Indianapolyje – triguba karūna Rūtai Meilutytei ir dar vienas sidabras Danui Rapšiui

Indianapolyje (JAV) sėkmingą pasirodymą FINA Pasaulio plaukimo taurės varžybose pratęsė Danas Rapšys ir Rūta Meilutytė. Naktį iš penktadienio į šeštadienį lietuviai iškovojo aukso ir sidabro apdovanojimus.

Su nauju karjeros rekordu (1 min. 53,37 sek.) vyrų 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje finišavęs D. Rapšys iškovojo dar vieną Pasaulio taurės sidabro medalį.

27-erių panevėžietis finale nusileido tik amerikiečiui Kieranui Smithui (1 min. 52,98 sek.). Asmeninį rekordą lietuvis pagerino 0,37 sek.

Tarp visų finalo dalyvių paskutinę distancijos dalį laisvuoju stiliumi mūsiškis įveikė sparčiausiai.

Į vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finalą D. Rapšys pateko pirmu rezultatu (1 min. 54,19 sek.).

Lietuvos rekordas šioje rungtyje nuo 2009 m. tebepriklauso Vytautui Janušaičiui (1 min. 52,22 sek.).

Pasaulio rekordo tempu moterų 100 m krūtine finale plaukusi R. Meilutytė iškovojo trečiąjį iš eilės Pasaulio taurės aukso medalį šioje rungtyje ir pasipuošė simboline karūna, žyminčią tris pasiektas pergales (Berlyne, Toronte ir Indianapolyje).

Sportininkams, kurie visuose trijuose varžybų etapuose laimi tą pačią rungtį, FINA skiria 10 tūkst. JAV dolerių premiją.

Finale Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 1 min. 2,77 sek. ir vos nepagerino jai nuo 2013 m. priklausančio planetos rekordo (1 min. 2,36 sek.), kurį ji dalijasi su Alia Atkinson iš Jamaikos (jamaikietė yra pakartojusi šį rezultatą 2014 ir 2016 m.).

Antra atplaukė amerikietė Lilly King (1 min. 3,74 sek.), o trečią vietą užėmė Izraelio sportininkė Anastasia Gorbenko (1 min. 5,21 sek.).

Po finišo 25-erių kaunietė džiaugėsi draugiška konkurencija ir pabrėžė, kad nors pasaulio rekordas yra pasiekiamas, plaukdama apie jį negalvoja, o stengiasi tiesiog mėgautis procesu.

Po antrosios varžybų Indianapolyje dienos tiek D. Rapšys, tiek R. Meilutytė išsaugojo pozicijas šio Pasaulio taurės sezono bendrosios įskaitos dešimtukuose.

D. Rapšys prieš lemiamus trečiosios dienos startus vyrų grupėje užima dešimtą vietą (119,9 tšk.), o R. Meilutytė tarp visų plaukikių yra šešta (132,1 tšk.).

Numatomi šeštadienio lietuvių startai:

16.36 val. Rūta Meilutytė (50 m krūtine)

16.46 val. Andrius Šidlauskas (200 m krūtine)

17.21 val. Danas Rapšys ir Tomas Navikonis (200 m laisvuoju stiliumi)

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder