Išretėjęs „Rytas“ triuškinamai triumfavo Telšiuose ir užsitikrino antrąją vietą

Vilniaus „Rytas“ (22-5) iškovojo lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Vilniečiai Telšiuose 63:89 (21:14, 31:12, 18:20, 17:19) sutriuškino Mažeikių „M Basket-DELAMODE“ (11-16) krepšininkus.

Vicečempionai šią pergalę pasiekė žaisdami be trijų lyderių, jiems nepadėjo Margiris Normantas, Gytis Radzevičius ir Javinas DeLaurier.

Ši pergalė Giedriaus Žibėno kariaunai garantavo antrąją vietą LKL reguliariajame sezone. Sostinės ekipa likus trims turams žemiau esantį to paties miesto „Wolves Twinsbet“ lenkia trimis laimėjimais, tačiau turi tarpusavio paranušmą.

Mažeikiškiai žengia septinti, tačiau laipteliu žemiau esanti Jonavos „CBet“ alsuoja į nugarą su 10 pergalių sąskaitoje. Visą LKL turnyrinę lentelę galite rasti paspaudus čia.

Jei Mažeikių komandos vieta nebesikeis, ji su vilniečiais tarpusavyje susitiks ketvirtfinalyje.

Pirmąjį kėlinį 21:14 laimėjęs „Rytas“ atitrūko antrojo pradžioje. Svečiai jį pradėjo spurtu 18:4 ir pradėjo triuškinti varžovus (39:21), o į pertrauką išėjo pirmaudami dvigubai – 52:26.

Antroje pusėje žaidimas išsilygino, bet to užteko Žibėno kariaunai švęsti triuškinamą pergalę.

Vilniaus ekipos gretose naudingumu išsiskyrė Martynas Echodas, kurio sąskaitoje per 19 minučių buvo 16 taškų (6/6 dvit., 4/6 baud.), 7 atkovoti kamuoliai bei 27 naudingumo balai.

Rezultatyviausias buvo Marcusas Fosteris, per 21 minutę pelnęs 17 taškų (5/6 dvit, 2/5 trit., 1/1 baud.). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Mažeikių komandai Alexas Antetokounmpo 21 minutę pelnė 18 taškų (7/10 dvit., 1/7 trit., 1/2 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, kartą suklydo bei įsirašė 10 naudingumo balų.

„M Basket“: Chauncey Collinsas 19 (4/11 trit.), Alexas Antetokounmpo 18 (7/10 dvit., 1/7 trit.), Kamau Stokesas 14 (2/7 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam.), Einaras Tubutis 8 (4/5 dvit., 0/5 trit., 6 atk. kam., 2 blok.).

„Rytas“: Marcusas Fosteris 17 (5/6 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Martynas Echodas 16 (6/6 dvit., 7 atk. kam., 2 blok., 27 naud.), Justinas Gorhamas 12 (5/9 dvit., 6 atk. kam.), Lukas Uleckas (2/8 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Arnas Velička (3/4 trit., 7 rez. perd.) po 11, Gytis Masiulis 9 (8 atk. kam.), Oskaras Pleikys 8 (6 atk. kam.).