Ieties metikė Liveta Jasiūnaitė negali gyventi be muzikos

Geriausia Lietuvos ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, kuri rugpjūčio 3 d. debiutuos olimpinėse žaidynėse, mėgsta ir knygas paskaityti, ir filmus pažiūrėti, o be muzikos negalėtų gyventi.

Lengvaatletė šypsosi: „Galėčiau knygų neskaityti, galėčiau filmų nežiūrėti, bet muzika man yra būtina.“

Su knygomis – į stovyklas

L.Jasiūnaitė prisipažįsta, kad skaito tik popierines knygas. Ją žavi kūriniai, paremti tikromis istorijomis, o knygos su ja keliauja į treniruočių stovyklas.

„Vaikystėje nelabai patikdavo skaityti knygas, tai būdavo greičiau priverstinis užsiėmimas, nes mokykloje reikėjo tą daryti. Šiuo metu, kai turiu laisvo laiko, knygų neatsisakau.

Mano atradimas – knygos „Drugelis“ ir „Dukra“. Mėgstu knygas pagal tikras istorijas, taip pat romanus ir psichologines knygas. Paprastai skaitau išvykusi į stovyklas, kai būnu tik aš ir trenerė.

Tada knygoms randu laiko. Sezono metu namie laisvo laiko beveik nebūna, todėl ir knygos būna padėtos į šoną“, – pasakoja L.Jasiūnaitė.

Žavi istoriniai filmai

Lengvaatletė atskleidžia, kad jai emocijas sukelia filmai, turintys istorinių motyvų.

„Gerų filmų yra tikrai labai daug. Labiausiai patinka taip pat paremti tikromis istorijomis.

Tas pats „Drugelis“ yra ir filmas, kuris irgi labai patiko. Sužavėjo filmai „Ieškantys laimės“ ir „Narsioji širdis“.

Rekomenduoju juos pažiūrėti, – siūlo L.Jasiūnaitė. – Dažniausiai filmus žiūriu dienomis arba vakarais prieš miegą. Paprastai tą darau per kompiuterį.“

Treniruotės – su muzikiniu fonu

Ieties metikė yra neatsiejama nuo muzikos. Ji prisipažįsta, kad muzika turi groti fone, nes jos sporto šaka yra techninė ir treniruotės metu reikia bendrauti su trenere.

„Muzika lydi mane kiekvieną dieną. Muzikos visada klausomės treniruočių metu.

Nepasakyčiau, kad turiu vieną konkretų mėgstamiausią stilių. Klausau labai įvairią muziką – tiek užsienio, tiek lietuvių. Iš Lietuvos atlikėjų man labai patinka Lilas, o mėgstamų užsieniečių yra labai daug. Klausau ir rusišką muziką“, – sako L.Jasiūnaitė.

Sportininkė prieš keletą metų yra dalyvavusi Radistų festivalyje. Nors ten jai patiko, lengvaatletė nėra tokių masinių renginių gerbėja.

„Nelabai mane domina festivaliai. Dažniausiai nusprendžiu kitaip praleisti laiką“, – sako ieties metikė.

Geriausi

Knyga: Henri Charriere „Drugelis“.

Filmas/serialas: „Ieškantys laimės“ (The Pursuit of Happyness).

Atlikėjas/grupė: Lilas.

 

Sidebar placeholder