Danas Rapšys

Fortūna šypsosi: Danui Rapšiui – Pasaulio taurės auksas

Berlyne (Vokietija) penktadienio vakarą Danas Rapšys iškovojo „World Aquatics“ Pasaulio plaukimo taurės auksą. Pirmąją varžybų dieną lietuvis triumfavo vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale.

28-erių panevėžietis vakare startavo iš kraštinio takelio, tačiau tai nei kiek nesutrukdė. Lietuvos atstovas pirmavo visos distancijos metu ir finišavo per 3 min. 44,86 sek., pagerindamas asmeninį sezono rezultatą, skelbia Sportas24.lt.

Antras atplaukė švedas Victoras Johanssonas (3 min. 48,07 sek.), o trečias – amerikietis Kieranas Smithas (3 min. 48,40 sek.).

Lietuvis rytinėje kvalifikacijoje užėmė 9 vietą, kai nuotolį įveikė per 3 min. 51,75 sek.

Iki finalinio aštuntuko panevėžietį skyrė 0,03 sek., tačiau ketvirtas bendrojoje įskaitoje buvęs vokietis Lukas Märtensas (3 min. 50,61 sek.) nusprendė finale nestartuoti, todėl mūsiškiui atsilaisvino plaukimo takelis.

Prieš olimpinius metus varžybos tradiciškai rengiamos 50 m ilgio baseine, tad visi čia dalyvaujantys plaukikai turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Rytinė varžybų dalis prasideda 10 val. Lietuvos laiku, o vakariniai plaukimai – nuo 19 val.