Grįžus iš pasaulio čempionato - „Ąžuolo taurė“ Klaipėdoje

Klaipėdos veteranų sporto klubo „Ąžuolas“ nariai, grįžę iš Geteborge (Švedija) vykusio XXV pasaulio meistrų (veteranų) lengvosios atletikos čempionato, jau mąsto apie naujus iššūkius. Jau rugsėjo 7-8 dienomis Klaipėdos miesto centriniame stadione vyks tradicinės devintosios „Ąžuolo taurės“ varžybos.

„Jose pirmą kartą padedant Klaipėdos miesto savivaldybei su Lietuvos ir užsienio šalių veteranais kviečiami rungtyniauti Klaipėdos apskrities savivaldybių veteranų (meistrų) komandos kartu su savo šeimų nariais“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Ąžuolo“ klubo pirmininkė Žiedūna Bielinienė.

Anot jos, rimtai varžyboms ruošiasi Skuodo savivaldybės veteranai.

„Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Virginijus Valančius subūrė savivaldybėje dirbančius futbolo, dziudo, tinklinio, rankų lenkimo, baidarių, dviračių, lengvosios atletikos trenerius, kurie ruošia rajono veteranus šioms varžyboms.

Tarp rajono dalyvių - lengvosios atletikos trenerė, buvusi olimpietė disko metikė Zinaida Sendriūtė su šeima“, - sakė Ž. Bielinenė.

Veteranai ir jų šeimos nariai Klaipėdoje turės galimybę varžytis bėgimo, šuolio, metimo rungtyse.

Švedijoje - įspūdingi rezultatai

„Vakartų eskprese“ jau rašėme, kad „Ąžuolo“ sporto klubo narys Vytautas Zaniauskas Geteborge (Švedija) vykusiame pasaulio meistrų lengvosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį.

Jis žibėjo dešimtkovės varžybose tarp V60 amžiaus grupės dalyvių. Klaipėdietis surinko 7087 tšk.

Dešimtkovę sudaro 100 m bėgimo, šuolio į tolį, rutulio stūmimo, šuolio į aukštį, 400 m bėgimo, 100 m barjerinio bėgimo, disko metimo, šuolio su kartimi, ieties metimo ir 1500 m bėgimo rungtys.

Be V. Zanaiusko, Švedijoje dar dalyvavo 5 „Ąžuolo“ klubo nariai, kurių rezultatai taip pat džiuginantys.

Genovaitė Avižonienė (W70) buvo penkta trišuolio rungtyje (5,75 m), šuolio į aukštį rungtyje užėmė 11 vietą (1,01 m).

Oksana Choda (W45) 100 m (13,58 sek) ir 200 m (27,83 sek.) bėgimo rungtyse buvo dvylikta.

Arūnas Andrijauskas (M55), metimų penkiakovės rungtyje surinkęs 3274 taškus, užėmė 6 vietą (kūjis - 36,65 m, rutulys - 12,38 m, diskas - 38,40 m, ietis - 32,09 m, svarstis - 13,19 m).

Laimis Verbliugevičius (M40), 1500 m nubėgęs per 4 min. 38,05 sek., užėmė 28 vietą.

Paskutinę varžybų dieną rungtyniavęs Algirdas Petravičius (M60) varžėsi trišuolio rungtyje, kur pagerino 17 metų gyvavusį Lietuvos rekordą. Jo rezultatas - 11,02 m. Jis užėmė 8 vietą.