Europos auksas - būriui klaipėdiečių: „Pergalingame kelyje buvome lyg viena šeima“

Lietuvos krepšininkės, vadovaujamos klaipėdiečių trenerių Viliaus Stanišausko ir Gyčio Krugelevičiaus, Graikijoje pasibaigusiame Europos U18 krepšinio čempionate pasidabino aukso medaliais. Tarp rinktinės narių labiausiai žibėjo buvusi Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė Justė Jocytė, tapusi viso čempionato naudingiausia žaidėja (MVP). Prie auksinio triumfo prisidėjo dar dvi šios mokyklos auklėtinės - Austė Jurevičiūtė ir Erika Ieva Kraujelis.

„Didžiuojuosi merginomis, jų kovingumu ir atsidavimu. Tapome lyg viena šeima, lyg vienas kumštis ir tai mus tempė į priekį“, - „Vakarų ekspresui“ po finalinių rungtynių sakė Lietuvos U18 rinktinės vyr. treneris klaipėdietis V. Stanišauskas.

Jis pripažino, kad apdovanojimų ceremonija suvirpino širdį tiek jam, tiek merginoms.

„Kai kilome ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio ir skambėjo Lietuvos himnas bei kilo Lietuvos vėliava, iš džiaugsmo tiek man, tiek merginoms akyse kaupėsi ašaros. Nerealus ir nepamirštamas jausmas. Per kūną bėgiojo malonūs šiurpuliukai“, - savo emocijomis pasidalijo V. Stanišauskas.

Dar jis pridūrė: „Kai matai, jog už mūsų nugarų liko tokių galingų krepšinio valstybių - Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės - pergalės džiaugsmas dvigubas“.

Sutikimas - Vilniaus oro uoste

V. Stanišauskas pasidžiaugė merginų atsidavimu ir kovingumu kiekvienose rungtynėse.

„Taip jau susiklostė, kad pralaimėjome būtent pirmas rungtynes prieš suomes ir tai mums buvo didžiulis spyris į užpakalį. Tai labai motyvavo susitelkti ir įrodyti, kad tai buvo tik atsitiktinumas. Vėliau čempionate žygiavome lyg iš natų - iškovojome visas likusias pergales ir esame Europos čempionato olimpo viršūnėje. Kas gali būti geriau? Fantastika. Visi esame labai laimingi. Vėl įrodėme, kad Lietuva - krepšinio šalis“, - spirgėdamas iš laimės „Vakarų ekspresui“ telefonu iš Graikijos sakė V. Stanišauskas.

Jis su Lietuvos rinktine iš Herakliono, Kretos salos, į Lietuvą parskris antradienio naktį. Vilniaus oro uoste juos iškilmingai ketina pasitikti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai bei žurnalistai.

„Bus laiko ir pašvęsti, ir pasidžiaugti pergale. Mes tikrai to nusipelnėme“, - šyptelėjo tituluotas treneris.

Jo karjeroje skambios pergalės su Lietuvos merginų rinktine - ne naujiena: 2019 metais V. Stanišausko treniruojama U16 rinktinė iškovojo Europos vicečempionių titulus.

„Jausmas, kai iškovojo sidabrą ir auksą, - skirtingas. Juk kai laimi paskutines finalines rungtynes - visai kas kita. Žinoma, ir sidabras - puikus pasiekimas, tačiau auksas - fantastika“, - pabrėžė V. Stanišauskas.

Šįkart jo vadovaujama U18 merginų rinktinė finale po dramatiškos kovos rezultatu 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) nugalėjo Ispanijos krepšininkes.

„Natūralu, kad ispanės po finalo liejo ašaras ir liūdėjo. Juk tai tokia galinga krepšinio valstybė, o mes, kad ir mažos valstybės atstovai, tačiau savo atsidavimu, noru ir kovingumu įrodėme, kad galime būti geresnės. Merginos dėl šios pergalės atidavė savo širdis. Kaip tokiomis merginomis gali nesididžiuoti? Po pergalės padėkojau merginoms ir pasakiau, kad kiekviena, kuri buvo rinktinėje, įnešė savo indėlį į šį auksinį triumfą“, - sakė V. Stanišauskas.

ČEMPIONĖS. Lietuvos U18 krepšinio rinktinė kėlė į viršų nugalėtojų taurę ir pasidabino aukso medaliais. Taurę lankoje laiko buvusi Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė ir „Neptūno“ žaidėja Justė Jocytė. Ji pripažinta viso čempionato naudingiausia (MVP) žaidėja. FIBA nuotr.

ČEMPIONĖS. Lietuvos U18 krepšinio rinktinė kėlė į viršų nugalėtojų taurę ir pasidabino aukso medaliais. Taurę lankoje laiko buvusi Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė ir „Neptūno“ žaidėja Justė Jocytė. Ji pripažinta viso čempionato naudingiausia (MVP) žaidėja. FIBA nuotr.

LKF prezidento mintys

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas „Vakarų ekspresui“ pabrėžė, kad tokia mūsų merginų pergalė - tiesiog fantastika ir istorinis įvykis.

"Didžiuojamės, mylim ir gerbiam šauniąsias mūsų auksines mergaites. Europos čempione pirmą kartą 1997 metais yra tapusi mūsų moterų rinktinė. Paskutinį kartą Lietuvos jaunių merginos Europos krepšinio čempionate buvo triumfavusios 2008 metais. Dar vieno auksinio triumfo teko laukti 14 metų. Bet svarbiausia yra tai, kad sulaukėme ir esame visi laimingi.

Tokios pergalės suvirpina kiekvieno krepšinio mylėtojo širdį. Buvo gražu stebėti merginų atsidavimą ir kovingumą būtent dėl savo šalies - Lietuvos garbės.

Visos jos - tikros šaunuolės, o trenerių štabas - puikus. Tai didi pergalė visam lietuvos krepšiniui", - džiaugėsi V. Gedvilas.

Priminsime, kad būtent šio dabartinio LKF prezidento V. Gedvilo vadovaujama Lietuvos moterų rinktinė prieš 25 metus Vengrijoje Europos čempionate pasiekė iki tol neregėtą Lietuvos moterų krepšiniui pergalę - pasidabino aukso medaliais.

Tuomet vos vieną 30-ies metų sulaukusią krepšininkę savo rotacijoje turėjęs V. Gedvilas surinko jauną ir ambicingą komandą, kuri čempionate demonstravo pavydėtiną kovingumą.

Štai praėjo daug metų ir Lietuva vėl Europos krepšinio olimpo viršūnėje. Sutapimas ar ne, bet Lietuva į pergalių kelią grįžo būtent tais metais, kai LKF vairą į savo rankas perėmė V. Gedvilas.

Tai suteikia vilčių, kad auga gera krepšininkių pamaina ir greitu laiku Lietuva grįš į pergalių kelią ir tarp suaugusiųjų dailiosios lyties atstovių.

Justės Jocytės spindesys

Buvusi Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė ir Klaipėdos „Neptūno“ žaidėja, vėliau pakėlusi sparnus į Prancūziją, J. Jocytė Europos čempionate Graikijoje vėl buvo Lietuvos U18 rinktinės vedlė - ji vidutiniškai per 29 minutes pelnė po 19,1 taško, atkovojo po 7,1 kamuolio, atliko po 6,9 rezultatyvaus perdavimo, perėmė po 2,1 kamuolio bei rinko po 22,9 naudingumo balo.

J. Jocytė išrinkta viso čempionato naudingiausia krepšininke.

Ji finale spindėjo visu ryškumu ir buvo tikra Lietuvos rinktinės lyderė - surinko net 28 taškus (6/9 dvit., 0/2 trit., 16/19 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius bei surinko 38 naudingumo balus.

Europos aštuoniolikmečių čempionėmis tapo šios krepšininkės: Neda Pliatkutė, Viltė Andrunavičiūtė, Justė Jocytė, Danguolė Pupkevičiūtė, Gabrielė Sederevičiūtė, Gerda Raulušaitytė, Ugnė Sirtautaitė, Austė Jurevičiūtė, Eva Pernavaitė, Erika Ieva Kraujelis, Rusnė Augustinaitė ir Brigita Rimkevičiūtė.

Rinktinės štabą sudarė: Vilius Stanišauskas (vyr. treneris), Gytis Krugelevičius (trenerio asistentas), Rima Daunienė (trenerio asistentė), Nedas Pacevičius (skautas), Edvinas Goris (fizinio rengimo treneris), Saulė Urbonė (kineziterapeutė) ir Rasa Žemantauskaitė (komandos vadovė).

Europos čempionato bronzą iškovojo prancūzės, pranokusios Vokietijos krepšininkes (75:46).

Lietuvai šis triumfas svarbus ir tuo, kad iškovotas kelialapis į pasaulio U19 čempionatą. Jis vyks 2023 metų liepos mėnesį Madride (Ispanija).

Raktažodžiai
Sidebar placeholder