Į Palangą rinksis žalgiriečiai – tradicinėmis žaidynėmis paminės draugijos 80 metų jubiliejų

Šį penktadienį Palangoje moterų ir vyrų tinklinio varžybomis prasidės tris dienas truksiančios tradicinės Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ vasaros sporto žaidynės, skirtos draugijos 80 metų jubiliejui.

Finalinėse varžybose rungsis apie pusę tūkstančio dalyvių. Tai – pačios masiškiausios draugijos žaidynės, vien zoninėse varžybose dalyvavo apie 100 komandų.

Jubiliejinio renginio programoje – futbolo, krepšinio ir tinklinio varžybos, taip pat vyks ir virvės traukimo bei smiginio turnyrai, kuriuose galės pasivaržyti ir įvairaus amžiaus poilsiautojai, fizinio aktyvumo puoselėtojai.  

Pasak LSD „Žalgiris“ prezidento Bronislavo Vasiliausko, virvės traukimo varžybos anksčiau būdavo Lietuvos seniūnijų žaidynių, kurias organizuodavo Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, programoje.

Šis projektas buvo organizuojamas 13 metų ir jame per visus žaidynių etapus kasmet dalyvaudavo apie 11-12 tūkst. žmonių. Bet nelikus Lietuvos seniūnijų žaidynių finalinių varžybų, mėgėjiškasis sportas liko ypatingai nuskriaustas, tarp jų ir virvės traukikai. Todėl „Žalgirio“ draugija šios sporto šakos atstovus savo lėšomis ir pasikvietė į Palangą. 

Žaidynėse dėl apdovanojimų rungtyniaus miestų ir rajonų komandos. Laukiama ypač atkaklių kovų, nes atskirose sporto šakose ryškių favoritų nėra.

Visas penkias komandas į Palangą deleguos Vilniaus, Alytaus ir Marijampolės miestai, gausios bus ir Utenos, Klaipėdos rajono bei  Šalčininkų rajonų sportinės delegacijos.

„Tai – mūsų tradicinės, pačios masiškiausios ir labiausiai laukiamos varžybos. Jos organizuojamos nepaisant įvairių pokyčių ir negandų.

Žaidynės – tai „Žalgirio“ draugijos vizitinė kortelė, jos sudaro pagrindinę draugijos sportinės veiklos dalį.

Žmonės jose noriai dalyvauja, žaidynės visiems yra gerai žinomos. Tie, kurie mėgsta mėgėjišką sportą, joms kruopščiai ruošiasi.

Žaidynės prasidėjo atrankos varžybomis, kurios vyko darniai, nebuvo atvejų, jog neatvyktų kuri nors komandų.   

Stipriausios komandos pelnė teisę varžytis finaliniame etape, jame laukiame ypač įdomų kovų“, – kalbėjo B. Vasiliauskas.

LSD „Žalgiris“ vadovas apgailestavo, kad draugija nesulaukia jokios  valstybės paramos: taip, anot B.Vasiliausko, visomis išgalėmis ir įvairiais būdais stengiamasi sunaikinti nevyriausybines organizacijas.

„Ir reikia pripažinti, kad jiems tai sekasi. Nyksta klubai, žlunga veiklos. Nacionalinėje sporto agentūroje daugiau nei dešimt žmonių šefuoja fizinį aktyvumą, kai ankstesniais metais tuomečiame Kūno kultūros ir sporto departamente viena Milda Laurutėnaitė puikiai susitvarkydavo su savo darbu.

Sunku rasti žodžius vertinant susidariusių padėtį. Baisiausiame sapne šito nesu susapnavęs. O realybė gyvenime tokia: tušti žodžiai, tuščios mintys, beprasmiai lozungai. Ir visi protingais veidais tai daro“, – piktinasi „Žalgirio“ draugijos prezidentas.

Žaidynės skiriamos draugijos 80 metų jubiliejui, tačiau iškilmingo vakaro nebus: „Jubiliejus reikia minėti gera nuotaika, jo metu pagerbti, apdovanoti, paskatinti, motyvuoti draugijai nusipelniusius žmones.

Tačiau jau keleri metai „Žalgiris“ negauna jokios paramos mėgėjiškam sportui plėtoti. Nežinau, ar pasaulyje yra kokia nors organizacija, kuri taip švenčia savo 80 metų gyvavimą. Mums belieka tik džiaugtis, jog savo lėšomis dar sugebame  surengti tradicines vasaros ir žiemos žaidynes.  

Prieš keliolika metų teko dalyvauti estų „Kalev“ draugijos 100-mečio jubiliejuje, kuris vyko pilnutėliame žmonių stadione.

Šventė buvo įspūdinga, draugijos jubiliejumi džiaugėsi visi, pradedant Estijos premjeru ir baigiant rajonų skyrių darbuotojais, sportininkais, veteranais.

Iškilmėse dalyvavo ir tarptautinių sporto organizacijų, kurių nariais ir mes esame, atstovai.

Tik dabar mūsų sportininkai niekur nevažinėja, nes Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje mums buvo pasakyta, jog gastroliuoti reikia už savus pinigus“.                      

„Žalgirio“ draugijos žaidynių finalines varžybas Palangoje aptarnaus aukšto lygio teisėjai.

Futbolo varžybų vyr. teisėjas – vilnietis Arvydas Sedekerskis, tinklinio – šiaulietis Aivaras Strockis, moterų krepšinio – palangiškis Romas Mažionis ir vyrų krepšinio – palangiškis Arvydas Dočkus. 

Vyrų tinklinio kovos vyks Palangos sporto arenoje, o moterų – Vlado Jurgučio progimnazijos, krepšinio moterų komandos rungtyniaus Palangos Senosios gimnazijos, o vyrai – Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėse.

Futbolo varžybos vyks stadione, virvės traukimo – paplūdimyje, o smiginio – prie Sporto arenos.    

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder