Augustas Marčiulionis

Gėdą išjautęs Marčiulionis – apie permainas „Ryte“ ir ateitį Vilniuje

Lygiai prieš mėnesį baigėsi Vilniaus „Ryto“ sezonas, paženklintas fiasko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalyje, o Augustas Marčiulionis per šį laiką spėjo išjausti gėdos jausmą bei dabar koncentruojasi į svajonės išpildymą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje.

 

Pirmadienio popietę į nacionalinės rinktinės stovyklą Birštone kartu grupelėje atvyko trys Vilniaus „Ryto“ šeimos nariai.

Tai – buvęs komandos kapitonas Gytis Radzevičius, kurį po sezono Vitorijos „Baskonia“ ekipoje sostinės klubas labai vilioja sugrįžti, ant lagaminų į Stambulo „Fenerbahče“ esantis Ignas Sargiūnas ir į komandą praėjusio sezono viduryje sugrįžęs Augustas Marčiulionis.

Jei pirmieji du jau turi žaidimo Lietuvos rinktinėje patirties, Augusto laukia debiutas.

„Labai smagu čia būti. Svajonės išsipildymas sulaukti tokio šanso ir žaisti Lietuvos rinktinėje. Labai to laukiau, labai tam ruošiausi, tad pažiūrėsime, kas gausis. Nuotaikos yra geros. Labai laukiu kada pradėsime rimtai kibti į darbus“, – 15min sakė 24-erių metų 193 cm ūgio įžaidėjas.

Pastarąjį mėnesį A.Marčiulionis paskyrė ir poilsiui, ir pasiruošimui artėjančiam planetos pirmenybių atrankos langui.

„Kažkiek pailsėjau. Kaip ir esu minėjęs, kažkokio emocinio nuovargio po sezono man nebuvo, nes sezonas buvo išties permainingas. Tai buvo permainingi metai man, nuo Los Andželo iki Vilniaus, nuo pergalės FIBA Čempionų lygoje iki nesėkmės LKL ketvirtfinalyje. Daug tų permainų, bet kažkoks pavargęs nesijaučiau. Minimaliai pasiilsėjau, tuomet sportavau Vilniuje ir ruošiausi šiai stovyklai. Manau, kad esu visai neblogoje formoje“, – sakė A.Marčiulionis.

Pasak A.Marčiulionio,Praėjus vos porai dienų po pralaimėjimo „Rytas“ atleido ilgametį generolą Giedrių Žibėną, su kuriuo dar prieš porą savaičių iškovojo FIBA Čempionų lygos titulą. „Aš nustebau, nes tai daug pasiekęs treneris, – sakė A.Marčiulionis. – Žinoma, ne man yra komentuoti ar spręsti apie tai, bet treneris Žibėnas man davė šansą ir prieš penkerius metus, ir dabar, kai sugrįžau. Aš neturėjau kuo skųstis, tai man yra gaila. Bet jis, kaip treneris, yra dar gan jaunas, tai, manau, kažkur kažkada dar susitiksime. Aš tik gerai galiu atsiliepti apie savo laiką su treneriu Žibėnu.“ Ar komanda turėjo bendrą atsisveikinimą su treneriu G.Žibėnu? „Sezonas yra pasibaigęs. Aš asmeniškai tai susisiekiau, bet dėl kitų nežinau, nes tai yra privatūs dalykai“, – teigė Augustas.

Naujo trenerio paieškos, kurios turėtų būti asistento Nedo Pacevičiaus paskyrimu, A.Marčiulionis favorito neturi. „Aš dar nesu tokioje pozicijoje, kad galėčiau komentuoti ar rinktis favoritus, – sakė A.Marčiulionis. – Manau, kad turime gerus žmones biure, kurie priims gerą sprendimą. Negalėčiau išskirti kažkokių savybių, man viskas tiks. Klubas tikrai turi gerus ir kompetentingus žmones biure, tad jie priims gerą sprendimą.“ 

Įžaidėjas turi sutartį su Vilnių ir kitam sezonui, nors kontrakte yra įtraukta sąlyga palikti „Rytą“ dėl Eurolygos, išskyrus Kauno „Žalgirį“. „Aš esu ramus, – apie savo ateitį Vilniuje kalbėjo A.Marčiulionis. – Tai daugiau yra klausimai agentams, bet aš asmeniškai mintyse jaučiu, kad „Ryte“ būsiu ir kitame sezone.“ Galbūt rinktinės stovykloje A.Marčiulionis pasistengs į „Rytą“ pritraukti žaidėjus, kurie yra linksniuojami viešoje erdvėje, kaip Gytis Radzevičius ir Matas Jogėla? „Jeigu pavyks, reikės gal ir padirbėti šiek tiek „Ryto“ naudai. Bet tai tikrai nėra prioritetas“, – juokėsi A.Marčiulionis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder