Iš Europos rankų lenkimo čempionato - su šešiais medaliais

(2)

Klaipėdos tvirtarankiai pademonstravo savo jėgą Europos rankų lenkimo čempionate - iškovoti net šeši medaliai, iš jų du aukso ir keturi sidabro. Klaipėdiečiai solidžiai prisidėjo prie to, kad Lietuvos rinktinė bendroje komandų įskaitoje tarp meistrų iškovotų nugalėtojų taurę, o tarp suaugusiųjų džiaugtųsi antrąja vieta.

Geriausiai iš klaipėdiečių sekėsi meistrų klasės atstovui Vladui Kuizinui. Jis svorio iki 90 kg atletų, perkopusių per 60 metų, neturėjo lygių kovodamas tiek kairiąja, tiek dešiniąja ranka.

Jaunimo iki 21 metų amžiaus svorio iki 60 kg grupės varžybose du sidabro medalius iškovojo Paulina Mickutė, o tarp suaugusiųjų svorio iki 80 kg tiek kairės, tiek dešinės rankos varžybų vicečempione tapo Lina Šlimienė.

Kitiems mūsų miesto atstovams - Robertui Jonušui (iki 80 kg) ir Pauliui Morkūnui (iki 100 kg) sekėsi kiek prasčiau: Paulius kairės rankos varžybose liko aštuntas, o Robertas dešinės rankos varžybose iškovojo septintąją vietą, kairės rankos varžybose liko vienuoliktas.

Europos čempionate jėgas išmėgino apie pusę tūkstančio 22 šalių stipriausių atletų.

Sužibėjo ir pagrindinė Lietuvos komandos viltis - daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė šilutiškė Eglė Vaitkutė. 90 kg svorio kategorijoje sportininkė abi dienas neturėjo lygių: ji pelnė čempionės vardą kovodama ir kairiąja, ir dešiniąja ranka.

Mūsų šalies atstovai Vilniuje, Lenkų kultūros namuose, vykusiose varžybose jaunimo, suaugusiųjų, meistrų ir neįgaliųjų varžybose iš viso pelnė 54 apdovanojimus: lietuviams atiteko 14 aukso, 21 sidabro ir 19 bronzos medalių.

Čempionatą komandinėje įskaitoje laimėjo Ukrainos atstovai, kurie iš Vilniaus išsivežė 50 aukso, 54 sidabro ir 23 bronzos apdovanojimus.

LYDERIS. Geriausiai iš klaipėdiečių sekėsi Vladui Kuizinui, kuris Europos čempionate pasiekė maksimumą - iškovojo aukso medalius kovodamas tiek dešiniąja, tiek kairiąja ranka.