„Gintarinėje jūrmylėje" – naujas rekordas: ukrainiečio vardą ant akmens kals penktą kartą

Unikaliame gamtos kampelyje vykusios 22-ios tarptautinės bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė" pažymėtos nauju rekordu. Prestižiškiausią 6 jūrmylių (apie 11 km 111 m) atkarpą pirmasis įveikė ir naują rekordą užfiksavo ukrainietis Vitaliy Shafar.

Jis šią atkarpą nubėgo per 33 min. 41 sek. ir penkiomis sekundėmis pranoko anksčiau paties pasiektą rekordą.

Įdomu tai, kad šis ukrainietis „Gintarinės jūrmylės" varžybas laimi jau penktą kartą. Tą jis buvo padaręs ir 2010, 2011, 2015 bei ir 2021 metais.

Šešių ir trijų jūrmylių nugalėtojų vardai kasmet įamžinami atminimo akmenyje. Šešias tonas sveriantis akmuo iškeltas iš marių dugno, kai buvo gilinama uosto akvatorija ir dabar stovi Smiltynėje.

Taigi, Vitaliy Shafar vardas ir pavardė bus bus iškalti jau penktą kartą.

Šiemet nugalėtojas artimiausią savo persekiotoją Raman Adamovich aplenkė lygiai minute (34 min. 41 sek.), o trečią vietą iškovojo kitas ukrainietis  Dmytro Didovodiuk (35 min. 3 sek.)

3 jūrmylių trasoje (apie 5 m 555 m) dominavo ukrainietė Maryna Nemchenko (19 min 30 sek.), antra liko kita Ukrainos atstovė Valentyna Veretska (19 min 36 sek.), o ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio kopė praėjusių metų čempionė lietuvaitė Loreta Kančytė (19 min. 51 sek.).

Smiltynėje vykusiose varžybose varžėsi per pusę tūkstančio bėgimo entuziastų ne tik iš Lietuvos ir Ukrainos, bet ir Latvijos, Estijos bei, Lenkijos.

Dar 2001 metais pradėtos rengti varžybos yra vienintelės, kurių distancija matuojama jūrmylėmis (1 jūrmylė – 1852 metrai).

Išskirtinė ir varžybų trasa - driekiasi pamariu, vinguriuoja mišku ir pajūriu. 60 proc. dangos yra asfaltas, 35 proc. – miškas, 5 proc. – pajūrio smėlis.

Jūrines tradicijas puoselėjančiame bėgime, kuriame varžybų atidarymą skelbė laivo varpo dūžis, o ilgųjų distancijų startus – patrankos šūvis, šventinę atmosferą kūrė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, koncertavo Karina Astrauskaitė-Shabalt ir Tauras Macas. Renginio dalyviai ir žiūrovai tradiciškai buvo vaišinami arbata ir kareiviška koše.

Renginio sumanytojai – Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Renginį įgyvendinti padeda gausus būrys rėmėjų – uosto įmonių ir kitų Klaipėdos bendrovių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder