„Gintaro“ plaukikų pergalės Švedijoje ir Klaipėdoje

Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai skynė pergales tiek Švedijoje vykusiame Šiaurės šalių (Nordic) plaukimo čempionate, tiek Klaipėdoje surengtame atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate.

Iškovoti visų spalvų medaliai

Šiaurės Europoje

Švedijoje Lietuvos rinktinėje buvo 4 „Gintaro“ sporto centro plaukikai: Evaldas Babakinas (tr. Vanda Grigaitienė ir Vilius Srėbalius), Edvinas Česnakas (tr. Jandra Bogužienė), Martin Tretjak (J. Bogužienė), Aistė Slatkevičiūtė (tr. Anžela Kovalenko).

M. Tretjak kartu su Lietuvos rinktinės nariais (Kiril Stepanov, Tomas Lukminas, Matas Činga) estafetiniame plaukime 4 po 200 m laisvu stiliumi užėmė trečiąją vietą.

Švedijoje asmeninių rungčių finaluose plaukė visi varžybose dalyvavę klaipėdiečiai. Arčiausiai medalio - penktas - buvo E. Babakinas (100 m nugara - 55,99 sek.), M. Tretjak (200 m kompleksu - 2 min. 9,41 sek.), E. Česnakas (200 m laisvu stiliumi - 1 min. 53,33 sek.) užėmė septintąsias vietas, A. Slatkevičiūtė (100 m krūtine - 1 min. 11,86 sek.) liko aštunta.

Tarp savų sienų

Klaipėdos baseine vykusiame atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate 25 m takeliuose varžėsi per 280 sportininkų iš 25 plaukimo klubų. Gausiausias komandas į šį čempionatą delegavo Kauno plaukimo mokykla, Vilniaus miesto sporto centras ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras. Klaipėdiečiai iškovojo krūvą medalių.

Taip pat pagerintas ir 50 m nugara (26,52 sek.) Lietuvos vaikinų iki 15 metų rekordas. Rekordo autoriumi tapo trenerės J. Bogužienės auklėtinis Mantas Kaušpėdas. 2021 metais tai jau antras šio plaukiko Lietuvos rekordas.

Puikiai Lietuvos čempionate sekėsi Daniilui Pancerevui (tr. Natalja Gurkova, Artiom Zaicev). Jis iškovojo visų spalvų medalius - iš viso 4 (po 1 aukso ir sidabro bei 2 bronzos).

Bronzos medaliu pasipuošė Edvinas Česnakas (tr. J. Bogužienė).

Klaipėdiečiai žibėjo ir estafečių varžybose - net trejose mūsų vaikinai iškovojo medalius (1 aukso ir 2 sidabro).

Kaune nuo 2021 m. rudens studijuojantis ir Kauno plaukimo mokykloje toliau sporto karjerą tęsiantis Nojus Skirutis iškovojo 3 medalius - 1 aukso ir 2 sidabro.

Taip pat Lietuvos čempionate savo rungčių finaluose plaukė ir arti medalių buvo būrys „Gintaro“ sporto centro auklėtinių, tarp jų - Daniil Žučkov, Martin Tretjak, Evaldas Babakinas, Petras Lučka, Jonas Jokšas, Karolis Olišauskas, Paulina Pekūnaitė, Ieva Evaltaitė, Perla Žvingilaitė, Aušrinė Bakutytė ir Beatričė Piščikaitė.

DUETAS. Trenerė Jandra Bogužienė su Lietuvos rekordininku Mantu Kaušpėdu.