„Gintarinės jūrmylės“ bėgime Klaipėdoje – sportininkų iš Ukrainos triumfas

Šeštadienį Klaipėdoje įvyko tradicinis sporto renginys – tarptautinės bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė“.

Dvidešimt antrąjį kartą surengtas bėgimas sutraukė daugiau kaip 600 aktyvaus laisvalaikio mėgėjų ir bėgimo sporto profesionalų. Saulėtoje Lietuvos pajūrio trasoje šiandien greičiausi buvo sportininkai iš Ukrainos.

Vienos seniausių ir ilgiausiai Lietuvoje vykstančių varžybų „Gintarinė jūrmylė“ yra vienintelės, kurių distancija matuojama jūrinėmis myliomis (1 jūrmylė – 1852 m.).

Lengvosios atletikos profesionalai vyrai čia bėga 6 jūrmyles, moterys – 3. Visi kiti, tarp jų ir vaikai, bėga 1 arba 0,5 jūrmylės.

Penktąjį kartą varžybose dalyvavęs ukrainiečių lengvaatletis Vitaliy Shafar 6 jūrmyles (kiek daugiau nei 11 km.) nubėgo per 33:41 min. ir penkiomis sekundėmis pagerino pernai jo paties fiksuotą rekordą.

Antroji vieta atiteko sportininkui iš Lenkijos Raman Adamovich, trasą įveikusiam per 34:41 min. Trečiąją vietą iškovojo bėgikas iš Ukrainos Dmytro Didovodiuk, finišavęs 35:03 min.

„Prasidėjus karui, buvau išvykęs į sporto stovyklą Kenijoje. Dabar treniruojuosi Šveicarijoje, ten turiu puikias sąlygas. Tačiau mano mintys – Ukrainoje.

Galvodamas, kaip šiuo metu galiu padėti savo šaliai, suprantu, kad turiu maksimalias pastangas dėti į tai, ką moku geriausiai – sportuoti, treniruotis“, – kalbėjo 22-osios „Gintarinės jūrmylės“ vyrų rungties nugalėtojas V. Shafar.

Moterų 3 jūrmylių bėgime pranašumą prieš favorites įrodė ir nugalėtoja tapo ukrainietė Maryna Nemchenko, trasą įveikusi per 19:30 min.

„Oras nuostabus, varžybos puikiai suorganizuotos, labai įdomi trasa. Jei mišku bėgti mums gana įprasta, tai čia paplūdimys ir vėjas daro savo“, – įspūdžiais dalijosi 26-erių metų sportininkė.

Antroji finišavo Valentyna Veretska (19:36 min.) taip pat iš Ukrainos. Praėjusių metų „Gintarinės jūrmylės“ nugalėtoja Loreta Kančytė šiemet liko trečia. Jos 3 jūrmylių (apie 5,5 km.) rezultatas – 19:51 min.

Smiltynės miškais ir pajūriu besidriekiančią „Gintarinės jūrmylėsׅ“ trasoje šiemet bėgo sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos. Varžybos atviros įvairaus amžiaus ir pasirengimo dalyviams. Mėgėjų trasose čia buvo galima pamatyti tiek aktyviai judėti mėgstančių vaikų, tiek ir puikią formą išlaikusių senjorų.

Varžybų nugalėtojams atiteko medaliai, taurės ir piniginiai prizai. Visi „Gintarinės jūrmylėsdalyviai ir sirgaliai vaišinosi kvapnia žuviene, kareiviška koše ir arbata.

„Gintarinė jūrmylė“ turi visus sveikatos ingredientus: gražią aplinką, sportą, muziką – viską, kas mus verčia gyventi. Nepaisant to, ši trasa gan sudėtinga, joje yra ir asfalto, ir miško bei smėlio.

Didžiausia sėkmė, kad šiandien 6 myliose turime jau 7 rekordą“, – įspūdžiais dalijosi varžybų organizacinio komiteto pirimininkas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

3 ir 6 jūrmylių distancijų nugalėtojų vardai yra iškalami ant Smiltynėje stovinčio paminklinio akmens. V. Shafar vardas čia atsidurs jau penktą kartą. Jis šias varžybas jau buvo laimėjęs 2010, 2011, 2015 ir 2021 metais.

Renginio sumanytojai – Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacija ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Renginį įgyvendinti padeda gausus būrys rėmėjų – uosto įmonių ir kitų Klaipėdos bendrovių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder