Hernangomezo karjeros šou ir tritaškių pakylėta Ispanija – Europos krepšinio čempionė

Juancho Hernangomezas surengė karjeros šou, o Ispanijos rinktinė triumfavo Europos krepšinio čempionate – finale jie patiesė Prancūzijos krepšininkus, kurie buvo beveik išsikapstę iš 21 taško deficito.

Ispanijos rinktinė finale pranašesnė buvo 88:76 (23:14, 24:23, 19:20, 22:19).

Ispanams tai – ketvirtas Europos čempionų titulas istorijoje. Prieš turnyro startą FIBA savo reitinge Ispanijai buvo skyrusi septintą vietą.

Bronzos medalius kiek anksčiau iškovojo Vokietijos krepšininkai.

Aštuntfinalyje čempionai eliminavo Lietuvos rinktinę, laimėdami po pratęsimo 102:94. Čempionate nugalėtojai suklupo tik kartą – grupių etape 73:83 nusileido Belgijai.

Finale jie išsitraukė du „X faktorius“. Iki tol po 11 taškų vidutiniškai rinkęs J. Hernangomezas pelnė 27 taškus, o vos po 3,7 taško pelnydavęs Jaime Fernandezas svarbiausią turnyro mačą pabaigė su 13 taškų.

Juancho brolis Willy pridėjo 14 taškų, tiek pat – ir Lorenzo Brownas, dar išdalinęs 11 rezultatyvių perdavimų.

Prancūzams 23 taškus pelnė Evanas Fournier.

Prancūzai, kaip ir viso čempionato metu kentėjo dėl klaidų – jų padarė net 19, o po šių Ispanija surinko net 35 taškus.

Čempionai varžovus baudė ir tritaškiais – 15/31 ir daug labiau brangino kamuolį, suklydę vos 9 kartus.

Ispanija antrame kėlinyje po įspūdingo J. Hernangomezo šou sugebėjo susikrauti 21 taško pranašumą. Puolėjas kėlinį pradėjo netaikliu tritaškiu, bet vėliau susmeigė jų net šešis.

18 taškų per kėlinį surinkusio J. Hernangomezo šūvių priblokšti prancūzai sugebėjo atsipeikėti dar iki pertraukos.

Per paskutines porą minučių varžovams jie nebeleido pelnyti taškų, patys spurtavo 11:0 ir atsiliko dešimčia taškų.

J. Hernangomezas tapo vos antruoju žaidėju nuo 1995 m., kuris finale pataikė bent penkis tritaškius.

Tą anksčiau buvo padaręs tik Aleksandras Džordževičius, lietuviams įsūdęs devynis tolimus metimus.

Iki šio mačo puolėjas buvo sužaidęs 17 rungtynių Europos čempionatuose, bet niekada nebuvo pataikęs daugiau nei dviejų tritaškių per vieną mačą.

Po pertraukos prancūzai startavo dar penkiais taškais be atsako ir netrukus komandas teskyrė trys taškai – 46:49.

Nieko nelaukdamas Sergio Scariolo prašė minutės pertraukėlės ir po šios reikalai vėl pakrypo Ispanijos rinktinės pusėn – spurtas 9:0 ir atstatyta dviženklė persvara 58:46.

Prancūzai bandė kabintis ir vėl priartėti, bet kėlinį tritaškiu pabaigęs Rudy Fernandezas prieš lemiamą atkarpą leido Ispanijai pirmauti 9 taškų skirtumu.

Po septinto J. Hernangomezo tolimo šūvio ispanai susigrąžino dviženklę persvarą ir šios nebepaleidę tapo čempionais.

Ispanija: J. Hernangomezas 27, W. Hernangomezas ir L. Brownas po 14, J. Fernandezas 13.

Prancūzija: E. Fournier 23, Th. Heurtelis 16, G. Yabusele 13.