbaigti atakų akcentuotais smūgiais nepavyksta.

20 min. Rungtynių eiga nesikeičia, tačiau patys anglų gynėjai suteikia progą serbams atlikti pirmą savo smūgį. Po Trento Alexanderio-Arnoldo šiurkščios klaidos Aleksandaras Mitrovičius šauna greta vartų.

13 min. ĮVARTIS!!! Pirmas anglų smūgis baigiasi įvarčiu! Bukayo Sakos perdavimą iš dešiniojo krašto smūgiu galva tobulai uždaro
Jude'as Bellinghamas – 1:0!

10 min. Rungtynių pradžioje iniciatyva priklauso anglams, bet nė viena komanda vis dar neatliko smūgio varžovų vartų link.

Euro'2024: be lyderio žaidę lenkai nusileido olandams

ekrano nuotr.
 Lemiamą įvartį įmušė Voutas Veghorstas. EPA-Eltos nuotr.

Europos čempionato D grupės rungtynėse Hamburge susitiko Lenkijos ir Nyderlandų rinktinės.

Be traumuoto Roberto Levandovskio (Robert Lewandowski) žaidę lenkai pralaimėjo 1:2.

Pirmajame kėlinyje įvarčiais virto dvi atakos. 16 min. lenkai išsiveržė į priekį, kai galva taikliai smūgiavo R.Levandovskį atakos smaigalyje pakeitęs Adamas Buksa.

Olandai išlygino rezultatą 29 min. - kamuolys atsidūrė vartuose po Kodžio Gakpo (Cody Gakpo) smūgio iš toli ir rikošeto.

Per teisėjo pridėtą pirmojo kėlinio laiką puikios progos neišnaudojo Nyderlandų rinktinės puolėjas Memfis Depajus (Memphis Depay).

Antrojo kėlinio pradžioje olandai užgulė varžovų vartus, tačiau lenkai atsilaikė ir patys sukūrė kelias pavojingas atakas.

Po to iniciatyvą vėl perėmė „oranžiniai". Skylė lenkų gynyboje atsivėrė 83 min., kai be priežiūros prieš vartus paliktas Voutas Veghorstas (Wout Weghorst) taikliai smūgiavo iš kelių metrų atstumo.

Beje, šis puolėjas aikštėje pasirodė tik 81 min.

89 min. lenkai galėjo išplėšti lygiąsias, tačiau labai pavojingą Jakubo Piotrovskio (Jakub Piotrowski) smūgį iš arti atrėmė vartininkas Bartas Vengriubenas (Bart Venbruggen), tad mūsų kaimynai čempionatą pradėjo nesėkme.

Euro 2024“: įžvalgos, prognozės ir pirmieji rezultatai

Ekrano nuotr.

Vokietijoje vykstantis Europos futbolo čempionatas kaitina aistras: tarp pirmųjų rezultatų labai didelių staigmenų neužfiksuota, tačiau kai kurių rinktinių žaidimas futbolo ekspertams sudaro kiek blankoką vaizdą.

Tarp tokių - žvaigždžių kupina Anglijos rinktinė, kuri pirmose rungtynėse vos išsikapstė prieš serbus - 1:0 (1:0).

Nors anglai įvartį pasiekė gana anksti - 13-ąją min. pasižymėjo Jude'as Bellinghamas, tačiau šios rinktinės, kuri priskiriama prie favoritų, žaidimas buvo blankokas.

„Žinoma, vien iš pirmųjų rungtynių kažką spręsti sunku, bet iš anglų tikėjausi kur kas solidesnio žaidimo. Rezultatas turėjo būti tikrai kitoks.

Aš prijaučiu Anglijos futbolui ir priskyriau juos prie favoritų, bet kol kas jų žaidimas - prastas.

Juk turi tiek futbolo žvaigždžių, kad net būrį jų paliko už rinktinės ribų“, - su „Vakarų ekspresu“ savo įžvalgomis dalijosi Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidentas Rimantas Žvingilas.

Ekrano nuotr.
UEFA.com nuotr. Anglijos rinktinė (balti marškinėliai) pirmajame susitikime vos išvargo pergalę prieš serbus.
 

Visgi jis teigė, kad palaikys anglus ir toliau, bei tikisi, kad ši rinktinė įsivažiuos.

"Ne pirmus metus palaikau anglus, belgus, ukrainiečius.

Norėčiau, kad šioms rinktinėms sektųsi. Žinoma, tarp favoritų, galinčių laimėti čempionatą, ir Europos čempionato šeimininkai - vokiečiai, taip pat gali tai padaryti ir prancūzai. Norėtųsi, kad iššautų ir ukrainiečiai, slovėnai.

Matysime, kaip viskas klostysis toliau.

Europos futbolo čempionatas - atgaiva sielai.

sas dienas po darbų esu prilipęs prie TV ekrano, įdėmiai seku įvykius.

Nors Lietuvos rinktinė nerungtyniauja, tačiau yra ką palaikyti ir kuo grožėtis. Tai - puiki sporto šventė.

Gaila, kad šiemet dėl užimtumo negaliu nuvykti į Vokietiją ir tai pamatyti iš stadiono tribūnų.

Net ir stebint per TV, jaučiasi atmosfera, emocijos, džiaugiasi širdis, kai matai sausakimšus žiūrovų stadionus. Milijonai žmonių visą mėnesį gyvens futbolo ritmu ir tai - nuostabu", - akcentavo R. Žvingilas.

 

Pirmosios lygiosios - danai neįveikė slovėnų

ekrano nuotr.

Europos futbolo čempionate Vokietijoje Danijos rinktinei nepavyko pateisinti favoritės statuso akistatoje su Slovėnijos ekipa. C grupės rungtynės Štutgarte baigėsi lygiosiomis 1:1.

Slovėnai Europos pirmenybėse iki šiol buvo žaidę tik vieną kartą - 2000 m., todėl dvikovos favoritais buvo laikomi skandinavai. Juo labiau kad dauguma iš jų žaidžia solidžiuose klubuose.

Pirmajame kėlinyje danai ir žaidė kaip favoritai - jie turėjo persvarą, kurią 17 min. įvarčiu pavertė Kristianas Eriksenas (Christian Eriksen).

Po pertraukos slovėnai pradėjo žaisti vis drąsiau, progas kūrė abi komandos. 76 min.

Benjaminas Šeško iš toli pykštelėjo į virpstą. Šiuo atveju danai išlipo sausi iš vandens, bet jau 77 min. po tolimo Eriko Janžos smūgio ir rikošeto rezultatas tapo lygus.

Slovėnai dar kurį laiką spaudė varžovus ir galėjo persverti rezultatą.

Rungtynių pabaigoje danai kiek atsigavo nuo šoko, tačiau to neužteko, kad jie gautų 3, o ne 1 tašką.

Tai buvo pirmosios lygiosios šiame Europos čempionate.

Rezerviniu šių rungtynių teisėju buvo lietuvis Donatas Rumšas.

Čempionai greitai atsigavo po žaibiško albanų smūgio

Europos čempionato B grupės mačas tarp Italijos ir Albanijos rinktinių prasidėjo įspūdingai - jame įmuštas greičiausias įvartis turnyro istorijoje.

Juo pasižymėjo albanas Nedimas Bajramis, tačiau čempionų titulą ginantys italai greitai atsakė dviem įvarčiais ir laimėjo 2:1.

Ekrano nuotr.

Dortmundo stadione iškart pakvipo sensacija - N.Bajramis taikliai smūgiavo sužaidus vos 23 sek.

Taip albanas pagerino Europos čempionatų rekordą.

Iki jo smūgio greičiausias įvartis buvo įmuštas 2004 m., kai rusas Dmitrijus Kiričenko pasiuntė kamuolį į graikų vartus 67-ą sekundę.

Jei Europos čempionai ir buvo šokiruoti, tai neilgam. 11 min. įvarčiu atsakė Alesandras Bastonis (Alessandro Bastoni), o 16 min. italus į priekį išvedė Nikolas Barela (Nicolo Barella).

Per pirmąjį kėlinį į albanų vartus galėjo kristi ir daugiau įvarčių. 33 min. Davidė Fratezis (Davide Frattesi) pataikė į virpstą.

Antrajame kėlinyje italai pernelyg nesiveržė į priekį, bet kontroliavo padėtį, neleido varžovams kurti pavojingų atakų.

Rimtą progą albanai sukūrė tik rungtynių pabaigoje, tačiau Europos čempionus išgelbėjo vartininkas Džanluidžis Donaruma (Gianluigi Donnarumma).

Primename, kad pirmosiose B grupės rungtynėse ispanai 3:0 nugalėjo kroatus.

Euro'2024: „Raudonoji furija“ nokautavo Kroatijos rinktinę

Ekrano nuotr.

Maždaug pusę pirmojo kėlinio vyko apylygė kova, tačiau 29 min. kroatų gynybos viduryje atsivėrė didelė skylė, kuria pasinaudojo Alvaras Morata (Alvaro Morata).

Vos po trijų minučių Fabianas Ruisas (Fabian Ruiz) suklaidino du gynėjus, įsiveržė į baudos aikštelę ir padidino skirtumą.

Kroatai neišnaudojo poros gerų progų ir už tai buvo nubausti. Per teisėjo pridėtą pirmojo kėlinio laiką trečią ispanų įvartį pelnė Danis Karvachalis (Dani Carvajal).

Po pertraukos pavojingai atakavo abi komandos.

Kai atrodė, kad žaidimas kiek nurimo, ispanai vos neprisidirbo. 78 min. taisydamas vartininko Unajo Simono (Unai Simon) klaidą, Rodris baudos aikštelėje nuvertė Bruno Petkovičių.

Pats B.Petkovičius bandė realizuoti 11 metrų baudinį, tačiau U.Simonas atrėmė smūgį.

Nors puolėjas pasiuntė kamuolį į tinklą pakartotiniu smūgiu, įvartis nebuvo įskaitytas, nes perdavimą B.Petkovičiui atlikęs Ivanas Perišičius per anksti įbėgo į baudos aikštelę.

Per likusį laiką rezultatas nepakito, Ispanija pradėjo turnyrą pergale 3:0.

Europos čempionato metraščius šiose rungtynėse perrašė Ispanijos rinktinės narys Laminė Jamalis (Lamine Yamal). „Barcelona" saugas pasirodė starto sudėtyje, būdamas 16 metų ir 338 dienų amžiaus.

Jis tapo jauniausiu futbolininku istorijoje, žaidusiu Europos čempionate.

Vokietijos rinktinė triuškinančia pergale pradėjo EURO 2024 čempionatą

Ekrano nuotr.

Tai taip pat buvo didžiausia pergalė Europos čempionatų atidarymo rungtynių istorijoje.

Vokietijos rinktinė dominavo nuo pat pirmojo kamuolio išspyrimo ir nesužaidus nei 10 minučių 21-erių metų Vokietijos rinktinės talentas Florianas Wirtzas vienu lietimu atliko nuostabų smūgį iš toli ir tapo pirmuoju žaidėju, pasižymėjusiu šiame EURO 2024 čempionate.

Vos po 9 minučių vokiečiai surengė dar vieną puikią ataką, dalinosi kamuoliu baudos aikštelėje, iš kurios Jamalas Musiala įmušė antrąjį voiečių įvartį – 2:0.

Tiksint paskutinėms pirmojo kėlinio minutėms Ilkay Gundoganas smūgiavo galva ir nors jo smūgis buvo atremtas, tačiau ataka tęsėsi ir tuomet sumaištyje Ryanas Porteousas šiurkščiai pargriovė I.Gundoganą.

Po VAR peržiūros buvo nuspręsta parodyti raudoną kortelę R.Porteousui, o Kai Havertzas sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį ir vokiečiai jau pirmavo 3:0.

Antrajame kėlinyje į aikštę žengė Niclas Fullkrugas ir jau po penkių minučių pasižymėjo, kai pasitaisęs kamuolį atliko fantastišką smūgį – 4:0.

88-ą minutę škotų tribūnos pradėjo švęsti, kadangi po sumaišties prie Vokietijos rinktinės vartų Antonio Rudigeris įsimušė į savuosius vartus ir skirtumas sumažėjo iki 1:4.

Galiausiai 90+3 minutę Emre Canas atliko tikslų smūgį į dešinį vartų kampą ir atstatė Vokietijos rinktinės pranašumą iki 5:1.

Geriausiu rungtynių žaidėju pagal UEFA buvo pripažintas J.Musiala.

Kitas A grupes rungtynes Vokietija birželio 19-ą žais prieš Vengriją, tuo tarpu Škotija tą pačią dieną susikaus su Šveicarija.

Prasideda futbolo karštligė

Vieni planuojasi keliones į čempionatą savais automobiliais, kiti - lėktuvais, šturmuojami arčiau futbolo stadionų esantys viešbučiai, treti rezervuojasi vietas baruose prie didžiųjų ekranų ar buriasi į kompanijas žiūrėti rungtynes savuose namuose.

Įvairių įmonių darbuotojai tarpusavyje spėlioja galimus favoritus ir rengia totalizatorius, kiti plūsta į lažybų punktus ir tam nepagaili apvalių sumelių.

Sporto šakų karaliumi vadinamas futbolas išties kaitina sporto sirgalių aistras.

Mėgstamų rinktinių žygį Europos čempionate stebės ir vertins milijonai futbolo gerbėjų ir specialistų.

Po rungtynių valandų valandas namuose, gatvėse, darbe ir pasilinksminimo vietose vieni su šypsena, kiti su liūdesiu veide aptarinės futbolo žvaigždžių žaidimą, skaudžiausias klaidas, įspūdingiausius įvarčius ar gražiausius varžybų epizodus.

Futbolo sirgaliai rungtynių metu atsidurs tarsi kitame pasaulyje - sustings laikas, darbo reikalai ir šeimyninės problemos taps antrarūšiais, bus okupuoti barai ir lažybų punktai, liesis emocijos, pyktis ar džiaugsmas.

Kovos - dešimtyje stadionų

Europos futbolo čempionatas
AP nuotr. 2021 metais (dėl pandemijos vyko 1 metais vėliau) Europos čempionų titulą iškovojo Italijos rinktinė, finale po baudinių serijos nugalėjusi Anglijos futbolininkus.

Tiesa, norą organizuoti 2024 m. Europos futbolo čempionatą buvo išreiškusi ir Turkija, tačiau 2018 m. spalio mėn. Vokietija balsavimu buvo išrinkta čempionato organizatore.

Vokietija Europos čempionatų nepraleidžia nuo 1972 metų, o Senojo žemyno čempione yra tapusi tris kartus: 1972, 1980 (kaip Vakarų Vokietija) ir 1996 metais.

Be to, dar tris kartus tapo ir vicečempione: 1976, 1992 ir 2008 metais.

Arti medalių vokiečiai buvo ir 1988, 2012 ir 2016 metais. Tuomet buvo pralaimėta pusfinaliuose.

Vokietija šįkart į čempionatą pateko be konkurencijos - šeimininko teise (atrankoje dalyvauti nereikėjo).

Rusijos dalyvavimas buvo suspenduotas dėl invazijos į Ukrainą.

Likusios 53 UEFA narės varžėsi Europos futbolo čempionato atrankos turnyre.

20 komandų iškovojo vietas atrankos turnyre. Tai - Ispanija, Škotija, Prancūzija, Nyderlandai, Anglija, Italija, Turkija, Kroatija, Albanija, Čekija, Belgija, Austrija, Vengrija, Serbija, Danija, Slovėnija, Rumunija, Šveicarija, Portugalija ir Slovakija.

3 vietos atiteko atkrintamųjų varžybų nugalėtojams. Atkrintamosiose varžybose dalyvavo geriausiai 2022-2023 m. UEFA Tautų lygos varžybose pasirodžiusios rinktinės, neiškovojusios vietos atrankos varžybose.

Čia tris likusius kelialapius į čempionatą pelnė Lenkija, Ukraina ir Sakartvelas.

Lietuvos rinktinė atrankoje į 2024 metų Europos futbolo čempionatą varžėsi G grupėje kartu su Vengrija, Serbija, Juodkalnija ir Bulgarija.

Per 8 rungtynes mūsiškiams pavyko iškovoti vos 1 pergalę ir 3 kartus sužaisti lygiosiomis.

Lietuvos rinktinė, surinkusi 6 taškus, aplenkė Bulgariją, tačiau to patekti į čempionatą neužteko.

Čempionatas vyks 10-yje stadionų.

Minimalus UEFA reikalavimas yra turėti 30 tūkst. žiūrovų talpinantį stadioną. Vokietija - turtinga futbolo šalis, tad jiems bėdų stadionų klausimu nėra.

Vokietijos stadionai, kuriuose vyks 2024 metų Europos futbolo čempionato rungtynės:

Berlynas - „Olympiastadion Berlin“ (74,4 tūkst. vietų);

Miunchenas - „Fussball Arena Munchen“ (70 tūkst. vietų);

Dortmundas - „BVB Stadion Dortmund“ (65,8 tūkst. vietų);

Štutgartas - „Stuttgart Arena“ (54,9 tūkst. vietų);

Gelzenkirchenas - „Arena AufSchalke“ (54,7 tūkst. vietų);

Frankfurtas - „Frankfurt Arena“ (54,7 tūkst. vietų);

Hamburgas -„Volksparkstadion“ (52,5 tūkst. vietų);

Diuseldorfas - „Dusseldorf Arena“ (51 tūkst. vietų);

Kelnas - „Cologne Stadium“ (49,8 tūkst. vietų);

Leipcigas - „Leipzig Stadium“ (42,9 tūkst. vietų).

Čempionato grupės ir formatas

24 Europos futbolo čempionato komandos varžysis burtų keliu suskirstytos į 6 grupes po 4 ekipas.

A grupėje tarpusavyje varžysis Vokietija, Vengrija, Šveicarija ir Škotija,

B grupėje - Ispanija, Kroatija, Italija ir Albanija,

C grupėje - Anglija, Serbija, Danija ir Slovėnija,

D grupėje - Prancūzija, Nyderlandai, Austrija ir Lenkija,

E grupėje - Belgija, Rumunija, Slovakija ir Ukraina,

F grupėje - Portugalija, Turkija, Čekija ir Sakartvelas.

Grupių etapo kovos vyks birželio 14-26 dienomis.

Iš kiekvienos grupės į atkrintamąsias pateks po dvi geriausias grupės komandas bei keturios iš šešių geriausios trečią vietą užėmusios rinktinės.

Taigi po grupių etapo kovą dėl trofėjaus tęs 16 rinktinių.

Aštuntfinaliai numatyti birželio 29-liepos 2 dienomis, ketvirtfinaliai - liepos 5-6 dienomis, pusfinaliai - liepos 9-10 dienomis, finalas - liepos 14 dieną.

Simboliška, kad finalas vyks Berlyno olimpiniame stadione.

Talismanas
UEFA.com nuotr. 2024 metų Europos futbolo čempionato talismanas. Šis talismanas - tai duoklė populiariam vaikų žaislui - pliušiniam meškiukui, kuris, teigiama, atsirado Vokietijoje XX a. pradžioje.

Kur bus galima žiūrėti?

2024 m. Europos futbolo čempionato tiesioginės transliacijos bus pasiekiamos per TV3 žiniasklaidos grupei priklausančius kanalus - TV6 ir TV3.

Prieš tai Europos ir pasaulio futbolo čempionatai buvo rodomi per LNK ir LRT kanalus.

Visas rungtynes, kaip ir ankstesniais metais, bus galima stebėti nemokamai.

Visos 2024 Europos futbolo čempionato grupių etapo rungtynės vyks tokiu pačiu metu: 16 val., 19 val. ir 22 val.

Pirmų dviejų 16 ir 19 val. EURO 2024 dienos rungtynių tiesioginės transliacijos bus rodomos per TV6, o vakarinės rungtynės 22 val. rodomos per TV3.

Įspūdingo dydžio premijos

Oficialioje UEFA svetainėje skelbiama, kad čempionato dalyviams iš viso numatytas net 331 mln. eurų prizinis fondas.

Oficialioje UEFA svetainėje skelbiama, kad čempionato dalyviams iš viso numatytas net 331 mln. eurų prizinis fondas.

Kiekviena iš 24 komandų gaus po 9,25 mln. eurų vien už dalyvavimą čempionate.

Už kiekvieną Europos čempionate iškovotą pergalę numatyta 1 mln. eurų premija, o už lygiąsias - 500 tūkst. eurų premija.

Patekus į aštuntfinalį, bus skirta po papildomus 1,5 mln. eurų, o komandos, kurios pateks į ketvirtfinalį, gaus dar 2,5 mln. eurų siekiančią premiją.

Pusfinalio dalyvės savo premijų kraitį dar papildys po 4 mln. eurų.

Europos čempionai papildomai savo piniginę pasipildys 8 mln. eurų, o vicečempionai - 5 mln. eurų premija.

Šiemet futbolo ekspertai tarp realiausių favoritų laimėti čempionatą įvardija anglus, prancūzus, vokiečius, portugalus ir ispanus.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder