Fantastika: „Neptūnas“ po dviejų pratęsimų parklupdė „Žalgirį“

Klaipėdiečiai sausakimšoje „Švyturio“ arenoje tapo tikro trilerio su laiminga pabaiga liudininkais - Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato rungtynėse po dviejų pratęsimų rezultatu 114:112 (19:19, 19:21, 23:11, 26:36, 14:14, 13:11) parbloškė Lietuvos čempioną Kauno „Žalgirį“ ir pratęsė savo pergalių seriją iki aštuonių.

Kauniečiai iki susitikimo su neptūniečiais buvo iškovoję 14 iš eilės pergalių „Betsafe-LKL“ čempionate, tačiau Klaipėdoje jų pergalingas žygis buvo sustabdytas.

„Neptūno“ ekipos treneris Georgio Vovoras Klaipėdai tapo lyg stebukladariu - nuo praėjusių metų vasario į uostamiestį atvykęs Graikijos krepšinio specialistas Lietuvoje dar nėra pralaimėjęs nė vienerių rungtynių.

„Mes tikėjome, kad galime įveikti “Žalgirį„, didžiuojuosi kiekvienu “Neptūno„ žaidėju - net ir tais, kurie sėdėjo ant suolo, visi buvome vieningi, skatinome vieni kitus nepasiduoti, atlikome puikų darbą. Noriu pasveikinti visą “Neptūno„ organizaciją ir sirgalius su tokia smagia pergale. Nusipelnėme šios pergalės“, - iškart po dvikovos kalbėjo „Neptūno“ treneris.

Išties itin solidų krepšinį „Neptūnas“ demonstravo su Eurolygos kovų užgrūdintu „Žalgiriu“ - prieš ketvirtą kėlinį neptūniečiai pirmavo dviženkliu skirtumu - 61:51.

Galiausiai „Žalgiris“ kilo į lemiamą šturmą ir po Keenano Evanso bei Lauryno Biručio atakų ketvirtojo kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai - 85:81.

Šaltus nervus pademonstravęs „Neptūno“ senbuvis Mindaugas Girdžiūnas likus 17 sekundžių tritaškiu išvedė komandas į pratęsimą - 87:87.

Pirmajame pratęsime rungtynės dėl pražangų limito baigėsi K. Evansui, Ąžuolui Tubeliui bei Rolandui Šmitui.

Visgi galiausiai antrajame pratęsime „Neptūnas“ pergalingai baigė šį trilerį ir su į „Švyturio“ areną susirinkusia minia sirgalių džiūgavo bei liejo pergalės emocijas.

Neptūnietis M. Girdžiūnas atsuko laikrodį į geriausius savo laikus. 35-erių veteranas pelnė 28 taškus (4/8 trit., 12 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko net 38 naudingumo balus.

Būtent dvi jo pataikytos baudos likus 8 sekundėms iki antrojo pratęsimo pabaigos ir lėmė „Neptūno“ pergalę.

Puikiai žaidė ir kitas patyręs neptūnietis Žygimantas Janavičius, užfiksavęs dvigubą dublį. Jo sąskaitoje - 22 taškai, 11 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai bei 29 naudingumo balai.

Dvigubu dubliu pasižymėjo ir Ąžuolas Tubelis, surinkęs 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė K. Evansas, mačą baigęs su 26 taškais ir 25 naudingumo balais. Tai - geriausios jo rungtynės per karjerą „Betsafe-LKL“.

„Žalgirio“ ekipos treneriui iš Italijos Andrea Trinchieri tai buvo pirmasis pralaimėjimas „Betsafe-LKL“ čempionate.

„Neptūnas“ savo pergalių kraitį „Betsafe-LKL“ čempionate padidino iki 14 (yra patyrę 12 pralaimėjimų) ir turi visus šansus reguliarųjį čempionatą baigti ketvirtoje pozicijoje.

Kol kas neptūniečiai dar rikiuojasi penktoje vietoje ir turi tiek pat pergalių su ketvirtoje vietoje esančia Utenos „Uniclub Casino-Juventus“ ekipa, kuri yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

„Neptūnui“ 2023-2024 metų „Betsafe-LKL“ reguliariajame čempionate liko žaisti vos 4 rungtynes.

Laukia 3 rungtynės Klaipėdoje: balandžio 22 dieną - su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“, balandžio 27 dieną - su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir gegužės 1 dieną - su Vilniaus „Wolves“.

Paskutinės reguliariojo čempionato neptūniečių rungtynės - gegužės 5 dieną Šiauliuose su vietos „Šiauliais“.