Gatvės rankinio turnyre - beveik 250 dalyvių

Šią savaitę Klaipėdoje vyko jau šeštasis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, kuriame dalyvavo beveik 250 jaunųjų Lietuvos rankininkų.

„Viesulo“ sporto centro stadione įrengtose trijose gatvės rankinio aikštelėse varžėsi 24 įvairaus amžiaus mergaičių, berniukų, merginų ir vaikinų komandos.

Turnyre dalyvavo ir nuolatiniai dalyviai, ir naujos komandos.

Šiais metais dėl Klaipėdos gatvės rankinio turnyro apdovanojimų varžėsi Klaipėdos, Kauno rajono, Molėtų, Zarasų ir Pasvalio rankinio trenerių auklėtiniai.

Septynias valandas trukusias gatvės rankinio kovas vainikavo apdovanojimai. Visi dalyviai buvo apdovanoti turnyro marškinėliais, prizininkai - taurėmis ir medaliais.

Ne ką mažiau laukiamas buvo ir tradiciniu tapęs turnyro akcentas - picos visiems dalyviams.

Turnyro organizatorė, Klaipėdos rankininkių klubo pirmininkė Jovita Mikalauskienė džiaugėsi, kad kasmet pavyksta suburti daugiau nei po 200 dalyvių, paprastai atvyksta ir komandų iš užsienio - pasivaržymas gatvės rankinio turnyre tampa gražia tradicija.

"Renginys pavyko puikiai. Buvo smagu matyti, kad visi mėgavosi rankiniu, kurio per vasarą jau buvo pasiilgę.

Džiaugiuosi, kad ir šiemet mūsų susirinko gausiai, buvo ir naujokų - merginos iš Pasvalio.

Kiekvienais metais kviečiu ir tikiuosi, kad šiame išskirtiniame Klaipėdoje vykstančiame turnyre dalyvaus vis daugiau rankininkų iš daugiau Lietuvos miestų bei užsienio.

Esu labai dėkinga už paramą ir pagalbą rengiant turnyrą Klaipėdos miesto savivaldybei, „Viesulo“ sporto centrui, Sporto bazių valdymo centrui bei visiems, kurie prisidėjo, kad šis gražus renginys įvyktų", - kalbėjo J. Mikalauskienė.

Klaipėdos gatvės rankinio turnyras vyko jau šeštąjį kartą.

Gatvės rankinis nuo paplūdimio rankinio skiriasi pirmiausia tuo, kad žaidžiama ant kietos dangos - asfalto ar žolės.

Įdomi taisyklė, kad vartininku gali būti bet kuris komandos žaidėjas, t. y. vieną ataką vartus gali saugoti vienas žaidėjas, kitą - kitas.

Be to, įvartis įskaitomas tik tada, jei visi atakuojančios komandos žaidėjai yra varžovo aikštelės pusėje.

Taip pat gatvės rankinio žaidėjai skatinami atlikti kūrybiškus, išradingus metimus, pavyzdžiui, metimą atlikti pro pakeltą koją, atliekant suktuką ore, vadinamąją saulutę ir panašiai.

Jeigu atlikus panašų veiksmą metimas yra rezultatyvus, įskaitomi iškart du įvarčiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder