Eurobasket finalas – jau šiandien: kas taps šių metų čempionato nugalėtojais?

Jau šį vakarą TV3 žiniasklaidos grupė savo žiūrovus pakvies paskutinėms, tačiau labiausiai intriguojančioms Europos krepšinio čempionato akimirkoms – didžiajam finalui.

Būtent šiandien paaiškės, kaip prizinėje lentelėje išsirikiuos geriausios 2022 metų Europos krepšinio komandos ir kas taps lydere. Namų šeimininkė Vokietija šiandien su Lenkija susitiks kovoje dėl 3-iosos vietos, o Ispanija su Prancūzija – dėl 1-osios.

Rungtynes stebėkite per TV3, TV6, naujienų portale tv3.lt ir naujos kartos televizijoje Go3.

Šiandien, rugsėjo 18-ąją, žiūrėkite:

TV6 18.15 val. Vokietija – Lenkija

TV3 21.30 Ispanija – Prancūzija

Vokietija – Lenkija

Lenkijos rinktinė šiais metais Europos krepšinio čempionate sužibėjo bene ryškiausiai.

Ketvirtfinalio metu ekipa sugebėjo išsiųsti namo net ir favorite laikytą Slovėnijos rinktinę, tačiau pusfinalyje visgi buvo sutriuškinti prancūzų – pastarieji lenkus įveikė net 41 taškų skirtumu.

Tai nulėmė, kad finale lenkai stos į kovą prieš ispanų įveiktą vokiečių rinktinę. Namų šeimininkai po gana sunkios kovos savąjį mačą pralaimėjo rezultatu 91:96.

Būtent šios dvi šalys šiandien susitiks tam, kad išsiaiškintų, kuri verta Europos krepšinio čempionato bronzos.

Lenkijos komandoje įspūdingą žaidimą ir siekį kovoti iki pergalės demonstruoja Mateuszas Ponitka, o vokiečiai gali pasigirti rinktinę viso čempionato metu į priekį vedusiosiomis NBA žvaigždėmis Dennisu Schröderiu ir Franku Wagneriu.

Vokietija Europos krepšinio čempionatuose jau yra iškovojusi 2 medalius, tačiau bronzos savo kolekcijoje dar neturi. Tuo tarpu Lenkija ant apdovanojimų pakylos lipo 4 kartus, tačiau paskutinį kartą tai darė tik 1967 m.

Ispanija – Prancūzija

Šios kovos tarp dviejų lyderių krepšinio aistruoliai tikriausiai laukia labiausiai – jau šį vakarą sužinosime, kuri iš šių šalių galiausiai pelnys geriausios Europoje titulą.

Ispanijos rinktinėje yra krūva puikių krepšininkų – pradedant taikliai tritaškius mėtančiu, jau daugybę kartų čempionate dalyvavusiu komandos kapitonu Rudy Fernandezu, baigiant Willy Hernangomezu ar natūralizuotu amerikiečiu Lorenzo Brownu.

Tiesa, būtent dėl to, kad į šių metų rinktinę pakvietė pastarąjį, Ispanija sulaukė nemažai kritikos – krepšinio aistruoliai stebėjosi, kaip tokias gilias krepšinio šaknis turinti šalis dėl stipresnės rintinės nusprendė pasikviesti amerikietį.

Vincento Collet auklėtiniai taip pat neatsilieka – nuo pat čempionato pradžios prancūzai demonstruoja atsidavimą aikštelėje, o ryškiausi žaidėjai –  Rudy Gobertas ir talentingas Evanas Fournier.

Ispanams tai jau bus šeštasis Europos čempionato finalas nuo 2003 m., o tarp keturių stipriausių komandų patenka kiekviename Europos čempionate nuo 1999 m.

Tiesa, įdomu tai, kad dėl Europos čempionato trofėjaus Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės tarpusavyje jau yra kovojusios 2011 m. Tąkart pirmenybės vyko Lietuvoje.

Organizatorių nuotr.

Europos krepšinio čempionato finalines kovas stebėkite per TV3, TV6, naujos kartos televiziją Go3 arba internetu, naujienų portale tv3.lt: www.tv3.lt/eurobasket2022

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder