Europos čempionui - miesto valdžios padėka

Klaipėdietis Algimantas Žičkus, liepos mėnesį Malagoje (Ispanija) iškovojęs Europos veteranų krepšinio čempiono titulą, pasveikintas Klaipėdos miesto rotušėje.

Jam reprezentacinę Klaipėdos miesto aprangą ir kitas su Klaipėdos simboliais susijusias dovanas įteikė Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis ir Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

„Jūsų energijos ir jaunatviškumo gali pavydėti ir jaunuoliai. Labai džiaugiamės, kad garsinate Klaipėdos miesto vardą. Linkime tą taip šauniai daryti ir ateityje“, - sakė mūsų miesto valdžios atstovai.

„Vakarų eksprese“ apie A. Žičkaus pergalę Malagoje jau rašėme.

Čempionas Europos čempionatą pavadino įspūdinga krepšinio švente.

„Dalyvavo net 188 komandos iš 35 skirtingų šalių. Buvo įspūdingas čempionato atidarymas ir susipažinimo vakaras. Apskritai pabūti su sporto bendražygiais ir prisiminti jaunystės dienas - neapsakomas jausmas. Čempionatas paliko išties daug teigiamų įspūdžių“, - sakė A. Žičkus.

Nors jam 76-eri, tačiau teko garbė dalyvauti tarp 5-6 metais jaunesnių krepšininkų - tarp septyniasdešimtmečių.

"Lietuvos septyniasdešimtmečių komandos pagrindą sudarė vilniečiai, buvo pora kauniečių, taip pat vienas varėniškis, vienas kaišiadoriškis ir aš - klaipėdietis.

Man teko pabūti ir žaidėju, ir treneriu - taip buvau įrašytas į rungtynių protokolą", - pasakojo Europos čempionas.

A. Žičkui aukščiausi krepšinio titulai nėra jokia naujiena. Jis puikiai pažįstamas krepšinio bendruomenei ir yra itin tituluotas: pasaulio ir Europos krepšinio senjorų čempionas, pasaulio veteranų žaidynių, vadinamosios olimpiados, nugalėtojas. Taip pat jis yra vienas iš Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės“ (dabar - „Neptūnas-Akvaservis“) komandos steigėjų.

Pasiteiravus, kelintas per sportinę karjerą jo iškovotas Europos krepšinio čempiono titulas, A. Žičkus kiek sukluso ir ėmė skaičiuoti.

„Lyg ir ketvirtas, bet bijau sumeluoti. Reikės grįžus namo pasižiūrėti medalius ir pasitikslinti. Aš tų medalių pernelyg nesureikšminu, tiesiog žaidžiu krepšinį savo malonumui ir tuo mėgaujuosi“, - šyptelėjo A. Žičkus.

Jis dar pridūrė: „Esu nuo vaikystės tarsi surištas su sportu. Judėjimas - sveikata. Sportas, aktyvus laisvalaikis - mano hobis“, - sakė energijos ir geros nuotaikos nestokojantis Europos čempionas.

Prieš šešerius metus, kai A. Žičkui sukako 70 metų, Klaipėdos sportininkų namuose jį pagerbė du Klaipėdos merai: dabartinis Vytautas Grubliauskas ir buvęs - Rimantas Taraškevičius. Jam tuomet buvo įteiktas miesto garbės ženklas.

A. Žičkus tąkart sulaukė ir padėkos rašto už Lietuvos krepšinio garsinimą ir aktyvią sportinę veiklą nuo tuometinio Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Arvydo Sabonio.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder