Eventui Gužauskui Europos absoliučios svorio kategorijos nugalėtojo titulas, o shodaniečiams medaliai Europos taurėje

Savaitgalį Kėdainiuose vyko absoliučios svorio kategorijos pilno kontakto karate kiokušin Europos čempionatas ir Europos karate kiokušin taurės turnyras, kurio metu vyko atrankos varžybos į Pasaulio čempionatą, kuriame dalyvavo Klaipėdos karate kiokušin klubo „Shodan“ sportininkai ir treneriai.

Europos absoliučios svorio kategorijos pilno kontakto čempionu tapo „Shodan“ klubo treneris Eventas Gužauskas. Eventas pirmoje kovoje veikė ir laimėjo prieš rusą Aleksandrą Rafikovą, o ketvirtfinalyje susitiko su ukrainiečiu Konstantinu Inozemcevu, kurį shodanietis nugalėjo šių metų Europos kiokušin karatė čempionato pagal svorio kategorijas finale.

Šį kartą tituluotas kovotojas taip pat įrodė savo pranašumą. Pusfinalyje Eventas stipriais smūgiais palaužė vieną pajėgiausių Rusijos kovotojų Viktorą Beliajevą, o finale jo laukė gerai pažįstamas tautietis Paulius Žimantas.

E. Gužauskas lemiamoje kovoje su P. Žimantu įrodė, kodėl šiuo metu gali būti laikomas pajėgiausiu Lietuvos karatistu. Po galingo jo smūgio teisėjai skyrė „ippon“ įvertinimą ir kova buvo nutraukta anksčiau laiko.

Šiose varžybose debiutavo ir Erika Rukšėnaitė, Ieva Budrytė, Julija Balčiūtė, Julius Urbonas, Dominykas Juškevičius, nepaisant to, kad ant prizininkų pakylos užlipti nepavyko, tai buvo vertinga patirtis siekiant tobulėjimo.

Pasaulio atrankos turnyre įspūdingas kovas ir norą laimėti pademonstravo Julija Balčiūtė užėmus 2 vietą ir patekus į finalą. Julija ketvirtfinalyje įveikė ukrainietę Anastasiia Khrustalova, pusfinalyje laimėjo prieš vengrę Csenge Toth, finale susitiko su lietuve Aneta Meškauskiene ir teisėjų sprendimo teko pripažinti varžovės pranašumą.

Puikiai kovojo ir ant prizininkų pakylos lipo bronzos medalius iškovoję Julius Urbonas, Dominykas Juškevičius, Laurynas Vaičikauskas. Julius Urbonas ketvirtfinalyje įveikė vokietį Thomas Ritter, tačiau pusfinalyje teko pripažinti vengro Gergely Fekete pranašumą.

Dominykas Juškevičius nugalėjo vengrą Balint Ujvari, tačiau taip pat pusfinalyje lietuvis Justinas Kvietka buvo stipresnis ir vėliau tapo čempionu. Laurynas Vaičikauskas pirmoje kovoje nugalėjo prancūzą Alexis Warth, sekančioje dvikovoje laimėjo prieš baltarusį Mikita Rusetski, tačiau pusfinalyje pralaimėjo prieš gruziną David Mskhaladze. Garbingai kovojo ir atidavė visas jėgas Ieva Budrytė, Erika Rukšėnaitė ir  Tautvydas Šniaukas .

Shodan kata komanda Rima Barusaitė, Monika Tydikaitė, Joana Tydikaitė užėmė 3 vietą.

Garbingai kovojo kata rungtyje ir Matas Jonauskas, bet burtai Matui jau pirmoje kovoje lėmė labai stiprų varžovą iš Ukrainos, kuris yra tapęs ir Europos čempionu, bei šiose varžybose įveikęs Matą nukeliavo iki pat finalo.

Sidebar placeholder